Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-05-2012, 08:28   #1
Duke258
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 04-01-2011
Skąd: Ede Holandia-Wrocław
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 Tdi AUY 170KM/374NM
Rocznik: 2002
Postów: 210
Domyślnie Zaspawanie zaślepki osuszacza.

Witam zastanawiam się czy można zaspawać zaślepkę [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] osuszacza miałem z niej wyciek zakupiłem wkład i w zestawie była zaślepka lecz nie pasuje.I tak pomyślałem że wkład wymienię na nowy założę stara zaślepkę i ja zaspawam co wy na to?Aha dodam że w serwisie VW owe zaślepki nie występują.

Duke258 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2012, 07:54   #2
Duke258
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 04-01-2011
Skąd: Ede Holandia-Wrocław
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 Tdi AUY 170KM/374NM
Rocznik: 2002
Postów: 210
Domyślnie Odp: Zaspawanie zaślepki osuszacza.

Nie miał nikt podobnej sytuacji.Bo nie wiem czy wymienić całą chłodnice klimy czy zaspawać dekielek.
Duke258 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2012, 08:49   #3
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Zaspawanie zaślepki osuszacza.

Co ty kombinujesz ?
Używana chłodniczka klimy kosztuje około 50-100 zeta i nie baw się ze spawaniem osuszacza, wktórym jest plastykowa choinka i srodek absorbujacy wilgoć. Przy spawaniu temperatura uszkodzi wkład i moze rozszczelnić rurki chłodniczki.
Jesli chcesz na siłę ratować ta chłodnicę, to wyczyść dokładnie miejsce włozenia korka jak i stary korek, załóż grubsze origi, sprawdź szczelność i po kłopocie. Jak masz uszkodzony korek to moge ci taki podesłaći, albo całą chłodniczkę bo nie mam czasu na jego wyjmowanie.
Pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2012, 09:21   #4
andrzej$39
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 17-08-2007
Skąd: Puławy
Model: Ford Galaxy Ultima/Ford Galaxy Mk3 Titanium
Silnik: 2,3 - 145 KM/1,8 TDCi - 125 KM
Rocznik: 1997/2008
Postów: 87
Domyślnie Odp: Zaspawanie zaślepki osuszacza.

Nie radzę oszczędzać na osuszaczu!!! Właśnie jutro będę remontował układ klimatyzacji w moim Galaxy 2,3 i wymieniał osuszacz. Koszt dobrego już osuszacza (taki właśnie wybrałem - w wersji która szła na pierwszy montaż), wprawdzie bez znaczków FORD za które słono się płaci, to 125 PLN. Są też chińskie poregeneraty od ok. 40 - 60 PLN, ale czy warto? Wymiana sprężarki gdyby padła na skutek wilgoci w układzie , to już naprawdę dobre ćwiczenie portfela.
Pozdrawiam - Andrzej.
__________________
Lubię wytaczać na drogę te nasze ponad 2 tony!Przestronny,wygodny,zapewnia bezpieczeństwo i komfort moje, mojej żony i czwórki naszych dzieci! GALAXY 2,3 - dwie i pół kopy mechanicznych koni!
andrzej$39 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2012, 17:37   #5
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Zaspawanie zaślepki osuszacza.

W aucie MK2 autora postu, osuszasz jest w bocznej listwie chłodnicy klimy, stanowi jedną zintegrowaną cześć.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2012, 13:33   #6
Duke258
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 04-01-2011
Skąd: Ede Holandia-Wrocław
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 Tdi AUY 170KM/374NM
Rocznik: 2002
Postów: 210
Domyślnie Odp: Zaspawanie zaślepki osuszacza.

A więc maszyna kiedy robi tak zwaną próżnie 10min. stwierdza nieszczelność układu.Po wprowadzeniu czynnika i uruchomieniu auta na trzy godziny spadku ciśnień nie widać tak twierdzą fachowcy.Miał może ktoś podobny problem.Proszę o sugestie.
Duke258 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2012, 21:15   #7
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Zaspawanie zaślepki osuszacza.

