Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-07-2016, 23:45   #101
mareasb
ford::average
 
Avatar mareasb
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 13-11-2009
Skąd: podbeskidzie
Model: mondeo mk3, mk4
Silnik: 2.0 TDCi 130KM, 2.0 TDCi 143KM
Rocznik: 2002, 2007
Postów: 93
Domyślnie Odp: niedziałający centralny zamek od strony kierowcy

Po wymianie baterii w pilocie coś niedomaga, mianowicie pilot zamyka wszystkie drzwi, a nie otwiera prawej strony od pasażera (przód zawsze nie otwiera a czasem i tył), przecież się nagle linki nie pozacinały w środku lataGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. otwieranie i zamykanie z kluczyka - bez problemowe, czy mógł pilot się częściowo rozprogramować? Jutro odłączę akumulator na chwilę i może przeprowadzę programowanie kluczyka, jak uważacie? Miał tak ktoś w Mk4?

Już wiem - przypadkowo przyciski otwierania i wyłączania (jednocześnie wciśnięte przez około 4 sek) uruchomiły otwieranie selektywne i dlatego jedno naciśnięcie otwiera tylko drzwi kierowcy, dwukrotne - pozostałe. Trick opisany na forum ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]). Jednak sen rozjaśnia umysłGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez mareasb ; 26-07-2016 o 09:34 Powód: samorozwiazanie problemu:)
mareasb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2016, 16:10   #102
urbanex
ford::beginner
 
Avatar urbanex
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 15-07-2012
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2008
Postów: 12
Domyślnie Odp: niedziałający centralny zamek od strony kierowcy

podłączam się do tematu i mam prośbę do kolegów mm32 lub SRS. potrzebne mi numery zamków pasujących do prawych tylnych drzwi mojego mondeo o numerze VIN: WF0GXXGBBG8E15040

z góry dzięki! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
urbanex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2016, 13:05   #103
tommyl
ford::beginner
 
Avatar tommyl
 
Zarejestrowany: 21-05-2014
Skąd: Kraków
Model: Venga, MK IV Titanium
Silnik: 1.6 125km, 2.0 TDI 140KM
Rocznik: 2010, 2011/2012
Postów: 39
Domyślnie Odp: niedziałający centralny zamek od strony kierowcy

Wracam do tematu be będę wymieniał. Czym się różnią 6 od 10 pinów.
Mogę prosić o sprawdzenie czy na lewy tył do Mk 4 polift VIN WF0GXXGBBGBP36798 zamek 6M2A-R26413-BC podejdzie? w Etis nie widze.

Ostatnio edytowane przez tommyl ; 23-11-2016 o 13:12
tommyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2017, 13:04   #104
fiouek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-05-2015
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: niedziałający centralny zamek od strony kierowcy

Ja ostatnio walczyłem z zamkiem od strony kierowcy, objawy były takie, że trzeba było parę razy nacisnąć przycisk na pilocie żeby zamek powoli zamknął drzwi i tak samo było przy otwieraniu. Na przyszłość dla wszystkich żeby zaoszczędzić trochę kasy - można sobie poradzić z problemem kupując obojętnie jaki zamek i wymieniając silniczki wewnątrz zepsutego zamka z samochodu.
Strona kierowcy - wersja 10pin w ASO kosztuje około 920zł, używane zamki tego typu w okolicach 200 - 300 zł, a najtańszy jaki udało mi się kupić (lecz nie ta strona, którą potrzebuję) wyszedł 30zł + przesyłka więc wydaje mi się, że naprawienie tego elementu poprzez podmianę silniczków jest opłacalne.
Po kolei co trzeba zrobić i na jakie rzeczy bardziej istotne zwrócić uwagę (pomijam opis jak co robić z takich rzeczy, które już były na forum):

1. Otwieramy drzwi - na boku widnieje gumowa zaslepka, odkręcamy śrubę wewnątrz, wyjmujemy zamek, wyjmujemy klamkę i odkręcamy śrubę na torx w miejscu gdzie był lewy uchwyt klamki

2. Zdejmujemy tapicerkę drzwi i zrywamy delikatnie wygłuszenie - u mnie pomogło podgrzanie farelką tego kleju - robi się plastyczny

3. Wykręcamy trzy śruby z zamka (z boku drzwi) - wysuwamy delikatnie w prawo zamek, odpinamy wtyczkę z wiązką, odpinamy linkę wewnętrznej klamki ( delikatnie podważyć białą spinkę w miejscu malutkich zaczepów, po czym linkę można wyjąć z cięgna)

4. Zamek obracamy o 90 stopni i powinien bez problemu wyjść z drzwi.

5. Od zamka trzeba oddzielić część, która idzie do zewnętrznej klamki i bębenka zamka - są dwa zaczepy przy części z miejscem na wtyczkę - wysuwamy je, po czym wypinamy linkę idącą do cięgna klamki (z niebieską spinką) po czym wysuwamy metalowe cięgno idące do miejsca na bębenek zamka i można rozdzielić część z zamkiem i wtyczką od części z cięgnem klamki i miejscem pod zamek.

