Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-12-2006, 07:41   #1
brunek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-10-2006
Skąd: Krasnystuff
Model: galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2003
Postów: 23
Domyślnie Układ hydrauliczny sprzęgła - zapowietrzenie

Witam! jestem posiadaczem Galaxy 19tdi pd 115 KM 2002r
Mam problem, mianowicie...
codziennie rano (lub po postoju) musze kilka razy lub nawet kilkanaście pompować sprzęgło inaczej nie wchodzą biegi!!! Wychodzi na to że się zapowietrza,
wkurza mnie to niesamowicie, najzabawniesze jest to, że płynu nie ubywa, więc nie ma wycieku (teoretycznie). Natomiast kiedy uda mi się wrzucić bieg wszystko wraca do normy, w czasie jazdy nie ma żadnych problemów
miesiąc temu wymieniłem tarczę i docisk...
Czy ktoś się z tym spotkał??? Proszę o wskazówki. Dzięki i pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez deku ; 18-02-2016 o 11:05 Powód: prefix i tytuł
brunek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2006, 10:10   #2
HANSOLOOO
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-08-2006
Postów: 53
Domyślnie

A wymieniłeś wysprzęglik? Jeśli nie to albo sie zapowietrzył i trzeba odpowietrzyć ( stojac przodem do silnika po prawej stronie u góry skrzyni jest odpowietrznik ) odpowietrza sie pompujac pedał i dolewajac płyn do zbiorniczka hamulcowego. Jeśli nie pomoże to chyba musisz zrzucic skrzynie i wymienic wysprzeglik a to troszke boli. Pozdrawiam
HANSOLOOO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2006, 11:03   #3
brunek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-10-2006
Skąd: Krasnystuff
Model: galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2003
Postów: 23
Domyślnie

wysprzęglika nie wymieniałem wg mechanika nie było potrzeby, problem był z tarczą którą wymieniłem razem z dociskiem.
brunek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2006, 14:24   #4
HANSOLOOO
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-08-2006
Postów: 53
Domyślnie

Wiec pomodlij sie zeby tylko był zapowietrzony. Spróbój odpowietrzyc sprzęgło
HANSOLOOO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2006, 21:39   #5
brunek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-10-2006
Skąd: Krasnystuff
Model: galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2003
Postów: 23
Domyślnie

odpowietrzenie pomaga... ale po jakimś czasie sytuacja się powtarza.

"Wiec pomodlij sie zeby tylko był zapowietrzony. Spróbój odpowietrzyc sprzęgło"

Co mnie jeszcze może spotkać oprócz zapowietrzenia???
Co masz na myśli?
Aha i co ma wysprzęglik wspólnego z układem hydraulicznym sprzęgła...??? :fcp20
jeśli możesz to po krótce objaśnij bo nie całkiem się orientuję
brunek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2006, 07:27   #6
HANSOLOOO
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-08-2006
Postów: 53
Domyślnie

Witam, a wiec sprawa ma sie tak że przyzwyczjeni jestesmy do linki sprzegłowej w Galaxy mamy wysprzeglik który jest zamiast linki (ma to samo zadanie rozłączyc sprzegło) w większości aut jest on na zewnatrz skrzyni ale w galusiu jest niestety w środku.Jest zbudowany na zasadzie siłownika hydraulicznego czyli naciskajac sprzegło zwiekszamy ciśnienie w układzie które powoduje prace wysprzeglika.Wysprzeglik ma swoja zywotnośc i po jakims czasie albo cieknie albo zasysya powietrze ale raczej to pierwsze (ubywa płynu w zbiorniczku hamulcowym poniewaz jest z niego zasilany) w Galaxy ciezko dojrzec stan w zbiorniczku i pomimo ze wydaje nam sie ze płyn jest pomału ubywa i powoduje zakłócenia w pracy sprzęgła.CO moze czekac ?albo jest nieszczelny układ sprzwdzic szczelnośc albo pada wysprzeglik.Koszt wysprzeglika około 500 zł( nie wystepuje w podróbie) plus robocizna (plus minus 800 zł)Prościej ci nie wytłumacze Pozdrawiam
HANSOLOOO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2006, 16:18   #7
brunek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-10-2006
Skąd: Krasnystuff
Model: galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2003
Postów: 23
Domyślnie

