Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-08-2019, 22:35   #511
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,604
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania do Sync2

No dobrze, czyli z tego by wynikało (co dla mnie jest bardzo istotne teraz), że nie ma żadnego znaczenia jaki typ kamery fordowskiej użyję - czy to będzie ta z przedlifta EM5T-19G490-CB, czy też z polifta F1ET-19G490-CC, bo skoro w przedlifcie IPMB jest tylko "tłumaczem" CAN na LIN i nic nie "dorysowuje". a w polifcie nie ma tego modułu IPMB bo jest bezpośrednia linia LIN do BCM która też nic nie "rysuje", wniosek jest prosty - te kamery muszą rysować tak samo wszystkie te linie, czy to przed czy poliftowa. Jeśli się mylę to poprawcie mnie.

zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2019, 22:42   #512
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania do Sync2

Cytat:
Napisał zmulim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....wniosek jest prosty - te kamery muszą rysować tak samo wszystkie te linie, czy to przed czy poliftowa. Jeśli się mylę to poprawcie mnie.
Trochę to uproszczone.
Nie wiemy czy protokół (a dokładniej format komynikatów) po LIN jest taki sam przed- i po lifcie.
Nikt na razie tego nie sprawdzał czy można podłączyć kamerę "dedykowną pod IPMB" wprost po LIN do BCM.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2019, 22:59   #513
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,604
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania do Sync2

No tak, słuszna uwaga. Czyli jednak sprawa nie jest taka prosta jak by się wydawało. Tak czy siak taką kamerkę EM5T jestem w stanie dostać za dobrą cenę więc mogę być testerem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Chociaż Adrian mówił ze akurat ta jest z polifta i współpracuje z BCM a nie z modułem. Tak też testowali to koledzy zza wschodniej granicy. Wiązkę do kamery mogę podłączyć na razie w bagażniku bez rozwalania czegokolwiek. Do tego wepnę kamerkę, no i wycieczka do Katowic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Obraz jakiś na pewno rzuci na SYNCa.
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2019, 05:25   #514
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,198
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania do Sync2

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...)
2) "Kolorowe prostokąty" tylnych czujników oraz wszelkie rodzaje linii (także te skrętne) nanosi na obraz sama kamera.
(...)
Ja nie mam nic oprócz samego obrazu. Ani "kolorowych prostokątów" ani innych linii. Nie wiem co jest tego powodem. Jeśli wszelkie linie nanosi kamera to nie może być przyczyną fakt, że kamera nie jest podłączono do BCM'a?.
__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."
Andrzej_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2019, 05:48   #515
dzwiedziu
ford::professional
 
Avatar dzwiedziu
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 26-07-2017
Skąd: Piekary Śląskie
Model: ff3 - dołożone wszystko
Silnik: 1.6 tdci 115KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,289
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania do Sync2

Zakładając u siebie kupiłem kamerki Em5t i podłączając pod moduł był tylko obraz z naniesionymi liniami pdc i nic więcej. Kamerka na pdc nie reagowała oraz linii skrętnych nie było. Ruscy ją testowali i piszą że działała tylko na bcm'ie. Podłączyłem u siebie Bm5t oraz Cm5t i działały bez problemu tak jak należy. Cm5t była stosowana w przedliftowych st'kach. Kamerka musi być też odpowiednia pod rodzaj nadwozia ponieważ pod niego ma zaprogramowane wszystkie linie. Np stosując kamerke z hb do kombi w przedlifcie, linie są po drugiej stronie.
dzwiedziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2019, 05:58   #516
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,604
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania do Sync2

Właśnie ją kupiłem, wiec za niedługo się okaże Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeszcze tylko muszę w któryś dzień odbić do Katowic na uruchomienie.
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2019, 13:44   #517
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania do Sync2

Cytat:
Napisał Andrzej_K Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja nie mam nic oprócz samego obrazu. .... kamera nie jest podłączono do BCM'a?.
Wydawało mi się, że napisałem dość jasno - kamera aby cokolwiek wyświetlić musi dostać po LIN informację - co... Czyli LIN kamery musi być podłączony albo do właściwego IPMB albo do BCM.
Do tego informacja podana po LIN musi być w postaci "zrozumiałej" dla kamery - czyli z takich formatem komunikatów, jaki dana kamera "rozumie".
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 11-08-2019 o 15:42
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2019, 15:11   #518
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,604
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania do Sync2

No to teraz będzie ciekawa sprawa czy ta którą zakupiłem dogada się dobrze z całą resztą. Jeśli tak to pewnie przetrę trochę szlaki co do kompatybilności kamer.
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2019, 17:24   #519
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,198
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania do Sync2

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wydawało mi się, że napisałem dość jasno - kamera aby cokolwiek wyświetlić musi dostać po LIN informację - co... Czyli LIN kamery musi być podłączony albo do właściwego IPMB albo do BCM.
Do tego informacja podana po LIN musi być w postaci "zrozumiałej" dla kamery - czyli z takich formatem komunikatów, jaki dana kamera "rozumie".
Oczywiście, że jasno i zrozumiale. U mnie jest tak jak mówisz - nie podłączony LIN do BCM'a i brak jakichkolwiek linii.

A u Filon69 też bez podłączonego LIN'a linie stałe są, brakuje skrętnych.

Cytat:
Napisał Filon69 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kamerka sprawdzona i działa - oczywiście bez LIN`a - póki co się nic nie wyjaśniło gdzie podłączyć LIN... (...)
Jak widać na foto - linie się pojawiły - czyli kamerka je generuje - gdybym podłączył LIN powinny się skręcać...
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg attachment.jpg (45.6 KB, 70 wyświetleń)
__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."
Andrzej_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2019, 18:14   #520
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania do Sync2

Cytat:
Napisał Andrzej_K Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
A u Filon69 też bez podłączonego LIN'a linie stałe są, brakuje skrętnych.
...
Nie śledziłem tego wątku aż tak dokładnie. Linie stałe lub ich brak mogą zależeć od wersji kamery. Tu akurat nie ma sensu czegoś oczekiwać lub nie... Trzeba zrobić poprawną instalację i tyle.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.