6. (Zajmujemy się już częścią 'z wtyczką pod wiązkę'.) Odkręcamy większą śrubę na torx (z takim szerszym kołnierzem) i zdejmujemy plastikową nakładkę z zamka.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

7. Odkręcamy dwie większe śruby pod torx i wysuwamy część z zamkiem z części z elektryką i oddzielamy te elementy (jedno cięgno trzeba wysunąć spod sprężynki - od otwierania zamka, wtedy łatwo wyjdzie).

8. Wykręcamy najmniejszą śrubkę z białego cięgna z dwoma sprężynkami, obracamy zamek na drugą stronę i wykręcamy wszystkie śrubki z obudowy, na tej samej stronie jest jedno małe cięgno które wyjdzie do góry, gdy ściśniemy zabezpieczenie na środku.

9. Delikatnie ciągniemy do góry pokrywkę ze śrubkami, zdejmujemy po kolei wszystkie zębatki (jeśli brudne to można umyć w nafcie i nasmarować ponownie wazeliną techniczną).

10. Wyjmujemy silniczki - można delikatnie podważyć, montowane są na wcisk na dwóch pinach.

11. Numery silniczków są na zdjęciu (końcówki nr są różne w silniczkach z lewej i z prawej, ale działają tak samo) - oraz wymiary jeśli ktoś by przypasował taki silniczek z jakiegoś innego urządzenia lub zabawki (pod 12V). W przypadku mojego zamka szczotki w większym silniczku praktycznie nie istniały, a mniejszy w ogóle nie reagował. Można próbować wymieniać szczotki w tym silniczku, ale u mnie pomogło tylko w większym, a wymiana jest bardzo trudna.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

12. Analogicznie składamy wszystko - wklejam zdjęcia zamka jakby ktoś nie wiedział jaka kolejność. (Zębatka stykająca się do silniczka ze ślimakiem wchodzi wypustem pomiędzy dwa końce sprężynki nad którą się obraca - po zamontowaniu musi odbijać w dwie strony)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez fiouek ; 11-02-2017 o 13:22
fiouek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2017, 08:06   #105
lechuszek
ford::beginner
 
Avatar lechuszek
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 12-06-2013
Skąd: Brzesko
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 39
Domyślnie Odp: niedziałający centralny zamek od strony kierowcy

U taty w mondeo poliftowym po myciu na myjni bezdotykowej (moze tylko zbieg okolicznosci) wyskakuje komunikat otwarte drzwi kierowcy choc sa zamkniete, nie dziala centralny z z lewej strony, (prawą zamyka i otwiera odrazu po nacisnieciu na pilocie zamkniecia) nie dziala kierunkowskaz w lustrku przy otwieraniu jak i przy wlaczeniu manetką oraz podswietlenie pod lusterkiem, do tego szyby nie dzialaja z drzwi kierowcy i lusterka wie ktos moze czy to jakis przekaznik czy bardziej wiazka bedzie uszkodzona?
__________________
Mondeo 2.0 TDCI 143KM@175KM wirus by Heko
lechuszek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2017, 08:19   #106
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: niedziałający centralny zamek od strony kierowcy

Cytat:
Napisał lechuszek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ktos moze czy to jakis przekaznik czy bardziej wiazka bedzie uszkodzona?
Ewidentnie problem z instalacją lub złączem po między drzwiami a karoserią.Zacząłbym od rozpięcia w/w złącza i skontrolowaniu stanu pinów.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2017, 13:43   #107
lechuszek
ford::beginner
 
Avatar lechuszek
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 12-06-2013
Skąd: Brzesko
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 39
Domyślnie Odp: niedziałający centralny zamek od strony kierowcy

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ewidentnie problem z instalacją .
Myślisz ze pod komputerem cos pokaże ocb?
__________________
Mondeo 2.0 TDCI 143KM@175KM wirus by Heko
lechuszek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2017, 14:13   #108
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: niedziałający centralny zamek od strony kierowcy

Raczej powinny pokazać się błędy.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2017, 08:05   #109
artur1970
ford::expert
 
Avatar artur1970
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: Kraków
Model: było Mondeo mk4, jest Fiesta mk7, EDGE
Silnik: 1.25 , 2.0
Rocznik: 2014, 2019
Postów: 3,028
Domyślnie Odp: niedziałający centralny zamek od strony kierowcy

Cytat:
Napisał fiouek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

1. Otwieramy drzwi - na boku widnieje gumowa zaslepka, odkręcamy śrubę wewnątrz
klucz torx T 15

Ostatnio edytowane przez artur1970 ; 29-05-2017 o 09:50
artur1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2017, 10:36   #110
blockout
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 30-08-2016
Skąd: Nowa Ruda
Model: Mk4
Silnik: 2.0 tdci 140km
Rocznik: 2007
Postów: 90
Domyślnie Odp: niedziałający centralny zamek od strony kierowcy

Witam, u mnie nie działały poprawnie lewe przedni i tylni zamek, i po dokladnym oczyszczeniu wnetrza wiekszego silniczka a dokladnie komutatora i szczotek oba zaczely dzialac normalnie. trzeba szukać sprzedawcy takich silniczkow i myślę że 95 procent problemów z zamkami w mondeo się skończy.
blockout jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
centralny nie działa , centralny zamek , drzwi , szyby , zamek


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.