Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-12-2017, 14:36   #1
Czorny52
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 06-12-2017
Skąd: Strzelno
Model: Mondeo
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Durashift szarpanie i przeciąganie..

Witam. Miesiąc temu stałem się szczęśliwym posiadaczem Mondka po lifcie z motorem 2.2TDCI ze skrzynią AISIN. Przy zakupie i przez pierwszych kilka dni, cieszyłem się naprawdę komfortowa jazda aż do czasu gdy nagle skrzynia zaczęła delikatnie szarpać redukując z 4 na 3... Na domiar złego, po następnych kilku dniach eksploatacji skrzynia zaczęła przeciągać 2 i 3... Czy wgranie nowego softu/kalibracja itd./ w najgorszym razie wymiana oleju może pomóc? Czy to wedlug Was objawy umierania skrzyni? Auto ma najechane 280kk co jest oryginalnym przelotem. Co do samej skrzyni to nie wiem, czy miała wymieniany olej itd., wiem że autko trochę stało zanim ją zjechałem nim do PL i zacząłem je w ogóle użytkować. Po rozmowie z magikiem od skrzyń, stwierdził on że to raczej nic poważnego i załatwi to od ręki (jestem z nim umówiony, lecz dopiero po świętach...), natomiast serwis zaoferował nowa bądź regenerowana skrzynie he he he... Ktos, coś? Z góry dzięki za konstruktywne wypowiedzi, pozdrawiam, Adam.


Ostatnio edytowane przez SRS ; 10-10-2021 o 13:34
Czorny52 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2017, 15:37   #2
lando
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Słupsk
Model: Focus MK1 2001, Focus MK2 FL, Mondeo MK4
Silnik: 1,8 TDCI 115, 1,6 TDCI 110, 2,0 TDCI 140
Rocznik: 2001, 2008, 2009
Postów: 466
Domyślnie Odp: Durashift szarpanie i przeciąganie..

Cytat:
Napisał Czorny52 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Miesiąc temu stałem się szczęśliwym posiadaczem Mondka po lifcie z motorem 2.2TDCI ze skrzynią AISIN. Przy zakupie i przez pierwszych kilka dni, cieszyłem się naprawdę komfortowa jazda aż do czasu gdy nagle skrzynia zaczęła delikatnie szarpać redukując z 4 na 3... Na domiar złego, po następnych kilku dniach eksploatacji skrzynia zaczęła przeciągać 2 i 3... Czy wgranie nowego softu/kalibracja itd./ w najgorszym razie wymiana oleju może pomóc? Czy to wedlug Was objawy umierania skrzyni? Auto ma najechane 280kk co jest oryginalnym przelotem. Co do samej skrzyni to nie wiem, czy miała wymieniany olej itd., wiem że autko trochę stało zanim ją zjechałem nim do PL i zacząłem je w ogóle użytkować. Po rozmowie z magikiem od skrzyń, stwierdził on że to raczej nic poważnego i załatwi to od ręki (jestem z nim umówiony, lecz dopiero po świętach...), natomiast serwis zaoferował nowa bądź regenerowana skrzynie he he he... Ktos, coś? Z góry dzięki za konstruktywne wypowiedzi, pozdrawiam, Adam.
Podstawa wymiana oliwy. Możliwe ze nigdy nie wymieniana. To na dobry początek. Jak trafisz fachowca TK na pewno na nogi ja postawi

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
lando jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2017, 16:18   #3
Gimnastikball
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-11-2006
Skąd: Nowy Tomyśl
Model: Focus MK1
Silnik: 1,8pb
Rocznik: 2002
Postów: 332
Domyślnie Odp: Durashift szarpanie i przeciąganie..

Cytat:
Napisał lando Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podstawa wymiana oliwy. Możliwe ze nigdy nie wymieniana.
Jeżeli nigdy nie wymieniany olej, to z podnośnika już nie zjedzie o własnych siłach po wymianie.


Przy kłopotach z ASB nie ma półśrodków. Tylko fachowiec od skrzyń.
Gimnastikball jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2017, 20:49   #4
Czorny52
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 06-12-2017
Skąd: Strzelno
Model: Mondeo
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Odp: Durashift szarpanie i przeciąganie..

Dzięki za odpowiedź. Jestem umówiony na warsztat Lążyn 12, gość jest magikiem od automatów, więc postawi ją na nogi tak czy inaczej. Mam nadzieję, że do tego czasu (2k km), nic się nie wydarzy...
Czorny52 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2017, 20:49   #5
aiw1111
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 11-07-2016
Skąd: Kraków
Model: Mondeo IV
Silnik: 2.3B+G
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Durashift szarpanie i przeciąganie..

Jeżeli cię to pocieszy to mam 2.3B Też mi czasami poszarpuje i przeciąga. Sam nabiłem 40kkm, a poprzedni właściciel przed kupnem zwracał mi uwagę, że ma taką przypadłość ( teraz mam 150k na liczniku ). Mam w skrzyni stary soft podobno aktualizacja pomaga ale nie mogę się zebrać żeby to sprawdzić. Wymiana oleju ( robiłem dynamiczną ) pomaga tylko na stosunkowo krótki czas. Nie bój się zmiany oleju trzeba jedynie sprawdzić czy stary nie jest glutem z toną opiłków. Moim zdaniem to są takie mity jak ten, że przy twoim przebiegu powinieneś silnik zalewać mineralnym... Skrzynia już naprawdę musi być "padłem" żeby po wymianie przestać działać.
aiw1111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2017, 23:20   #6
Czorny52
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 06-12-2017
Skąd: Strzelno
Model: Mondeo
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Odp: Durashift szarpanie i przeciąganie..

aiw1111, dzięki za odpowiedź. Ja jadę do magika zaraz po świętach, dam znać co i jak wyszło, bo olej możliwe że też będę zmieniał, pewnie nawet 2 razy. Wiem że będzie dobrze, te skrzynie tak mają, że soft i adaptacja pomagają na wszelkie bolączki. Dla potomnych napisze co i jak po zabiegu, jeśli temat nie zginie.
Czorny52 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2019, 17:38   #7
tomciox
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 28-06-2015
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDDI 90KM
Rocznik: 2000
Postów: 7
Domyślnie Odp: Durashift szarpanie i przeciąganie..

Cytat:
Napisał Czorny52 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla potomnych napisze co i jak po zabiegu, jeśli temat nie zginie.
Trochę czasu minęło, lecz jestem ciekawy jak co ją bolało i czy żyje.
tomciox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.