Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-02-2012, 21:34   #21
jani64
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-02-2012
Skąd: krakow
Model: ford fokus cmax
Silnik: 1,6tdc
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Odp: Brak mocy, obroty tylko do 3 tyś

Dzięki
Nie mogę spotkać opisu wymiany rozrządu chciałem sam wymienić
W szukajce nie znalazłem a chciałem wiedzieć czy nie ma niespodzianek
W fabi 1,9 sdi zony przy wymianie spotkała nas "" niespodzianka '' i straciliśmy 3 godz. dodatkowej pracy,wymieniałem z bratem

jani64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2014, 09:12   #22
FordCMax12
ford::amateur
 
Imię: Joanna
Zarejestrowany: 11-01-2014
Skąd: Wrocław
Model: C Max
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Brak mocy zaraz po rozruchu

Witam, mam problem z moim fordem c maxem z 2005roku 1,8 TDCi. Otóż odpalam go czekam aż zgasną kontrolki i i jak ruszam dławi sie i jest mułowaty. Ale tylko na zimnym silniku później w czasie jazdy już jest ok. Może ktoś z Was podpowie mi co mu dolega?
FordCMax12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2014, 10:59   #23
GENERAL555
ford::amateur
 
Imię: RAFAŁ
Zarejestrowany: 25-06-2014
Skąd: OSTROW WLKP
Model: FORD C-MAX
Silnik: 1,8 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: Brak mocy, obroty tylko do 3 tyś

Cytat:
Napisał prezes19 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam.

Jeśli posiadasz dpf, to obstawiam że się przytkał. Nie wiem jaką masz wersję wyposażenia i czy masz wyświetlacz tekstowy pomiędzy zegarami. Jeśli masz to powinno jeszcze wywalić napis "usterka układu silnika" + czerwona niegasnąca kontrolka. Auto jest w trybie awaryjnym dlatego kręci się tylko do 3 tys.
W najlepszym przypadku skończył się po prostu płyn i trzeba go dolać możliwie szybko. Wtedy jest szansa na uratowanie filtra. Jeśli filtr ma już dość to wymiana lub usunięcia.
Sprawdź poziom oleju czy nie jest powyżej max. Na bagnecie lub czy nie urósł w ostatnim czasie. Jeśli urósł to na 99% przytkany filtr dpf.

Pozdrawiam
witam. Czy mozesz mi powiedziec o jaki płyn chodzi i gdzie go sprawdzic i dolac . Mam ford c-max 2005 i problem swieci sie kontrolka czerwona i usterka układu silnika i traci moc
GENERAL555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2014, 10:36   #24
espol
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-02-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus C-max
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 7
Domyślnie Brak mocy 1.6 TDCI

Witam,
może ktoś mnie naprowadzi na rozwiązanie problemu, bo w każdym warsztacie mówią co innego.
Po uruchomieniu silnika 1.6 TDCI mk.1 na zimno wszystko jest OK, czasem od razu włącza się kontrolka silnika, czasem nie. Po rozgrzaniu i próbie ruszenia z pierwszego biegu bez przygazowania, silnik nie daje mocy, zaświeca się kontrolka silnika. Kręci się tylko do 2800-3000 obrotów. Potem jakby występowało odcięcie. Nie ma w ogóle mocy, jakby turbina nie pracowała, ale ją słychać. Sytuacja taka jest do momentu wyłączenia silnika, odczekania ok. minuty i ponownego uruchomienia. I ponownie jak się rusza "z kopyta" to wszystko działa, jak tylko delikatnie to od razu traci moc. Silnik ma już przejechane ponad 240 tys. km. Co to może być?
espol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2014, 11:02   #25
RedFord
ford::advanced
 
Avatar RedFord
 
Imię: Redzia
Zarejestrowany: 11-05-2011
Skąd: Radom
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 341
Domyślnie Odp: Brak mocy, obroty tylko do 3 tyś

Polecam poczytać powyższy wątek oraz: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Nie zakładamy nowych tematów o podobnej treści, tylko dopinamy się do podobnego.
__________________
_______________________________________

http://i33.tinypic.com/2qxnfwk.jpg


RedFord jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2014, 22:56   #26
espol
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-02-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus C-max
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 7
Domyślnie Odp: Brak mocy, obroty tylko do 3 tyś

Cytat:
Napisał GENERAL555 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam. Czy mozesz mi powiedziec o jaki płyn chodzi i gdzie go sprawdzic i dolac . Mam ford c-max 2005 i problem swieci sie kontrolka czerwona i usterka układu silnika i traci moc
Witam,
właśnie gdzie można sprawdzić poziom płynu i ewentualnie go dolać? Dwa dni temu odpalił jak zwykle i zanim zaczął mulić dojechałem na obwodnicę i "przegoniłem" go 170-180 km/h przez 30km i był spokój przez dwa dni. Dzisiaj odpaliłem i wszystko było ok dopóki się nie rozgrzał i pierwsze ruszenie ze świateł na rozgrzanym silniku i... znów jak emeryt w kapeluszu od zera do 60 nieskończoność.
espol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2015, 17:31   #27
kordian87
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 28-09-2014
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 6
Domyślnie Odp: Brak mocy, obroty tylko do 3 tyś

Miałem podobną historię u siebie. Utrata mocy na każdy biegu (jakby jechał bez turbo, nawet z pedałem w podłogę). Problem występował bez żadnej sygnalizacji na desce lub czasami z pomarańczowym "engine", najczęściej na zimnym silniku. Po trasie to trochę niebezpieczne. Problem był w DPF - głębokie czyszczenie w specjalnym roztworze przez trzy dni i po kłopocie. Koszt - 450 zł.
kordian87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2015, 16:14   #28
gamzur
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-04-2014
Skąd: Ustka
Model: C-MAX
Silnik: 1,6TDCI 109 KM
Rocznik: 10/2008
Postów: 46
Domyślnie Odp: Brak mocy, obroty tylko do 3 tyś

Skończył mi się płyn do wypalania DPF-u. Czy płyn FAP Infineum F7995 prócz Eolys 176 będzie dobry do C-Maxa?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gamzur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2015, 18:14   #29
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,977
Domyślnie Odp: Brak mocy, obroty tylko do 3 tyś

Lej to co zaleca Ford po co kombinowac z inny plynem . Potem jak sie cos dzieje z autem to wina forda
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2015, 08:30   #30
Mieto-68
ford::average
 
Imię: Mieczysław
Zarejestrowany: 28-06-2012
Skąd: Słupsk
Model: Ford Focus C-Max/Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 183
Domyślnie Odp: Brak mocy, obroty tylko do 3 tyś

Dla zainteresowanych dobrze jest zapoznać się z tym tematem:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Mieto-68 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.