Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-10-2016, 14:41   #11
marel12467
ford::advanced
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 19-11-2011
Skąd: Dolnyśląsk
Model: mondeo
Silnik: 2000
Rocznik: 2004
Postów: 396
Domyślnie Odp: Trzeszczy przy skręcie kierownicą - co to może być?

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sprawdźcie łącznik stabilizatora bo skrzypienie (niekoniecznie połączone z pukaniem) może byś również jego objawem
Łącznik jak jest wywalony najbardziej puka na dziurach i to tak głucho , wszystkie objawy które kolega opisał wyglądają na poduchę

Bump:
Cytat:
Napisał Marino166 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie właśnie słychać takie trzeszczenie w lewym przednim kole np. podczas hamowania i skrętu na skrzyżowaniu. Ale zastanawia mnie to że słychać to tylko podczas ciepłej pogody, im bardziej gorąco tym głośniej to skrzypi. A jak jest chłodno to tego praktycznie nie słychać. Zawieszenie sprawdzałem na dwóch stacjach i nikt nic nie wykrył Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdź dokładnie tą poduszkę , pod maską wykręć osłonę amora i zrób tak jak kolega pisał wyżej , przegub wykluczam bo on czy zimno czy ciepło skrzeczy tak samo , być może też ci coś obciera trudno powiedzieć

marel12467 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2016, 18:24   #12
M_A_K_A_O
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-07-2013
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 50
Domyślnie Odp: Trzeszczy przy skręcie kierownicą - co to może być?

Opinia mechanika: źle założona wcześniej sprężyna, która uszkodziła lekko łożysko - poduszka mcpersona wydawała się być jeszcze w miarę ok, ale wymieniłem łożysko wraz z poduszką. Co się później okazało, to, to że "wyleciały" kulki z przegubu i mogły hałasować. Sam, nie wiem, co o tym myśleć, ale po wymianie poduszki,łożyska i włożenia tych kulek objawy czyli stuki, puki zniknęły, a podczas kręcenie kierownicą trzeszczenie jak narazie nie występuje. Zrobiłem dopiero około 50km, także zobaczymy jak sprawa potoczy się dalej, czy opisywane objawy nie powrócą.

Swoją drogą, czy takie "wkładanie rozsypanych kulek" to dobra praktyka czy powinno się wymieniać przegub, półoś? Co jest przyczyną wysypania się tych kulek? czy możliwe, ze dopiero po miesiącu się wysypały po zmianie sprężyny i łożyska?

Ostatnio edytowane przez M_A_K_A_O ; 12-10-2016 o 18:42
M_A_K_A_O jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2016, 12:42   #13
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Trzeszczy przy skręcie kierownicą - co to może być?

Cytat:
Napisał marel12467 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Łącznik jak jest wywalony najbardziej puka na dziurach i to tak głucho
kolego znam typowe objawy uszkodzenia łącznika stabilizatora ale gdyby mnie osobiście nie spotkało takie trzeszczenie przy skręcaniu kół (bez pukania na dołkach) to bym nie pisał o tym. nie zawsze luzy na łączniku, które się objawiają pukaniem są oznaką jego uszkodzenia. łącznik nie tylko pracuje na rozciąganie ale i na skręcanie (przy skręcie koła) dlatego właśnie ma przeguby kulowe, które jak stracą "smarowanie" to trzeszczą.

Cytat:
Napisał M_A_K_A_O Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co się później okazało, to, to że "wyleciały" kulki z przegubu i mogły hałasować.
z którego przegubu? żeby wyleciały kulki z przegubu homokinetycznego przy skręcie to musi być uszkodzona obudowa przegubu i pierścień trzymający kulki więc przegub jest do wymiany bo nawet przy pełnym skręcie koła kulki są schowane wewnątrz obudowy i nie mają szansy wypaść. natomiast przegub wewnętrzny ma pierścienie a nie kulki

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 13-10-2016 o 12:52
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2016, 12:06   #14
M_A_K_A_O
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-07-2013
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 50
Domyślnie Odp: Trzeszczy przy skręcie kierownicą - co to może być?

