Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Inne > Ford Transit i Tourneo Courier

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-01-2020, 21:20   #31
ninalken
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 11-12-2019
Skąd: Poznań i okolice
Model: Ford Tourneo Courier
Silnik: 1.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 25
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Czytam i nie wierzę... "galopująca bezczelność", a uzasadnienie przyczyn problemu to jakiś żart. Jeszcze każą za to płacić. Teraz już wiem dlaczego nie ma u nas swobodnego dostępu do broni palnej...

ninalken jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2020, 09:12   #32
Rafał K.
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 15-01-2020
Skąd: Lublin
Model: Transit Courier
Silnik: 1,5 75KM Duratotq
Rocznik: 2019
Postów: 52
Smile Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

W moim przypadku pracownik serwisu Forda w Lublinie też poinformował mnie, że prawdopodobnie będę musiał zapłacić za wcześniejszą wymianę oleju w samochodzie. Moje stanowisko jest takie, że nie mam zamiaru płacić za wcześniejszą wymianę oleju. Dopiero przy przebiegu 15 000km ( +/- 1000), tak jak jest to określone w książce serwisowej. Patrząc na to, co się dzieje z koncernem Wolkswagena, doczekaliśmy chyba trochę innego podejścia sądów w sprawach o odrzucanie reklamacji i traktowanie klientów.
W naszym przypadku ewidentna winę za ciągłe, powtarzające się awarie nowych przecież samochodów,( Będących na gwarancji)ponosi koncern Ford. Wprowadził do sprzedaży samochód z nowym silnikiem diesla o pojemności1,5l. , stosując w nim nowy system oczyszczania filtra DPF, teoretycznie bezobsługowy, ale w praktyce bardzo awaryjny. Problem dotyczy wszystkich silników tego typu, dlatego ogłoszono akcję serwisowa, wzywając posiadaczy samochodów z tym silnikiem do jak najszybszego kontaktu z serwisem w celu usunięcia usterki. W piśmie kierowanym do posiadaczy tych samochodów Ford szczegółowo opisał na czym polega usterka. Zalecana zmiana oprogramowania nie rozwiązuje jednak problemu, który wciąż powraca, zmuszając nabywców do ciągłego odwiedzania serwisu. Usterka ta, jak napisał Ford grozi poważnymi konsekwencjami i nie można jej ignorować. Moim zdaniem jest to wada konstrukcyjna, której nie da się usunąć poprzez zmianę oprogramowania silnika. Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie, dlatego piszę, że jest to moje zdanie. W przypadku mojego auta, każda kolejna wizyta w serwisie i ingerencja w oprogramowanie skutkuje coraz większym zużyciem paliwa. Kupując samochód, nie kierowałem się jego " urodą" a podawanymi przez Forda parametrami, przede wszystkim kosztami eksploatacji. Czuję się oszukany, bo nowy samochód zamiast pracować i przynosić firmie zysk, spala prawie dwukrotnie więcej paliwa niż podają dane techniczne i średnio raz w miesiącu odwiedza serwis. Posiadałem wcześniej kilka samochodów z silnikiem diesla, innych marek. Jeżdżę zarówno w trasy, jak i w mieście, bo taka jest specyfika prowadzonej przeze mnie działalności gospodarczej. Śmieszne są sugestie serwisów, wmawiające ludziom, że większe spalanie jest spowodowane ich złym stylem jazdy. Zdaniem serwisantów, jak czytam w innych postach , nabywcy samochodów marki Ford nie potrafią jeździć ekonomicznie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., ale jak się przesiądą do auta innej marki, to im jakoś wychodzi. WV zapłacił za oszukiwanie klientów, może pora na innych? Pozew zbiorowy jast chyba jedynym skutecznym rozwiązaniem.
Rafał K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2020, 23:23   #33
arturmsi
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-07-2019
Skąd: W-wa.
Model: Focus MK4 fl
Silnik: 1.5 Ecoblue 120 KM
Rocznik: 2022
Postów: 160
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Ten silnik ma coś wspolnego z obecnym 1.5 ecoblue z focusa czy bardziej z focusa mk3 1.5 tdci?
arturmsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2020, 01:36   #34
Rafał K.
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 15-01-2020
Skąd: Lublin
Model: Transit Courier
Silnik: 1,5 75KM Duratotq
Rocznik: 2019
Postów: 52
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Z tego co wyczytałem w internecie , jest to nowa konstrukcja, powstała w wyniku zmniejszenia średnicy cylindrów silnika 1,6. W serwisie odmówiono mi udzielenia informacji na ten temat. Pytałem od kiedy ten silnik jest montowany w samochodach Forda. Otrzymałem "dyplomatyczną" odpowiedź - Cyt. " Nie mogę panu udzielić odpowiedzi na to pytanie" Silnik ten jest montowany w modelach Transit Tourneo i Fiesta. Po niedzieli udam się do UOKiK, aby dowiedzieć sie jakie kroki powinienem podjąć jako klient, w zaistniałej sytuacji, aby na drodze prawnej nie popełnić żadnego błędu.
Rafał K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2020, 12:09   #35
ninalken
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 11-12-2019
Skąd: Poznań i okolice
Model: Ford Tourneo Courier
Silnik: 1.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 25
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Sąd to już ostateczność, ale jeśli wszystkie inne środki zostały już wykorzystane to nie ma innego wyjścia. Pracownicy tych serwisów a w szczególności osoby funkcyjne coraz bardziej bezczelni nastawieni na spławianie klientów i wmawianie im niestworzonych rzeczy. Ciekawy wątek się stworzył i może ktoś kto poszedł drogą sądową się wypowie - podpowie...
ninalken jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2020, 11:38   #36
Piterada
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-10-2019
Skąd: okolice Torunia
Model: courier
Silnik: 1.5 Duratorq 100 km
Rocznik: 2019
Postów: 14
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Andrzej98. Możesz wrzucić skan książki serwisowej?

