Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-12-2017, 17:17   #7101
mik99
ford::advanced
 
Avatar mik99
 
Zarejestrowany: 26-10-2014
Model: Focus MKII
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2005
Postów: 252
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Pytanie dla ludzi mających rolety w tylnych drzwiach. Czy ktoś może mi podać długość oraz wysokość rolety ?. Myślę o dolozeniu do auta tego dodatku ale pewnie będę musiał kupować sam boczek bo wątpię ze kupie sama rolete z całym mechanizmem.

Wysłane z mojego HTC Desire 626G dual sim przy użyciu Tapatalka

__________________
IkoBiust 2.0 240ps TuxedoBlack, Dynamic Led, St Line grill, 19 inch black wheels Sync2 3.10 PL+Ford F6 EU/PL. +IkoBiust 2.0 240 White Platinum Metallic Tri-coat
mik99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2017, 23:00   #7102
pitekantrop
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-11-2016
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 82
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Przejechałem nowym mk5 ok. 4000 km i mam dwie uwagi i pytania zarazem:

1. Pas bezpieczeństwa leży mi na szyi i mam wrażenie, że naciska mi na aortę i po długiej trasie bolała mnie głowa. Podnosiłem i opuszczałem mocowanie i dalej uciska dół szyi. Oczywiście tylko gdy siedzę w koszulce czy koszuli, w kurtce jest ok. Mam 178 cm wzrostu. To jest nie do zniesienia i jeżeli się nie "przyzwyczaję", albo nie znajdę magicznego ustawienia pasu i fotela, to jestem w stanie zwrócić ten samochód i zamówić inny. Nie wierzę, że ulubiony, przysłowiowy wręcz (Mondeo Man) samochód anglików uciska im aorty. To musi być moje przewrażliwienie, ale naprawdę całą trasę kombinowałem jak ustawić pas i fotel, żeby nie odcinał dopływu krwi do głowy...

2. Klimatyzacja automatyczna działa, delikatnie mówiąc, chamsko. Nie jestem w stanie dobrać ustawienia, którego przez dłuższy czas nie trzeba korygować. Albo wieje zimnym, albo gorącym, nie jest w stanie pracować tak subtelnie jak w Insigni, gdzie jeszcze dodatkowo można było ustawić w menu intensywność algorytmu. Kwestia ustawień czy ten typ tak ma? Bardzo chamsko to działa.

3. Tak jak wspominano, przyciski tempomatu są kompletnie nieintuicyjne i bardzo ciężko wcisnąć RES bez patrzenia. Opel i cała grupa VW ma nieporównywalnie lepsze sterowanie tempomatem. Poza tym nie da się przeskakiwać co 5 czy 10 km/h, tylko trzeba naparzać po 1 km/h... Oczywiście po zmianie biegu tempomat nie wraca sam do pracy. Cały system zrobiony na odpierdziel z zerową ergonomią.

4. Ok, doceniam bezkorkowy wlew paliwa, ale jego umiejscowienie po stronie kierowcy ma taką wadę, że jak za mocno się przytulę do dystrybutora, to nie wyjdę albo obtłukę drzwi, a jak się oddalę, to sąsiad może nie wysiąść lub mnie obtłuc... Na siłę znalezioną zaletą wlewu z lewej strony jest to, że nie trzeba obchodzić samochodu i zawsze to kilka sekund do przodu, ale generalnie lipa.

5. Podgrzewana szyba z przodu powoduje w nocy poświatę świateł mijanych samochodów z przeciwka. Oby to była kwestia przyzwyczajenia.

6. Regulacja kolumny kierownicy - nie było łatwo ją wyczuć, bardzo kretyńsko i daleko schowana. W Oplu prawie nie odrywałem łopatek od oparcia, tutaj prawie macam ręką pedały.

Na razie to z grubsza tyle uwag, ciekawe co będzie dalej. Ktoś mi kiedyś mówił, że rozwiązań Forda się nienawidzi przez pierwsze kilka tygodni po przesiadce z innej marki, a potem się w nich zakoc***e. Oby tak było.

Na początku byłem sceptyczny do Mondeo, potem zacząłem się jarać, a teraz po prostu kubeł zimnej wody na głowę. 4000 km w****iania się.

