Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-05-2018, 18:31   #4891
komarkutno
ford::advanced
 
Avatar komarkutno
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 10-02-2011
Skąd: Kutno
Model: Fusion Titanium, bliss, lane assist. FDL, TSR, Sync3
Silnik: 2.0 EB 240 km
Rocznik: 2013
Postów: 252
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Sprawdźcie czy nie klekoczą plastikowe zaślepki za wewnętrznymi klamkami drzwi, mnie to do nerwicy doprowadzało bo nie mogłem tego namierzyć.

komarkutno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2018, 18:34   #4892
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Możecie sprawdzić czy jak otwieracie np. drzwi kierowcy do końca to "pyka" Wam ogranicznik drzwi? U mnie tak jest prawie od nowości. Normanie jak w 20 letnim polonezie...
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2018, 20:19   #4893
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Nie mam tego efektu
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2018, 21:00   #4894
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

u mnie to zjawisko pojawia się jak przyjadę postawię w garażu i po wyłączeniu silnika np po 3 sek. zaczyna coś terkotać jakby wiatrak haczący o coś z okolic lewy tył. Trwa to ok 7 max 10 sec. Zauważyłęm ze jak jest cieplej to cześciej słyszę to. Moje podejrzenie pada na pompkę paliwa jakby dobijala ciśnienie ale może się mylę.
biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2018, 05:29   #4895
prokop123
ford::advanced
 
Avatar prokop123
 
Zarejestrowany: 20-09-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Vignale HB+Magnetic Grey+Nero 19"
Silnik: Będzie Q3 Sportback S line 2.0 PB, 4x4 245 KM
Rocznik: 2024
Postów: 267
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał komarkutno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdźcie czy nie klekoczą plastikowe zaślepki za wewnętrznymi klamkami drzwi, mnie to do nerwicy doprowadzało bo nie mogłem tego namierzyć.
Ostatnio jadąc na mazury po bardzo kiepskich drogach, również zauważyłem dziwne odgłosy z prawych przednich drzwi pasażera, tez z okolicy klamki.

Denerwowało mnie to strasznie, zatrzymałem sie i faktycznie coś drgało pod/ za klamką wewnętrzną, coś związanego z tym ozdobnym plastikiem.

Dostał z piąchy i się uspokoił, przestał wydawać dźwięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja sie zastanawiam, czy auta za 250~300 k też tak potrafią skrzypieć ?
prokop123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2018, 05:48   #4896
poadam
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 09-01-2018
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 111
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Możecie sprawdzić czy jak otwieracie np. drzwi kierowcy do końca to "pyka" Wam ogranicznik drzwi? U mnie tak jest prawie od nowości. Normanie jak w 20 letnim polonezie...
u mnie w MK4 pyka i tylko drzwi od kierowcy
poadam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2018, 10:25   #4897
MarkyMark
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 14-03-2016
Skąd: podlaskie
Model: Mondeo/Kuga
Silnik: 1,5 ecoboost
Rocznik: 2015/2019
Postów: 48
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał biner Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
u mnie to zjawisko pojawia się jak przyjadę postawię w garażu i po wyłączeniu silnika np po 3 sek. zaczyna coś terkotać jakby wiatrak haczący o coś z okolic lewy tył. Trwa to ok 7 max 10 sec. Zauważyłęm ze jak jest cieplej to cześciej słyszę to. Moje podejrzenie pada na pompkę paliwa jakby dobijala ciśnienie ale może się mylę.
To dość często zgłaszane zjawisko. Byłem z tym w ASO, według biuletynu wewnętrznego Forda, jest to odgłos pompy wysokociśnieniowej, która robi coś tam. Jest to normalne, mam to od 50 tys. i nic się więcej nie dzieje, wiec chyba nie ma powodu do obaw.
Mam za to inną ciekawostkę. Niemal wszyscy (w tym ja) tu narzekali na ubywający płyn chłodniczy. U mnie wyglądało to tak, że po dolaniu do pełna płyn cudownie znikał do poziomu min. i tak zostawał, a ja dolewałem i tak w kółko. Ostatni raz dolałem po ok. 40 tys. km i od dobrych 10 tys. nie ubywa, rozumiecie coś z tego???
Miałem też tak, że mój mondi lubił ciągnąć delikatnie w lewo, nie pomagały regulacje, ani zmiany opon. Nagle, także po jakiś 40 tys. przestał i wcale nie jest to moja wyobraźnia. Mówię wam, że Mondeo jest pierwszym samochodem ze sztuczną inteligencją (wersja beta), albo nawiedzony jaki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
MarkyMark jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2018, 10:44   #4898
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał prokop123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja sie zastanawiam, czy auta za 250~300 k też tak potrafią skrzypieć ?
Na przykładzie 3 letniego A8L brata odpowiem, że nie skrzypi nic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nawet słuchając muzyki na maksa nic nie trzeszczy i nie ma żadnych zniekształceń dźwięku (zestaw B&O). A przy 200km/h nadal rozmawia się normalnie.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2018, 11:07   #4899
MarkyMark
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 14-03-2016
Skąd: podlaskie
Model: Mondeo/Kuga
Silnik: 1,5 ecoboost
Rocznik: 2015/2019
Postów: 48
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Drodzy Forumowicze, wszyscy którym spać nie daje po nocach i rani zmysł estetyczny widok zapadającej się deski rozdzielczej... zaprawdę powiadam wam, w górę serca, albowiem jest rozwiązanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.... i to bardzo proste. Wystarczy zdemontować kratkę nawiewu w podszybiu. Wychodzi łatwo, wystarczy lekko podważyć za każdy zatrzask wkładając śrubokręt od środka kratki lekko podważyć i pociągać jednocześnie do góry, na koniec odpiąć dwa kable. W środku, jak widać na zdjęciach nic nie ma, a deska opiera się na cieniutkim, plastikowym profilu, nie dziwi więc, że się zapada (jak Ford puścił takiego babola?). Do zmiany tej sytuacji użyłem gęstej pianki, takiej jak używa się do pakowania, np. sprzętu rtv do kartonów. Wyciąłem kwadracik o takiej wielkości, aby zmieścił się w powstały otwór (zdjęcie) i wpakowałem go do środka popychając do przodu jak najbliżej szyby i wszystko (dobierajcie rozmiar na wyczucie, według wielkości zapadliskaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Zdjęcia robione pod słońce, więc dobrze nie widać stanu sprzed naprawy, deska naprawdę paskudnie się zapadała, po naprawie jest kolosalna różnica, polecam jako relaks na długi weekend, który już za rogiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1. Deska przed.jpg (98.0 KB, 181 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2. Deska przed.jpg (100.8 KB, 174 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 3. kratka i zatrzaski do podważenia.jpg (96.6 KB, 179 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 4. Otwór do włożenia pianki.jpg (93.3 KB, 165 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 5. Deska po zabiegu.jpg (96.3 KB, 161 wyświetleń)
MarkyMark jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2018, 11:19   #4900
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał MarkyMark Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...odgłos pompy wysokociśnieniowej (...) płyn chłodniczy (...) cudownie znikał do poziomu min. i tak zostawał, a ja dolewałem i tak w kółko. Ostatni raz dolałem po ok. 40 tys. km i od dobrych 10 tys. nie ubywa, rozumiecie coś z tego???
Miałem też tak, że mój mondi lubił ciągnąć delikatnie w lewo, nie pomagały regulacje, ani zmiany opon.
3x tak samo. No, może z tym ściąganiem było inaczej, bo w końcu za 4 regulacją zbieżności wg danych Forda przeszło. :-)
cattani75 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.