Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-08-2019, 05:20   #1
jary21
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-08-2019
Model: kuga
Silnik: 136
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Z napedem 4x4 czy bez

Witam
Poszukuje Kugi i zastanawiam sie czy warto brac naped 4x4 ?
Mozecie podac wady i zalety?
Samochod bedzie uzywany w miescie

jary21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2019, 06:11   #2
emerzet74
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-09-2017
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 97
Domyślnie Odp: Z napedem 4x4 czy bez

Ja mam napęd na przód i daje radę (wyjazdy w góry). Sąsiad z dołu ma 4x4 i narzekał kiedyś jadąc nad morze, że przy prędkościach autostradowych tylny napęd mu hałasuje. Poza tym auto 4x4 ciut więcej pali. Kto co lubi.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
emerzet74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2019, 08:04   #3
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,381
Domyślnie Odp: Z napedem 4x4 czy bez

Cytat:
Napisał emerzet74 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam napęd na przód i daje radę (wyjazdy w góry
W poprzednim stuleciu miałem poloneza, którym jeździłem na narty, też dawał rady, czasami wjeżdżał sam, czasami z łańcuchami, a czasami z towarzyszami pchającymi...
I nie uwiężę nikomu kto jeździł dwoma wariantami/ w tej samej budzie/, że nie dostrzegł różnicy, nawet w normalnej miejskiej eksploatacji.

Jak już kupujesz małego suv a to tylko z napędem i frajdą...
Napęd 4x działa równiez latem na asfalcie.

Pierwszy lepszy artykuł...
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2019, 09:35   #4
tomdiabollo
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 21-01-2018
Skąd: Olkusz
Model: Escape Titanium 4x4
Silnik: 2,0
Rocznik: 2017
Postów: 24
Domyślnie Odp: Z napedem 4x4 czy bez

Popieram swojego Imiennika Tomasza , spróbuj jazdy z 4x4 i bez wtedy różnice zobaczysz i wybierzesz to co Ci będzie pasowało.
Są plusy i minusy jednego i drugiego.
tomdiabollo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2019, 10:07   #5
jary21
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-08-2019
Model: kuga
Silnik: 136
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Odp: Z napedem 4x4 czy bez

zastanawia mnie to że z napedem 4x4 na portalach ogłoszeniowych sa tansze niz z napedem na jedna osGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jary21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2019, 10:44   #6
kriswoz
ford::average
 
Imię: Kris
Zarejestrowany: 06-12-2017
Model: Kuga2
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 49
Domyślnie Odp: Z napedem 4x4 czy bez

Witam,

od 2 lat mam Kuge 4x4 2.0disel + PowerShift (2014r.), jazda z napędem na przód i tył to frajda i przyjemność.
Układ 4x4 sprawuje się wzorowo, nie ma żadnego hałasu z okolicy tyłu (przebieg 125kkm).

Pozdrawiam
Krzysiek
kriswoz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2019, 14:31   #7
lewy87r
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-08-2017
Model: kuga mk2
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2013
Postów: 35
Domyślnie Odp: Z napedem 4x4 czy bez

Ja od 10lat autami 4x4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i po długiej przerwie jak wsiadłem w skode z napędem na przód to mało co jej nie rozbiłem na pierwszym zakręcie (dosłownie).
Co prawda nie wiem jak ze starszymi kugami ale te od 2013 to 4x4 jest oszukany troche.
Choć fajnie że powyżej jakiejś prędkości i utrzymywaniu prędkości napęd tyl jest rozłączany (oszczędność w paliwie).

Najlepiej napęd 4x4 sprawdza się przy ruszaniu ze skręconymi kołami.
lewy87r jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2019, 16:05   #8
kriswoz
ford::average
 
Imię: Kris
Zarejestrowany: 06-12-2017
Model: Kuga2
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 49
Domyślnie Odp: Z napedem 4x4 czy bez

Cytat:
Napisał lewy87r Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja od 10lat autami 4x4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i po długiej przerwie jak wsiadłem w skode z napędem na przód to mało co jej nie rozbiłem na pierwszym zakręcie (dosłownie).
Co prawda nie wiem jak ze starszymi kugami ale te od 2013 to 4x4 jest oszukany troche.
Choć fajnie że powyżej jakiejś prędkości i utrzymywaniu prędkości napęd tyl jest rozłączany (oszczędność w paliwie).

Najlepiej napęd 4x4 sprawdza się przy ruszaniu ze skręconymi kołami.
w Kuge MK2 (czyli moja 2014) nie ma Haldexa, jest "stały" napęd, min. idzie na tył non stop, każdy uslizg skutkuje rozdziałem napędu, testy robiłem przy np.120km/h (choc dziala przy każdej prędkości) i przy braku dodawania gazu idzie tylko "trochę" na tył, widać rozdział na komputerze przy zegarach, w momencie dodania gazu (bez redukcji biegów) od razu czuć że ktoś Ciebie pcha od tyłu, a na komputerze co najmniej 50% idzie na tył

Ostatnio edytowane przez kriswoz ; 12-08-2019 o 16:10
kriswoz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2019, 18:30   #9
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,381
Domyślnie Odp: Z napedem 4x4 czy bez

Cytat:
Napisał jary21 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
4x4 na portalach ogłoszeniowych sa tansze niz z napedem na jedna os
Jesteś przekonany ? Przecież z napędem na dwie osie są bardziej chodliwe ?
Jak sprzedawałem w 2017 śledziłem rynek i tendencja była odwrotna do tej z Twojej opinii. Oczywiście mówimy o sprawnych pojazdach

Bump:
Cytat:
Napisał lewy87r Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co prawda nie wiem jak ze starszymi kugami ale te od 2013 to 4x4 jest oszukany troche.
Nie wiem o czym kolega pisze, bo siedem lat jeździłem mk1 i teraz mk2 i wyczuwalnej różnicy nie zauważyłem, może ciut teraźniejszy napęd szybciej reaguje na uślizg kół przednich, ale może to być jakaś moja sugestia .

Cytat:
Napisał kriswoz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
widać rozdział na komputerze przy zegarach
Akurat tym niech kolega sie nie sugeruje, jest to przybliżony stan, który z dokładnością nie ma nic wspólnego.

Jeżdżąc łącznie prawie 8lat tymi pojazdami nie miałem problemów usterkowych ze wspomnianym napędem, inna sprawa że przeliczyłem możliwości tego dobrodziejstwaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] 60 post...

Zdecydowanie polecam awd

Ostatnio edytowane przez tomaszjan31 ; 12-08-2019 o 18:49
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.