Chodziło o przegub wewnętrzny czyli pierścienie - mechanik nazwał kulki i ja tak samo powtórzyłem..., ale co, po przejechaniu około 150 km, pukanie wróciło, wracało stopniowo, najpierw mało słyszalne, teraz już strasznie puka. Czy istnieje możliwość aby te pierścienie nadal wypadły i one pukają? ale zastanawia mnie to, czemu puka tylko i wyłącznie jak jadę wolno po nierównościach, jak jadę gorszą drogą, ale szybciej pukania nie słychać, tylko i wyłącznie na nierównościach, progach zwalniających przy niskiej prędkości - do 20-30km/h.
Po wyjechaniu od mechanika, zrobiłem około 50 km i pukania nie było.
Moje pytanie - jeśli to pukają te wypadające pierścienie to czym się może skończyć jazda z taką awarią? i czy jeśli to byłyby te pierścienie to czy przy szybszej jeżdzie na nierównościach nie byłoby tego słychać?

Co do trzeszczenie przy skrętach na razie objaw nie powrócił, tak samo jak przyłożę palec na śrubie na kielichu pod maską, a druga osoba kręci kierownicą, nic nie przeskakuje, nie chroboczy - stawiam, że wymiana łożyska wraz z poduszką w tej sprawie pomogła.

Powtórzę - pukanie jest bardzo głośne, przy niskiej prędkości na nierównościach - co to może być - amortyzator sprawny, spręzyna, poduszka, łożysko - nowe, według dwóch mechaników i dwóch stacji diagnostycznych - łącznik stabilizatora ok, wahacz, sworzeń ok, luzów w kole nie ma.

Czy wypadające pierścienie to objaw zniszczonego przegubu? mechanik twierdzi, że często przy wyciąganiu amortyzatora wypadają te pierścienie. Może to puka osłona, odbój amortyzatora? ale czemu przez te 50km po wyjechaniu od mechanika nie pukało ...? Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez M_A_K_A_O ; 16-10-2016 o 12:20
M_A_K_A_O jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2016, 09:39   #15
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Trzeszczy przy skręcie kierownicą - co to może być?

Cytat:
Napisał M_A_K_A_O Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy istnieje możliwość aby te pierścienie nadal wypadły i one pukają?
na 99% nie bo długo byś tak nie pojeździł a objaw by się pogłębiał.

Cytat:
Napisał M_A_K_A_O Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czemu puka tylko i wyłącznie jak jadę wolno po nierównościach
a gumy na stabilizatorze były sprawdzane? jest do nich słaby dostęp więc mechanikom nie chce się tego robić. jak dla mnie taki objaw może dawać cały układ stabilizatora lub amorek uszkodzony (pomimo dobrej skuteczności)

i pamiętaj, że nawet jeśli coś słyszysz np. z lewej strony nie oznacza to, że uszkodzenie nie pochodzi z prawej strony więc tak na prawdę trzeba sprawdzić całą oś

Cytat:
Napisał M_A_K_A_O Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mechanik twierdzi, że często przy wyciąganiu amortyzatora wypadają te pierścienie
zmień mechanika bo zdaje się, że demontuje mcphersona razem z półosią albo ciągnie całą półoś i rzeczywiście wtedy mogą wypaść. Żeby poprawnie wyjąć przegub wewnętrzny wystarczy zrobić dźwignię i delikatnie się zaprzeć o skrzynię biegów podważając kielich przegubu. sam wyskoczy z blokady w skrzyni ale w zasadzie nie musi demontować półosi tylko odkręcić śrubę piasty żeby zdjąć całą kolumnę zawieszenia

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 17-10-2016 o 09:52
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2016, 12:45   #16
M_A_K_A_O
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-07-2013
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 50
Domyślnie Odp: Trzeszczy przy skręcie kierownicą - co to może być?

