Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-05-2014, 09:12   #1
chevy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo
Silnik: 1.5 165KM
Rocznik: 2018
Postów: 25
Domyślnie Czas wyłączania zasilania zapalniczki

Witam,
Co prawda mam Galaxy MK3 (200Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., ale jak wiemy to to samo...
Mianowicie zakupiłem jakiś czas temu kamerkę do zapisu trasy (miałem kilka sytuacji, a takie nagranie może być pomocne), jednak moje pytanie związane jest z zasilaniem.
Chodzi o to, że kamerka włącza i wyłącza się sama po podaniu zasilania przez gniazdo zapalniczki. Problem w tym, że jeżdżę głownie po mieście, czyli częste postoje i kamera niepotrzebnie pracuje przez ok.15min od zamknięcia auta - mniej więcej przez tyle czasu podawane jest zasilanie na zapalniczkę.
Czy można ten czas zmienić np. do 1min lub czy może lepiej podciągnąć skądś zasilanie, które niknie np. niedługo po wyłączeniu zapłonu?
Kamera ma funkcję detekcji ruchu, ale nie używam tego bo potrafi się włączać i wyłączać np. stojąc w korku.
Ktoś ma jakąś radę?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrowionka...

chevy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2014, 09:24   #2
wip
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-07-2010
Model: S-Max
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 182
Domyślnie Odp: Czas wyłączania zasilania zapalniczki

może w kostce radia jest taki przewód z zasilaniem? W starych radiach tak było to realizowane, że były dwa przewody zasilające, jeden cały czas pod napięciem, drugi tylko pod napięciem gdy włączona stacyjka.
To tak na szybko przyszło mi do głowy bez sprawdzania schematów.
wip jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2014, 09:57   #3
grzeho2
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 14-11-2013
Model: OCTAVIA II, S-max
Silnik: 1.9 TDI, 2.0 TDCi
Rocznik: 2008, 2010
Postów: 15
Domyślnie Odp: Czas wyłączania zasilania zapalniczki

Mam podobną kamerkę, a właściwie to lusterko wsteczne z kamerą i BT. U siebie znalazłem zasilanie po stacyjce przy bezpiecznikach i na kabelku dołożyłem gniazdo zapalniczki. Niestety nie podpowiem gdzie to będzie w Galaxy czy Maxie bo mam to w drógim samochodzie. Wszystkie kabelki pochowane - również od lusterka-kamery w słupku i między szybą a podsufitką tak że nic nie widać, ani żadne kable mi się nie dyndają przed oczami. Fajna sprawa, czasem nawet zapominam że mam kamerę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS.Kamerę postanowiłem zamontować po tym jak byłem światkiem potrącenia dziecka przebiegającego przez drogę.
grzeho2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2014, 09:02   #4
chevy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo
Silnik: 1.5 165KM
Rocznik: 2018
Postów: 25
Domyślnie Odp: Czas wyłączania zasilania zapalniczki

Witam,
W takim razie nie pozostaje mi nic innego, jak poszukać jakiegoś przewodu, w którym zanika napięcie po wyłączeniu zapłonu. Chyba najlepiej jak zacznę od centralki nad nogami pasażera, bo tam mam ładnie schowany kabelek od kamerki.
Póki co jeszcze się nie przydała, ale to tak jak z poduszką powietrzną... lepiej aby nigdy to się nie przydałoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A nie wiecie może czy programowo nie można zmienić tego czasu zasilania gniazda zapalniczki?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chevy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2014, 09:06   #5
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,488
Domyślnie Re: Czas wyłączania zasilania zapalniczki

jak ktoś ma okablowanie pod fotelem do elektryki i grzania.... to jest tam pin, na którym pojawia się napięcie po stacyjce
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2014, 13:59   #6
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Czas wyłączania zasilania zapalniczki

