Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-02-2020, 09:31   #11
jez04
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-03-2013
Model: maverick
Silnik: 2,0
Rocznik: 2003
Postów: 20
Domyślnie Odp: Usuwanie nagaru z góry tulei tłoka

Zapomniałem dodać, że mam w samochodzie do instalacji lpg założoną lubryfikację, której zadaniem jest smarowanie gniazd zaworowych. Ten nawilżacz to też przecież olej, który spala się w komorze tulei i także daje nagar, stąd tyle może go tam być, zwłaszcza, że przyznam, że czasem szło go chyba zbyt dużo, bo nie zawsze regulacja dozowania tego środka smarującego była wykonana dokładnie. Jednakże po tylu latach oczywistym jest,że nagar z oleju silnikowego też może już powstawać na tulei. zastanawiam się czy grzebać aż tak głęboko - pierścienie, no i panewki od razu, bo przecież trzeba je odkręcić, a zakładanie starych mija się z celem. Tu znów mam niepewność, czy zakładając nowe "coś" się nie stanie z wałem, wiecie jak to jest ze starymi urządzeniami: dopóki się czegoś nie ruszy to działa przednio, a jak zaczyna się polepszać, to bywa że się pogorszy. No i mam zagwozdkę, bo faktycznie kanały olejowe tłoka mogą lub na pewno już są po tylu latach przytkane, ale silnik nie ciągnął oleju, a jeśli już to minimalnie (na 10tys. km dolewałem może 200ml, może 250ml oleju), a płynu chłodzącego, nie brał wcale. Głowicę zdjąłem po to, aby wyregulować zawory i jak sie okazało w czasie oględzin fachowców, zawory wydechowe trzeba było wymienić - wiadomo lpg swoje robi. Gdyby nie ta konieczność nie byłoby moim zdaniem powodów do ruszania głowicy i zaglądania. No i mam teraz "myślówę", czy działać koło tłoków i panewek, czy też to sobie odpuścić, co tu mówić, to też przecież generuje koszty - pierścienie tłokowe, panewki, śruby panewek.


Ostatnio edytowane przez jez04 ; 14-02-2020 o 09:33
jez04 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2020, 11:12   #12
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Usuwanie nagaru z góry tulei tłoka

Jak było do tej pory wszystko w porzadku z silnikiem, to złóz to do kupy, i smigaj dalej.

A udzielac porad szastajac cudzymi pieniedzmi, to kazdy potrafi.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2020, 13:02   #13
Gural bagienny
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 02-05-2019
Skąd: Nowa huta
Model: Ford Smax
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 105
Domyślnie Odp: Usuwanie nagaru z góry tulei tłoka

Jeśli masz LPG i dawkuje olej na zawory to ok.dlatego masz tyle nagaru opuść tłok w duł i spryskaj sprejem do EGR a resztę zeskrobać i jeśli nie brał oleju to zostaw to w spokoju bo możesz polepszyć.
Gural bagienny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.