no i...
jutro wstawiam samochód do warsztatu, zobaczymy co się wykluje...
HANSOLOOO dzięki za info, choć mam nadzieje, że twoja prognoza się nie sprawdzi...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[ Dodano: 2007-01-10, 19:55 ]
czy toś z szanownych kolegów orientuje sie w cenie pompki hydr sprzęgła jeśli chodzi o zamiennik?

[ Dodano: 2007-01-19, 21:32 ]
naprawione! uszkodzona była pompka hydr sprzęgła koszt 490zł

Ostatnio edytowane przez subratri ; 08-05-2010 o 12:31
brunek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2007, 21:41   #8
Shipman
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-02-2007
Skąd: Legionowo
Postów: 27
Domyślnie

Cytat:
Napisał HANSOLOOO
A wymieniłeś wysprzęglik? Jeśli nie to albo sie zapowietrzył i trzeba odpowietrzyć ( stojac przodem do silnika po prawej stronie u góry skrzyni jest odpowietrznik ) odpowietrza sie pompujac pedał i dolewajac płyn do zbiorniczka hamulcowego.
Koledzy, proszę o informacje: jak dokładnie się odpowietrza wysprzęglik? Też próbowałem odpowietrzyć a w zasadzie sprawdzić czy nie zapowietrzony, bo mam wrażenie że moje sprzęgło jest odrobinę za twarde. Dotarłem do króćca w który wkręcony jest mniejszy zatkany dość ciasno gumowym grzybkiem - to chyba to? Po zdjęciu grzybka nic się nie działo (dolewałem, pompowałem), próbowałem naciskać drutem włożonym w króciec, dalej nic. Płyn się nie pojawił, w zbiorniczku nie ubywało. Czy trzeba coś odkręcić? A może tak ma być albo układ nie jest zapowietrzony?
__________________
Pozdrawiam!
Shipman
http://www.salmoboats.com
Shipman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2007, 10:10   #9
mirek1966
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-10-2006
Model: GALAXY
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 44
Domyślnie

Do odpowietrzania potrzeba dwóch osób. Jedna osoba siedzi w samochodzie a druga odpowietrza. Gumka, którą ściągnąłeś z odpowietrznika to tylko zabezpieczenie zapobiegające zabrudzeniu odpowietrznika. Osoba znajdująca się w samochodzie musi kilkakrotnie energicznie nacisnąć na pedał sprzęgła (podpompowanie) i pozostać z wciśniętym sprzęgłem a druga osoba musi w tym czasie odkręcić odpowietrznik z którego zdjąłeś gumkę i upuścić przez ten odpowietrznik płyn z powietrzem a następnie dokręcić odpowietrznik. Dopiero wtedy można puścić pedał sprzęgła i powtarzać taki cykl aż do momentu gdy z odpowietrznika będzie wydobywał się sam płyn bez powietrza. Po zakończeniu dobrze dokręcić odpowietrznik i założyć gumkę.
Aby płyn nie leciał na inne elementy na kruciec (odpowietrznik) z którego zdjąłeś gumkę przeciw zabrudzeniom należy nałożyć wężyk z buteleczką na wypływający z odpowietrznika płyn.
mirek1966 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2007, 17:03   #10
grinio
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-09-2006
Skąd: Piwniczna
Model: Galaxy
Silnik: 1.9Tdi AFN
Rocznik: 1998
Postów: 155
Domyślnie

z tego co wiem to sprzęgła się nie odpowietrza pompując pedałem tylko zakłada się wężyk na odpowietrznik popuszcza się go i odsysa się płyn wciągając go do wężyka pilnując żeby nie wyssac całego płynu ze zbiorniczka!!
Pozdrawiam
grinio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.