Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-08-2018, 13:34   #1
silencer7
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-05-2015
Model: Focus MK1 kombi, Mondeo MK4 kombi
Silnik: 1.6 16V, 2.0 TDCI 163 KM
Rocznik: 2002, 2014
Postów: 142
Domyślnie nie działa światło cofania - żarówka & bezpiecznik OK, napięcie jest

Ostatnio zauważyłem, że nie działa światło cofania. Jest to dla mnie dość ciekawe bo po małym dochodzeniu fakty są takie:
1. bezpieczniki są OK
2. po zapięciu wstecznego biegu do gniazda żarówki dochodzi napięcie - sprawdzone miernikiem
3. żarówka jest OK, działa zarówno podłączona na krótko pod 12 V jak i po przełożeniu do gniazda np. kierunkowskazów

Czyli reasumując - bezpiecznik i żarówka OK, napięcie jest - a światło nie świeci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dla mnie to mega dziwne, czy coś przeoczyłem ???

Spotkał się ktoś z czymś takim?

silencer7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2018, 13:42   #2
Damian-jg
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-12-2007
Skąd: Jelenia Góra
Model: Focus MK1
Silnik: 1,6
Rocznik: 1999
Postów: 224
Domyślnie Odp: nie działa światło cofania - żarówka & bezpiecznik OK, napięcie jest

Czyli napiecia nie ma.
Miernikiem to sobie można zmierzyc......
Podczas poboru prądu napiecie ginie bo gdzies nie ma styku, jest nadlamany przewód lub zgnity
__________________
Czasami niby bardzo poważna usterka ma bardzo proste rozwiązanie........
Damian-jg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2018, 16:17   #3
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,596
Domyślnie Odp: nie działa światło cofania - żarówka & bezpiecznik OK, napięcie jest

Proponuję sprawdzić oprawkę żarówki, bardzo często tam się pojawia wilgoć i brak styku na blaszkach.
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2018, 17:44   #4
Adiin400
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 30-04-2018
Model: Focus
Silnik: 1,6b
Rocznik: 2004
Postów: 17
Domyślnie Odp: nie działa światło cofania - żarówka & bezpiecznik OK, napięcie jest

Tak, sprawdź czujnik cofania w skrzyni biegow.
Adiin400 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2018, 19:11   #5
iiigor
ford::beginner
 
Avatar iiigor
 
Imię: Stanisław
Zarejestrowany: 12-12-2017
Skąd: Głubczyce
Model: Focus mk1
Silnik: 1,6,Zetek 100 KM
Rocznik: 2001
Postów: 49
Domyślnie Odp: nie działa światło cofania - żarówka & bezpiecznik OK, napięcie jest

Cytat:
Napisał zmulim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Proponuję sprawdzić oprawkę żarówki, bardzo często tam się pojawia wilgoć i brak styku na blaszkach.
Tak sprawdż oprawkę,przerabiałem to bo miałem pół lampy wody po zakupie auta.
iiigor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2018, 08:29   #6
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,596
Domyślnie Odp: nie działa światło cofania - żarówka & bezpiecznik OK, napięcie jest

Cytat:
Napisał Adiin400 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak, sprawdź czujnik cofania w skrzyni biegow.
Nie ma sensu kierować nawet tam wzroku i zbędnie tracić czas na dostęp do tego włącznika (a nie czujnika, gdyż czujnikiem to w żadnym wypadku nie jest). Kolega dokładnie pisze, że prąd jest. Gdyby prądu nie było to wtedy dopiero można zacząć podejrzewać włącznik wstecznego w skrzyni. A problemy z wilgocią tylnich lamp wstecznego i przeciwmgielnego to znana bolączka focusa.
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2018, 14:11   #7
Adiin400
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 30-04-2018
Model: Focus
Silnik: 1,6b
Rocznik: 2004
Postów: 17
Domyślnie Odp: nie działa światło cofania - żarówka & bezpiecznik OK, napięcie jest

Autor pytał czy ktoś miał podobny problem, odpisałem że owszem ja tylko że w MK2. Żarówka była dobra, przy podłączeniu na krótko wtyku przy włączniku zaświeciła. Wadliwy był włącznik biegu wstecznego.
Adiin400 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2018, 15:01   #8
silencer7
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-05-2015
Model: Focus MK1 kombi, Mondeo MK4 kombi
Silnik: 1.6 16V, 2.0 TDCI 163 KM
Rocznik: 2002, 2014
Postów: 142
Domyślnie Odp: nie działa światło cofania - żarówka & bezpiecznik OK, napięcie jest

Po ponownym sprawdzeniu jest tak, że w oprawce jest napięcie wtedy kiedy być powinno - czyli po zapięciu wstecznego biegu. Czyli czujnik czy jak go tam zwał działa prawidłowo.
Na wyjętej żarówce napięcie jest prawidłowe. Po włożeniu żarówki spada do zera. Plus mierzony na wtyczce wchodzącej do reflektora a masa bezpośrednio w reflektorze. Nie widzę żeby z samą oprawką coś było nie tak...
silencer7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2018, 15:03   #9
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,471
Domyślnie Odp: nie działa światło cofania - żarówka & bezpiecznik OK, napięcie jest

Czyli napięcie ok ale natężenie małe.
Szukaj przebić na wiązce.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2018, 15:47   #10
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,596
Domyślnie Odp: nie działa światło cofania - żarówka & bezpiecznik OK, napięcie jest

Spróbuj zrobić tak, by do tej wtyczki za oprawką żarówki podpiąć dwa kabelki i do nich bezpośrednio żarówkę i zrób test. Jeśli będzie się świecić to oprawka do wymiany/czyszczenia styków. Samemu to przerabiałem, ostrymi końcami miernika prąd łapało ale żarówka nie świeciła. Rozebrałem oprawkę, wyjąłem miedziane styki, papier ścierny plus spray do elektroniki i śmiga już 3 lata. Jeśli natomiast nadal nic to nie da to patrz jak wyżej kolega po wiązce.

Ostatnio edytowane przez zmulim ; 15-08-2018 o 15:52
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.