Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-04-2020, 23:10   #1
S1uperkolo
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 05-12-2018
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Jak wyregulować "gruszkę" w 1.6 tdci

Cześć,
Planuję wymienić gruszkę razem z zaworem N-75 od turbo tylko nie wiem jak ją później wyregulować chodzi o wartości tego podciśnienia . Dlaczego ? od razu napiszę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Ponieważ podczas jazdy przy dużym obciążeniu (na przykład pod górkę) na 4 biegu traci moc , odcina turbo takie wrażenie . W samochodzie przed tym problemem wymieniłem (to wyszło zaraz po wymianach):
-podkładki pod wtryski
-uszczelniłem kolektor dolotowy
-wyczyszczony egr
-pokrywa zaworów
Dlatego takie moje dalsze przypuszczenia odnośnie "gruszki" . samochód to FF mk2 1.6 tdci 2005

Dzięki za Pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

S1uperkolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2020, 05:55   #2
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: Jak wyregulować "gruszkę" w 1.6 tdci

podłącz komp i zmierz ciśnienie doładowania podczas jazdy
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2020, 07:23   #3
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Jak wyregulować "gruszkę" w 1.6 tdci

Jakieś błędy wygenerowalo ?
Zanim wymienisz gruszke to sprawdź szczelność układu podcisnien razem z gruszką. Pozatym sprawdź czy geometria turbiny się nie przycina czasem
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2020, 09:45   #4
S1uperkolo
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 05-12-2018
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Odp: Jak wyregulować "gruszkę" w 1.6 tdci

Żadnych błędów nie ma . Ogólnie zależy mi na tym jak wyregulować tę gruszkę tzn podciśnienie na niskich obrotach, oraz na wysokich . Czy jestem to zrobić wakumetrem ? Jeżeli tak , to jakie mają być to wartosci? Gdy się dowiem zrobię to razem z sprawdzeniem szczelności i wymianą N75 , jeżeli to nic nie da to sprawdzę ciśnienie doładowania kompem , ponieważ na ogół nie mam dostępnego komputerka , muszę zadzwonić i się umówić.
S1uperkolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2020, 12:13   #5
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Jak wyregulować "gruszkę" w 1.6 tdci

Cytat:
Napisał S1uperkolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ponieważ na ogół nie mam dostępnego komputerka , muszę zadzwonić i się umówić.
Na dłuższą metę zakup własnego kabla może być bardziej opłacalny (Viaken STN1170 V3 150 zł), program też jest darmowy (Forscan). Laptopa jak nie masz to też da się po kosztach załatwić, byle przynajmniej Windows 7 był.
hindus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2020, 12:30   #6
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Jak wyregulować "gruszkę" w 1.6 tdci

jeśli mówisz o regulacji zmiennej geometrii to raczej reguluje sie to na stole od turbin.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2020, 14:34   #7
S1uperkolo
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 05-12-2018
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Odp: Jak wyregulować "gruszkę" w 1.6 tdci

Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na dłuższą metę zakup własnego kabla może być bardziej opłacalny (Viaken STN1170 V3 150 zł), program też jest darmowy (Forscan). Laptopa jak nie masz to też da się po kosztach załatwić, byle przynajmniej Windows 7 był.
Laptopa mam , lecz żadnego obd oraz programu nie posiadam , ale dzięki za info Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeśli mówisz o regulacji zmiennej geometrii to raczej reguluje sie to na stole od turbin.
Tak , właśnie tak również się da i jest to profesjonalna regulacja w okolicach 300 zł takie ceny z Internetu przepatrzyłem jestem z Krakowa ,ale widziałem jak ludzie regulują tą gruszkę zwykłym wakumetrem tylko problem mam taki że nie posiadam informacji na ile barów to wyregulowac w zależności od pozycji łopatek w turbinie.
S1uperkolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.