Ostatnio edytowane przez Piterada ; 20-01-2020 o 11:44
Piterada jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2020, 18:11   #37
Piterada
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-10-2019
Skąd: okolice Torunia
Model: courier
Silnik: 1.5 Duratorq 100 km
Rocznik: 2019
Postów: 14
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Do Pers.

Ludzie kupują diesle ponieważ chcą tanio jezdzić. Ile pali Twój ecobost na trasie przy prędkości 140km/h? podejrzewam że około 9 albo i wiecej może pociągnąć. Ja kupiłem diesla po mam do pracy trasę 30km szybkiej drogi. Jakbym miał do pracy 5km w mieście kupiłbym benzynkę. Nowoczesny diesel musi jezdzić na trasie. Znajomy jest mechanikiem w serwisie ford Bydgoszcz i nic nie wie na temat aby 1.5 był bublem. Może na tym forum jest ktoś kto merytorycznie odniesie się do problemu.

Bump: A może dla tych co mają problem z dpf to jest jakies rozwiązanie.

https://www.kreatormocy.pl/filtr-czastek-stalych/ford/ford-tourneo-courier-1-5-tdci-100-km/
Piterada jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2020, 00:07   #38
Rafał K.
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 15-01-2020
Skąd: Lublin
Model: Transit Courier
Silnik: 1,5 75KM Duratotq
Rocznik: 2019
Postów: 52
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

A co innego może powiedzieć pracownik Forda?Prawdę? Przed zakupem samochodu szukałem informacji na temat tego modelu i silnika. Samochód jest zachwalany jako idealne narzedzie do pracy. Świetna zwrotność, spora przestrzeń bagażowa, niskie spalanie. O problemie z DPF jest tylko wzmianka w opisie silnika, że został przez Forda rozwiązany poprzez zmianę oprogramowania. Niestety nie jest to prawdą. Sprzedając samochód Ford nie informuje nabywców, że auto z tym silnikiem nie powinno być eksploatowane w dużych miastach, nie powinno stać w korkach i ciągnąć przyczep, bo jeśli będzie eksploatowane w taki sposób, to koszty jego eksploatacji będą kilkakrotnie wyższe od zakładanych. Nie mówiąc już o problemach ze sprzedażą takiego auta. Będzie ono bardzo traciło na wartośći, mając opinię bubla.
Rafał K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2020, 09:29   #39
arturmsi
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-07-2019
Skąd: W-wa.
Model: Focus MK4 fl
Silnik: 1.5 Ecoblue 120 KM
Rocznik: 2022
Postów: 160
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Mam 1.5 tdci 120km w focusie mk3 2016r. Samochod ma ponad 114tys przebiegu i nic sie nie dzieje, dpf wypala srednio co 900-1200km, tez czytalem ze to wersja silnika z mniejsza sreenica tloka w porownaniu do 1.6 z przed lifta focusa mk3, zastanawia mnie czy silnik 1.5 diesel z transita turneo jest na pewno taki sam jak w focusie mk3 po lifcie.
arturmsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2020, 16:01   #40
pers
ford::average
 
Avatar pers
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 14-10-2009
Skąd: Chorzów
Model: BMW 2 Gran Tourer
Silnik: 2.0
Rocznik: 2021
Postów: 97
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Cytat:
Napisał Piterada Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do Pers.

Ludzie kupują diesle ponieważ chcą tanio jezdzić. Ile pali Twój ecobost na trasie przy prędkości 140km/h? podejrzewam że około 9 albo i wiecej może pociągnąć. Ja kupiłem diesla po mam do pracy trasę 30km szybkiej drogi. Jakbym miał do pracy 5km w mieście kupiłbym benzynkę
Uwierz ,jazda i ekspolatacja ecoboosta wychodzi znacznie taniej niż dieslem w tym samochodzie. Mówię już o całokształcie związanym z serwisem i późniejszymi kosztami napraw. Przy 120 pali mi ok. 6 na tempomacie, przy 140 ok. 7,a przy 90 poniżej 5 l. I nie są to zmyślone ,ani zaniżone liczby. Po tym co czytam to ja dziękuję za taki silnik , tylko dlatego, żeby zaoszczędzić 1-1,5 litra na setke w porównaniu do tego co spala ecoboost. A mam już 100 tys. i zero wizyt w serwisie. Pozdrawiam
pers jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.