Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-01-2019, 11:46   #1
romanewas
ford::amateur
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 31-01-2019
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Transit Custom
Silnik: 2,2
Rocznik: 2016
Postów: 7
Domyślnie Podczas przyspieszania autem wibracje/szarpanie przy większej prędkości

Witam Szanownych Grupowiczów,

Piszę tutaj tego posta gdyż już nie wiem co mam robić. Mianowicie kupiłem w zeszłym roku Forda Transita Custom 2016 z przebiegiem 60tys km. Obecnie mam trochę ponad 80tys km i od paru tysięcy km rozpoczął się problem silnych wibracji całym samochodem przy prędkości 80-90km/godz (niezależnie w zasadzie od biegu - czy to 4 czy 5 czy 6). Czytałem podobny wątek na forum i właśnie sprawdziłem półosie - mój lokalny mechanik mówi, że są dobre. Sprawdziłem układ wtryskowy (wymieniłem nawet czujnik wysokiego ciśnienia na listwie) i nie wiem co dalej gdyż dalej szarpie tak, że się praktycznie nie da jeździć nim trochę szybciej. Auto służy mi do pracy i nie stać mnie teraz na przestoje miesiącami. Czy ktoś ma jakiś pomysł? Mechanik mój twierdzi, że mam się udać do kogoś kto się specjalizuje w skrzyniach biegów - nie znam takiego warsztatu tutaj. Czy ktoś może mi kogoś polecić? Jestem z Gdańska ale mogę nawet gdzieś podjechać jeśli naprawa była by zrobiona dobrze i za rozsądne pieniądze...


Ostatnio edytowane przez romanewas ; 01-02-2019 o 12:35
romanewas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2019, 12:34   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Ford Transit 2016 manual problem z wibracjami/szarpaniem przy większej prędkości

Zanim udasz się do warsztatu aby ci grzebali w skrzyni, sam jeszcze zrób kilka prostych testów, aby upewnić się czy wibracje idą od skrzyni, czy od półosi lub krzywych piast.
Do takich testów potrzebne są co prawda dobre warunki pogodowe, a teraz akurat pojawiły się opady śniegu - ale warto spróbować.
- Wpierw sprawdź piasty - zakładając, że felgi nie były uderzone i są proste, podlewaruj wpierw jedną stronę przodu (zabezpiecz auto przed toczeniem się), odpal silnik, włącz pierwszy bieg i dokładnie przyjrzyj się krawędzi felgi czy nie bije. Jeżeli bije, wrzuć jeszcze na wszelki wypadek na chwilę zapas na piastę i powtórz obserwację.
Potem to samo z drugiej strony. Bijąca piasta zawsze będzie powodować zwiększanie się wibracji przy jeździe po łuku i jej dociążeniu, prawa piasta w lewym łuku i odwrotnie.
Ja kiedyś miałem podobny przypadek i dzięki prostej obserwacji koła w powietrzu udało się stwierdzić, że piasta była krzywa.
Przy okazji przyjrzyj się półosiom, czy nie skaczą promieniowo podczas obracania się koła.

- Jeżeli wibracje miałyby pochodzić od półosi, to zawsze wibracje przy przyspieszaniu się powiększają, przy jeździe na luzie mocno maleją lub znikają. Także podczas jazdy po łuku wibracje wyraźnie rosną, zwłaszcza kiedy jednocześnie przyspieszasz. Musisz znaleźć jakiś szybki łuk szosy - najlepiej coś w rodzaju ślimaka autostrady - i tam sprawdzić te wibracje.

W samej skrzyni wibracje mogą pochodzić albo od mechanizmu różnicowego, albo od przegubu wewnętrznego. O ile wymiana przegubu wewnętrznego miałaby jeszcze sens, to wymiana kpl nowych części mechanizmu różnicowego finansowo kładzie taką operację - moim zdaniem taniej byłoby kupić skrzynię używkę.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2019, 15:07   #3
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: Ford Transit 2016 manual problem z wibracjami/szarpaniem przy większej prędkości

skoro trzęsie całym samochodem a nie kierownicą, to obstawiałbym tylną oś
prędkość 80-90 kmh to prędkość synchroniczna dla opon, potem 120-130.
moim zdaniem sprawdź na wyważarce tylne koła
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2019, 21:02   #4
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,006
Domyślnie Odp: Ford Transit 2016 manual problem z wibracjami/szarpaniem przy większej prędkości

Cytat:
Napisał romanewas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ford Transit
Proszę poprawić tytuł swojego tematu na zgodny z zasadami Forum:



[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]



Krótki poradnik jak to zrobić:



[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]



Dziękuję

Speedo
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2019, 12:39   #5
romanewas
ford::amateur
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 31-01-2019
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Transit Custom
Silnik: 2,2
Rocznik: 2016
Postów: 7
Domyślnie Odp: Podczas przyspieszania autem wibracje/szarpanie przy większej prędkości

Dziękuję bardzo kolegom wojtek i jacek i dodam, że problem występuje TYLKO gdy dodaję gazu. Podczas jazdy na luzie nie ma żadnych wibracji/szarpania. W sumie to chyba istotny element tej zagadki? Dodam, że im więcej gazu przy tych prędkościach tym te wibracje/szarpanie mocniejsze. Czyli sugerowało by to półosie? Jeszcze wczoraj jak mi mechanik włożył do auta z powrotem prawą półoś po jej sprawdzaniu (nic nie znalazł jak pisałem) to było trochę jak by przez chwilę lepiej... Mechanik powiedział także, że nie jest w stanie do końca sprawdzić półosi. Czyli wynika z tego, że uszkodzenie może być dla niego niewidoczne? Czy są jakieś sposoby diagnostyki takiego uszkodzenia na 100%?? Jak pisałem mogę gdzieś podjechać bez problemu...
romanewas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2019, 14:47   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Podczas przyspieszania autem wibracje/szarpanie przy większej prędkości

Ja ci powiem tak: miałem podobne wibracje, dłuższy czas, w warsztacie p. Wasia nie mogliśmy znaleźć przyczyny. A to baaaardzo doświadczony warsztat. No ale w końcu się nagle nasiliły i wtedy już od razu było widać, że półoś prawa skacze i tu jest przyczyna.

