Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-07-2019, 09:47   #1
tomzi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-09-2018
Skąd: Kraków
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 tdci 109KM
Rocznik: 2008
Postów: 28
Domyślnie Climatronic - AC po pewnym czasie zaczyna pracować cyklicznie i dmucha gorącym

Pacjent jak w profilu - 1.6 TDCi 109KM 2008r.

Klimatyzacja serwisowana 3 tyg. temu - szczelność OK, klima nabita OK - problem występował przed serwisowaniem - wiązałem to z brakiem czynnika, ale po sprawdzeniu szczelności i ponownym dobiciu czynnika - sytuacja dalej występuje:

Mam problem z klimatyzacją (climatronic) - po dłuższej jeździe lub w bardzo upalne dni (gdy auto jest bardzo nagrzane) klima nie wyrabia i z kratek zaczyna wiać gorącym powietrzem.

Jak t.zewn. jest poniżej 28C jest "OK", problemy zaczynają się powyżej t.zewn. 30C.

Sprawdziłem temp. powietrza z kratek na postoju:
1.) na chłodnym samochodzie (stał noc w garażu) - z kratek wieje około 9-9.5C
2.) po wyjechaniu na zewnątrz, i jak autko się trochę rozgrzeje to na postoju wieje około 13-14C.
3.) w trakcie jazdy, gdy t.zenw <28C - cały czas wieje 10C
4a.) w trakcie jazdy (gdy samochód nie jest nagrzany, temp na zewnątrz jest większa niż 30-32C) przez dłuższy czas wieje 10C. Po około 1-1.5h jazdy, gdy samochód dobrze się nagrzeje temperatura z kratek zaczyna oscylować 17-20C, po kolejnym dłuższym czasie z kratek wieje 24-32C co chwile słychać cykanie kompresora (na oko 5sek pracy, 10 przerwy i tak w kółko)
4b.) w trakcie jazdy gdy temp zewn > 30-32C i samochód jest dobrze nagrzany (np stał w pełnym słońcu przez kilka h) praktycznie od razu zaczyna pracować cyklicznie (kilka sekund pracy i kilkadziesiąt sek przerwy) i temperatura z kratek oscyluje 26-32C i tak w kółko

Symbol Auto A/C świeci się cały czas, kompresor natomiast się co kilka sekund wyłącza na dłuższą chwilę, po czym włącza się na kilka sekund.

Z tego co wyczytałem z FORSCAN, klimę wyłącza AC_LOWSW, niestety brak możliwości odczytu wartości ciśnienia (nie znalazłem takiego parametru w FORSCAN)

Proszę o pomoc/porady bo w takie upały to się nie da jeździć z klimą bo wieje co chwilę gorącym i wilgotnym powietrzem, lepiej już pootwierać okna i wyłączyć klimę - ale chyba nie o to w tym chodzi !?

Zastanawia mnie ta temperatura z kratek (w przypadku gdy jest "ok") te 9C to nie za dużo?

Zapomniałem dodać: temperatura na wylocie z kratek jak powyżej - bez znaczenia czy na LO, 21C czy 18C, bez znaczenia również czy obieg zewnętrzny czy wewnętrznym


Ostatnio edytowane przez tomzi ; 01-07-2019 o 11:29 Powód: dodatkowe info
tomzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2019, 10:15   #2
kaku25
ford::advanced
 
Avatar kaku25
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-04-2015
Skąd: Kobyłka, Ząbki
Model: Kuga, Fiesta, Fusion
Silnik: 2.5 4x4 benz, reszta 1.4
Rocznik: 2009 2002 2003
Postów: 421
Domyślnie Odp: Climatronic - AC po pewnym czasie zaczyna pracować cyklicznie i dmucha gorącym

Prawdopodobnie ucieka ci gdzieś czynnik. Jedź teraz do serwisu, niech ci sprawdzą czy nie ubyło.
kaku25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2019, 10:53   #3
tomzi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-09-2018
Skąd: Kraków
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 tdci 109KM
Rocznik: 2008
Postów: 28
Domyślnie Odp: Climatronic - AC po pewnym czasie zaczyna pracować cyklicznie i dmucha gorącym

Tylko czy jak by ubyło czynnika to klima pracowała by tak "cyklicznie"? Raczej po prostu cały czas by chłodziła słabiej - a nie pracowała cyklicznie?
tomzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2019, 11:36   #4
kaku25
ford::advanced
 