Pierwsze wrażenie ergonomii tragiczne. Wiele spraw wydaje się nieprzemyślanych i po prostu niewygodnych. Mam nadzieję, że przestanie mi ten samochód dokuczać.
pitekantrop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2017, 07:08   #7103
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

1. Pas nigdy mi aorty nie uciskał
2. Klima... hmmm.. szału nie ma, ale bardziej niż algorytm przeszkadza mi brak możliwości sensownej hardware'owej regulacji nawiewów
3. Tempomat można ustawiać co 5 km/h, nie da się co 1 km/h, jak to można było zrobić w Mk4. Co do przycisków - przyzwyczaiłem się do nowego układu.
4. Zgadzam się - kiedyś wydawało mi się, że to fajne rozwiązanie, bo większość aut ma z prawej i nie trzeba stać w kolejce. W fieście to się sprawdza, ale mondeo ma za duże drzwi i jest większy problem.
5. Przyzwyczaisz się. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2017, 08:43   #7104
pitekantrop
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-11-2016
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 82
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Jak zmieniać prędkość co 5 km/h?
pitekantrop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2017, 08:51   #7105
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Plusem. :-)
Masz aktywny tempomat?
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2017, 09:00   #7106
pitekantrop
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-11-2016
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 82
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Nie.
pitekantrop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2017, 10:42   #7107
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Hmm, to może w zwykłym jest inaczej.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2017, 13:26   #7108
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

1. Pas mi nie przeszkadza w ogóle (mam 176cm wzrostu) ,ale żona w drodze do Chorwacji narzekała tyle że jest sporo niższa.

2. Z klima faktycznie szału nie ma, na 20 stopniach chłodno , na 21 trochę za bardzo ciepło. Będę we wtorek na przeglądzie i zgłoszę ,może jest jakaś aktualizacja softu.

3. Układ przycisków jest do bani, potwierdzam. Może nie sam układ ,ale mogły by się jakoś odznaczać od siebie. Bez zerkania na nie jest problem z intuicyjnym sterowaniem. Może gdybym częściej z nich korzystał...

4. Mniejsze kolejki do dystrybutora to plus. ja jakoś problemu z wysiadaniem nie mam, podjeżdżam trochę za dystrybutor zwykle ,może przez to.

5. 10 lat jeżdżenia fordami spowodowało że w ogóle nie widzę żadnej poświaty.

6. Przecież jest regulacja przód-tył. Ja mam elektrycznie ustawianą i dobrałem sobie pozycje bez problemu.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2017, 14:23   #7109
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - zamiast narzekać, to może pobawmy się (przy okazji zbliżających się Świąt), to FoMoCo poprawi w mk5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2017, 21:14   #7110
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

1) mam 178 cm i o pasie w ogóle nie pamiętam. Nawet po kilkunastu godzinach jazdy nie odczuwam zmęczenia. Może źle siedzisz? Ja mam przód siedziska mocno podniesiony do góry oraz prawie pionowe oparcie. Do tego, pas ustawiony trochę pioniżej wysokości regulacji.

2) Ja jeżdżę na Auto, teraz na 19.5 C jak jestem w ubraniu (+ podgrzewany fotel i kierownica) lub 20.5 po zdjęciu kurtki, w samej koszuli. Temperatura mi się utrzymuje stabilnie. Prawda, jest odczuwalna różnica między 20 i 21. Ale w domu mam ogrzewanie nadmuchowe i też wyraźnie czuję różnice 1 stopnia

3) Przyzwyczaiłem się, ale z RES jest najciężej

4) Też podjeżdżam trochę do przodu. Auto jest długie i przednie drzwi wychodzą za dystrybutor. Tankuję na BP i pistolet dla diesla jest od prawej strony dystrybutora - wypada na wprost wlewu. Doceniam mniejsze kolejki dla aut z wlewem lewej strony - ale zauważyłem że staje się to coraz popularniejsze. Aha, jeżdżąc na wakacje z rodziną nie boję się o drzwi kiedy wysiadając na zakupy jak ja tankuję. Samemu się pamięta, ale pasażerowie nie zawsze

5) Pierwsze auto z podgrzewaną przednią szybą. Zero poświaty, w ogóle mi nie przeszkadza, nie zauważam drucików

6) Mam elektryczną i po zaprogramowaniu 3 ustawień zapomniałem o przycisku regulacji, który notabene jest umieszczony bardzo wygodnie na kolumnie. Jak rozumiem masz uwagę do regulacji ręcznej - jeśli takową posiadasz, to raczej nikt Twoim autem więcej nie jeździ - więc po jednokrotnym ustawieniu jeździsz tak praktycznie latami
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.