Jesli brak różnicy ciśnień, a kompresor chodzi, to masz z nim problem . Przyczyną może być przytkany zaworek w sprężarce, który odpowiada za podjęcie pracy tłoczenia i wytwarzanie ciśnienia. Jest on w bloku kompesora, miedzy cylinderkami, ma srednicę około 5-7 mm i dł. 30 - 40 mm. Jest w nim dysza o otworze około 0,5 mm, moze być niedrozna i malutki filterek z siatką, który może być zabrudzony lub całkiem przytkany.
Pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2012, 07:05   #8
Duke258
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 04-01-2011
Skąd: Ede Holandia-Wrocław
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 Tdi AUY 170KM/374NM
Rocznik: 2002
Postów: 210
Domyślnie Odp: Zaspawanie zaślepki osuszacza.

Stefano może źle napisałem lub nie zrozumiałem twojego posta.A więc różnice ciśnień na stronie wysokiej jak i niskiej są kompresor odpala stał z wprowadzonym czynnikiem trzy godziny i chłodek w środku aż miło,i przez ten czas czynnika nie ubyło.Wszystkie newralgiczne punkty gdzie mogły by się pojawić nieszczelności zostały prześwietlone(zderzak ściągnięty).A próżni nie idzie wytworzyć komunikat brak szczelność.Zaczyna już mnie to irytować.A wracając do owego zaworka jestem w stanie sam go wykręcić im przeczyścić tą dysze?Czy trzeba demontować kompresor?Uf ale sie rozpisałem.
Duke258 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2012, 22:30   #9
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Zaspawanie zaślepki osuszacza.

Cytat:
Napisał Duke258 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stefano może źle napisałem lub nie zrozumiałem twojego posta.A więc różnice ciśnień na stronie wysokiej jak i niskiej są kompresor odpala stał z wprowadzonym czynnikiem trzy godziny i chłodek w środku aż miło,i przez ten czas czynnika nie ubyło.Wszystkie newralgiczne punkty gdzie mogły by się pojawić nieszczelności zostały prześwietlone(zderzak ściągnięty).A próżni nie idzie wytworzyć komunikat brak szczelność.Zaczyna już mnie to irytować.A wracając do owego zaworka jestem w stanie sam go wykręcić im przeczyścić tą dysze?Czy trzeba demontować kompresor?Uf ale sie rozpisałem.
Sorry, to ja źle zrozumiałem twojego posta, mysląć , ze czynnik wprowadzony, jest cisnienie w układzie, presostat to wykrywa, ale chodzący kompresor nie powoduje róznicy ciśnień.
Twój przypadek to jednak nieszczelność w układzie; rada -> azot ze 20 atm i usłyszysz swist z dziurki stojąc koło auta. Jedź do takiego klimiarza co testuje azotem.
Powodzenia.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2012, 23:09   #10
bodzior
ford::advanced
 
Avatar bodzior
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 04-01-2009
Skąd: Trzebiatów
Model: Sharan
Silnik: 1.9 TDI AFN
Rocznik: 1998
Postów: 249
Domyślnie Odp: Zaspawanie zaślepki osuszacza.

Cytat:
Napisał Duke258 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A więc maszyna kiedy robi tak zwaną próżnie 10min. stwierdza nieszczelność układu.Po wprowadzeniu czynnika i uruchomieniu auta na trzy godziny spadku ciśnień nie widać tak twierdzą fachowcy.Miał może ktoś podobny problem.Proszę o sugestie.
A od kiedy to czynnikiem sprawdza się szczelność?!
chyba że z kontrastem.
Próba azotem jak stefano pisze.
__________________
Nie daję łapówek i nie biorę łapówek ale zawsze można się ze mną dogadać.
bodzior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.