Cytat:
Napisał chevy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chodzi o to, że kamerka włącza i wyłącza się sama po podaniu zasilania przez gniazdo zapalniczki. Problem w tym, że jeżdżę głownie po mieście, czyli częste postoje i kamera niepotrzebnie pracuje przez ok.15min od zamknięcia auta - mniej więcej przez tyle czasu podawane jest zasilanie na zapalniczkę.
No własnie jest wtedy dość przydatna ze względu na ew. szkody na twoim samochodzie doświadczyłem tego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nawet tam gdzie jest ochrona parkingowa (leroy merline i nic im nie mogłem udowodnić bo ich kamery ponoć nie zarejestrowały mojej szkody
Cytat:
Kamera ma funkcję detekcji ruchu, ale nie używam tego
Ktoś ma jakąś radę?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moja rada to używaj właśnie tej funkcji najczęściej
.
A pro po kamery to ile cie kosztowała .
__________________
......................... Pozdrawiam .

Ostatnio edytowane przez eclipse ; 02-06-2014 o 14:11
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2014, 10:48   #7
chevy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo
Silnik: 1.5 165KM
Rocznik: 2018
Postów: 25
Domyślnie Odp: Czas wyłączania zasilania zapalniczki

Dzięki za radę o tym pinie od grania fotela - muszę sprawdzić czy mam tę wiązkę...

Co do funkcji detekcji, wkurzało mnie gdy stałem na światłach a kamerka bez przerwy się wyłączała, włączała... Poza tym później jedna trasa jest tak poszatkowana krótkimi filmikami, że trudno by było cokolwiek znaleźć.
No chyba, że kamerka ma funkcje ustawienia czasu po jakim się wyłącza (nieco ją zwiększyć do ok.2-3min), gdy nie wykryje ruchu, ale tego nie sprawdziłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chevy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2014, 20:47   #8
Palek_PL
ford::advanced
 
Avatar Palek_PL
 
Zarejestrowany: 02-11-2010
Model: Smax
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 338
Domyślnie Odp: Czas wyłączania zasilania zapalniczki

Witam.U mnie napięcie w zapalniczce podawane jest 24/24.Takze podłaczona kamerka nagrywała non stop.Jedynie w trybie parking miala ustawiona detekcje ruchu.Niestety ciagła praca kamerki powodowała , ze po trzech dniach postoju auta AKU całkowicie rozładowany.Dlatego musiałem dokupić dedykowany regulator podawania napiecia , który można ustawić na skrajne napiecie AKU /odcina prace kamerki/ oraz czas nagrywania kamerki po wyłączeniu zapłonu.pzdr!
Palek_PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2014, 21:45   #9
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Czas wyłączania zasilania zapalniczki

No to pojechałeś trochę z tym ustrojstwem.

Jeśli masz fotochromatyczne lusterko, to masz też wiązkę, którą idzie + po stacyjce.

Druga opcja to jest wbić się do zasilania lampek w podsufitce, tam jest + podpięty do modułu zarządzania energią - jakieś 15 minut po wyłączeniu stacyjki (wygląda na to, że ELMConfigiem da się to zmienić) zasilanie tam zostaje odłączone.
"-" polecam wziąć z budy samochodu, nie z lampki
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2014, 23:09   #10
marcink719
ford::average
 
Avatar marcink719
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 15-03-2007
Skąd: małopolska
Model: Galaxy mk3, Focus mk1
Silnik: 2.0 TDCi 140 KM, 2.0 SPI
Rocznik: 2007,2003
Postów: 171
Domyślnie Odp: Czas wyłączania zasilania zapalniczki

Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Druga opcja to jest wbić się do zasilania lampek w podsufitce, tam jest + podpięty do modułu zarządzania energią - jakieś 15 minut po wyłączeniu stacyjki (wygląda na to, że ELMConfigiem da się to zmienić) zasilanie tam zostaje odłączone.
No właśnie, ja tak podłączyłem u siebie, jednak te 15 minut to jest za długo na darmo. Dałoby się to zmienić ElmConfigiem, czy dalej nic nie wiadomo?
__________________
Ramka radia i kieszeń, półka S-max, Galaxy do sprzedania
Opony 225/50ZR17 2 sztuki
marcink719 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.