Avatar kaku25
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-04-2015
Skąd: Kobyłka, Ząbki
Model: Kuga, Fiesta, Fusion
Silnik: 2.5 4x4 benz, reszta 1.4
Rocznik: 2009 2002 2003
Postów: 421
Domyślnie Odp: Climatronic - AC po pewnym czasie zaczyna pracować cyklicznie i dmucha gorącym

Cytat:
Napisał tomzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko czy jak by ubyło czynnika to klima pracowała by tak "cyklicznie"?
Takie zjawisko występuje nawet jak jest mała ilość czynnika w układzie.
Cytat:
Napisał tomzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Raczej po prostu cały czas by chłodziła słabiej - a nie pracowała cyklicznie?
Po pomiarach raczej wygląda, że chłodzi słabiej.
kaku25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2019, 11:47   #5
tomzi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-09-2018
Skąd: Kraków
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 tdci 109KM
Rocznik: 2008
Postów: 28
Domyślnie Odp: Climatronic - AC po pewnym czasie zaczyna pracować cyklicznie i dmucha gorącym

No właśnie wydaje mi się że chodziła by non stop tylko z mniejszą wydajnością cały czas? Tu jak widać z pomiarów - na początku jest OK, a później coraz gorzej i aż ją czujnik LP wyłącza - tak jak by było za wysokie ciśnienie w układzie?
tomzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2019, 11:53   #6
kaku25
ford::advanced
 
Avatar kaku25
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-04-2015
Skąd: Kobyłka, Ząbki
Model: Kuga, Fiesta, Fusion
Silnik: 2.5 4x4 benz, reszta 1.4
Rocznik: 2009 2002 2003
Postów: 421
Domyślnie Odp: Climatronic - AC po pewnym czasie zaczyna pracować cyklicznie i dmucha gorącym

Cytat:
Napisał tomzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1.) na chłodnym samochodzie (stał noc w garażu) - z kratek wieje około 9-9.5C
Powinno być 5-6st.C.
Cytat:
Napisał tomzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak jak by było za wysokie ciśnienie w układzie?
Przy wysokich temperaturach zewnętrznych ciśnienie w układzie wzrasta.
kaku25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2019, 11:57   #7
tomzi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-09-2018
Skąd: Kraków
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 tdci 109KM
Rocznik: 2008
Postów: 28
Domyślnie Odp: Climatronic - AC po pewnym czasie zaczyna pracować cyklicznie i dmucha gorącym

To oczywiste że ciśnienie wzrasta z temp.

Tylko dlaczego w przypadku gdy auto jest nagrzane to od razu nie działa, a jak auto wyjedzie z garażu to klima chodzi w miarę ok przez około ponad godzinę, pomimo, że temperatura na zewnątrz jest taka sama (powiedzmy 35C) ? Dopiero po pewnym czasie klima zaczyna się rozłączać?
tomzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2019, 07:50   #8
tomzi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-09-2018
Skąd: Kraków
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 tdci 109KM
Rocznik: 2008
Postów: 28
Domyślnie Odp: Climatronic - AC po pewnym czasie zaczyna pracować cyklicznie i dmucha gorącym

BUMP: Nie wiem czy to zbieg okoliczności ale wczoraj prawie zagotowałem silnik.

Tzn.: powrót z pracy, auto stało pół dnia w pełnym słońcu - temp. zewn 36C. Klima oczywiście nie działa (na kratkach cyklicznie 24-33C, częściej 33C niż 24). Po około 15km na desce rodz. wyskoczył komunikat: wysoka temperatura silnika. Oczywiście zjechałem na pobocze, maska w górę, i czekamy aż wystygnie. W trybie serwisowym zegarów pokazało temp silnika 143C. Jak silnik ostygł ruszyłem w dalszą drogę (kolejne 15km ale już BEZ włączonej klimy - komunikat nie wyskoczył, temp zewn w dalszym ciągu 36C)

Pytanie - czy to chwilowe przegrzanie wynika z użytkowania nie sprawnej klimy, czy np. może zasyfiona jest chłodnica klimatyzacji(skraplacz) albo chłodnica silnika i nie ma przepływu powietrza/odbioru ciepła z obu układów?

Termostat raczej ok, wszystkie węże gorące. Wentylator tez raczej działa poprawnie na 1 i 2 biegu
tomzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.