Więc ok, zmieniono mi półoś - no i kapitalna poprawa, ale nadal jakby nie do końca. Znowu walka z oponami, zamianami, wyważeniami, nadal nie było dobrze. Przy jeździe miejskiej w zasadzie niezauważalna sprawa, ale na autostradzie A2 przy ok. 130 km/h deska wpadała czasem w takie wibracje, że nie bardzo widziałem co zegary pokazują... Chłopaki sprawdzali, patrzyli, przecież półoś nowa - mówili. Więc zdecydowałem się na wymianę lewej - no bo przecież prawa jest nowa.
Żadnej poprawy.
W akcie rozpaczy - na parkingu - podlewarowałem samochód z prawej przedniej strony, odpaliłem na jedynce, położyłem się na glebę i obejrzałem półoś. Tak jakby skakała - lekko, ale skakała.
Pojechałem do kolegi który też ma Transita, mówię weź podlewaruj, muszę sprawdzić półoś. Jego półoś kręciła się idealnie.

Kupiłem trzecią półoś, prawą, założyłem - jest... super.

Dodam jeszcze - u mnie skakał odcinek półosi między piastą i podporą.

Nie upieram się, że u ciebie będzie to samo, ale sprawdź tę półoś i piasty.
Cytat:
Napisał romanewas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak pisałem mogę gdzieś podjechać bez problemu...
Dobrze byłoby tak podjechać i myk-myk wyjaśnić wszystko od razu. Ale czasami jak sam sobie nie pomożesz, to nikt ci nie pomoże...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 01-02-2019 o 14:54
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2019, 21:35   #7
mariusz1978
ford::average
 
Avatar mariusz1978
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-08-2015
Skąd: PIEKARY ŚLĄSKIE
Model: TRANSIT. 110T260
Silnik: 2,2 tdci 81Kw 110PS
Rocznik: 2007.
Postów: 119
Domyślnie Odp: Podczas przyspieszania autem wibracje/szarpanie przy większej prędkości

a lozysko polosi sprawdzales
__________________
mariusz1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2019, 21:39   #8
romanewas
ford::amateur
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 31-01-2019
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Transit Custom
Silnik: 2,2
Rocznik: 2016
Postów: 7
Domyślnie Odp: Podczas przyspieszania autem wibracje/szarpanie przy większej prędkości

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja ci powiem tak: miałem podobne wibracje, dłuższy czas, w warsztacie p. Wasia nie mogliśmy znaleźć przyczyny. A to baaaardzo doświadczony warsztat. No ale w końcu się nagle nasiliły i wtedy już od razu było widać, że półoś prawa skacze i tu jest przyczyna.

Więc ok, zmieniono mi półoś - no i kapitalna poprawa, ale nadal jakby nie do końca. Znowu walka z oponami, zamianami, wyważeniami, nadal nie było dobrze. Przy jeździe miejskiej w zasadzie niezauważalna sprawa, ale na autostradzie A2 przy ok. 130 km/h deska wpadała czasem w takie wibracje, że nie bardzo widziałem co zegary pokazują... Chłopaki sprawdzali, patrzyli, przecież półoś nowa - mówili. Więc zdecydowałem się na wymianę lewej - no bo przecież prawa jest nowa.
Żadnej poprawy.
W akcie rozpaczy - na parkingu - podlewarowałem samochód z prawej przedniej strony, odpaliłem na jedynce, położyłem się na glebę i obejrzałem półoś. Tak jakby skakała - lekko, ale skakała.
Pojechałem do kolegi który też ma Transita, mówię weź podlewaruj, muszę sprawdzić półoś. Jego półoś kręciła się idealnie.

Kupiłem trzecią półoś, prawą, założyłem - jest... super.

Dodam jeszcze - u mnie skakał odcinek półosi między piastą i podporą.

Nie upieram się, że u ciebie będzie to samo, ale sprawdź tę półoś i piasty.
Dobrze byłoby tak podjechać i myk-myk wyjaśnić wszystko od razu. Ale czasami jak sam sobie nie pomożesz, to nikt ci nie pomoże...
Mechanik mówi, że ją wyciągał i oglądał - ale nie wiem czy ją podlewarował i w ten sposób sprawdzał? Muszę z nim pogadać po niedzieli...

Bump:
Cytat:
Napisał mariusz1978 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a lozysko polosi sprawdzales
Te prawe łożysko podporowe? Oglądał - mówi, że nie ma luzu ani nic...
romanewas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2019, 15:13   #9
BSN
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-08-2012
Skąd: Kurpie
Model: 3xTransit/1xGalaxy
Silnik: 1x2.0adblue/2x2,0Tddi/2,3+LPG
Rocznik: 1x 2017/2x2004/1999
Postów: 144
Domyślnie Odp: Podczas przyspieszania autem wibracje/szarpanie przy większej prędkości

Sprawdź zawieszenie/poduszki silnika.
BSN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2019, 15:28   #10
romanewas
ford::amateur
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 31-01-2019
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Transit Custom
Silnik: 2,2
Rocznik: 2016
Postów: 7
Domyślnie Odp: Podczas przyspieszania autem wibracje/szarpanie przy większej prędkości

Ok też trzeba będzie
romanewas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.