Dzisiaj zrobiłem ponad 150km i dalej puka, mam wrażenie, że jeszcze głośniej, ale może już jestem zbyt wyczulony. Hm... czy gumy na łączniku stabilizatora mechanik oglądał - tego nie wiem, stwierdził, że łącznik jest Ok ... piszesz, że takie objawy to cały układ stabilizatora czyli co w w ten układ wchodzi ...? też, myślę, że może to amortyzator pomimo skuteczności daje takie objawy, tylko teraz po raz 3 znów go wyciągać i kupować nowy, jeśli się nie jest pewnym ze to on jest winny ... no i koszty wymiany drugiego. Moim zdaniem na 99 % to strona lewa daje te odgłosy, nawet jak uginam samochodem to definitywnie puka, trzeszczy ta strona. Dziwne jest to, że po wyjechaniu z warsztatu, po wymianie tego łożyska, poduszki i włożenia tych pierścieni - przez około 50 km nie było żadnych stuków, puków ... jeśli winny byłby amortyzator to powinien odrazu pukać ? tak samo te gumy na łączniku ...
M_A_K_A_O jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2016, 07:34   #17
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Trzeszczy przy skręcie kierownicą - co to może być?

Cytat:
Napisał M_A_K_A_O Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cały układ stabilizatora czyli co w w ten układ wchodzi
układ jest prosty i składa się z trzech elementów plus dwa mocowania do sanek zawieszenia.
1. drążek stabilizatora (pręt łączący koła jednej osi)
2. gumy drążka (mocujące drążek do sanek zawieszenia)
3. łączniki (łączące drążek z amortyzatorami)
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2016, 16:09   #18
marel12467
ford::advanced
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 19-11-2011
Skąd: Dolnyśląsk
Model: mondeo
Silnik: 2000
Rocznik: 2004
Postów: 396
Domyślnie Odp: Trzeszczy przy skręcie kierownicą - co to może być?

Cytat:
Napisał M_A_K_A_O Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chodziło o przegub wewnętrzny czyli pierścienie

Nie bardzo rozumiem , przegub wewnętrzny wchodzi do skrzyni biegów , o który element z obrazka chodzi ??

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


bo nie bardzo rozumiem , a wejdź pod auto i poruszaj pół osią góra dół i prawo lewo , jeśli usłyszysz dźwięk pukania lub zaobserwujesz spore luzy to albo wewnętrzny do wymiany albo zewnętrzny

tu masz filmik jak wygląda uszkodzony przegub wewnętrzny

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
marel12467 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2016, 16:39   #19
M_A_K_A_O
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-07-2013
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 50
Domyślnie Odp: Trzeszczy przy skręcie kierownicą - co to może być?

hm... z tego obrazka jakoś tak nic mi na to nie wygląda ... najbardziej przypomina te "pierscienie, kulki" 11, ale tam było 3 takie kółka,a masz nazwy poszczególnych części opisanych cyferkami?

jak ruszam pod samochodem przegubem to lekko puka - chodzi mi o tą część co idzie od skrzyni do koła, ale z drugiej strony tak samo lekko puka jak ruszam, ale jeśli to byłby przegub to czemu po wyjeżdzie od mechanika przez około 50 km nic nie pukało i itp., napewno nie puka tak jak na tym fillmiku na youtubie.
M_A_K_A_O jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2016, 16:51   #20
marel12467
ford::advanced
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 19-11-2011
Skąd: Dolnyśląsk
Model: mondeo
Silnik: 2000
Rocznik: 2004
Postów: 396
Domyślnie Odp: Trzeszczy przy skręcie kierownicą - co to może być?

Cytat:
Napisał M_A_K_A_O Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hm... z tego obrazka jakoś tak nic mi na to nie wygląda ... najbardziej przypomina te "pierscienie, kulki" 11, ale tam było 3 takie kółka,a masz nazwy poszczególnych części opisanych cyferkami?
znam tylko nie które tzn , na samym końcu jest łożysko stożkowe , ósemka to zabezpieczenie z tego co widzę chyba segera , nie jestem pewny ale 14 i 6 wyglądają jak uszczelniacze , 9 przegub wewnętrzny , 10 to krzyżak półosi ,
marel12467 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.