Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-10-2019, 17:01   #1
januszmr
ford::beginner
 
Avatar januszmr
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 22-04-2019
Skąd: Suszec
Model: Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 16
Domyślnie Brak dźwięku po podpięciu wzmacniacza

cześć,

mam problem z podłączeniem wzmacniacza do Fiesta Mk7 2012 (radio oryginalne, wersja z BT).

Kupiłem taki konwerter [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
, wlutowałem kabelki pod końcówki kabelków kostki, którą podpinamy pod radio (pod każdy głośnik + i -).
Do konwertera podłączyłem kable chinch (RCA) i następnie pod wzmacniacz.
Odcięte kabelki kostki przylutowałem pod kable głośnikowe i podpiąłem pod wzmacniacz.
Oczywiście zasilanie wzięte z akumulatora, a uziemienie ze śruby - wzmacniacz działa, świeci. Głośniki też sprawdzone przed instalacją i są sprawne.

Problem polega na tym, że głośniki nie dają audio.. nic totalnie się nie dzieje.
Co robię źle?

Myślę, że winien jest konwerter - czy jest on konieczny?

Proszę o pomoc..


Ostatnio edytowane przez januszmr ; 17-10-2019 o 21:32
januszmr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2019, 17:20   #2
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Brak dźwięku po podpięciu wzmacniacza

Pasuje sprawdzić ten konwerter. Ja bym zrobił inaczej: rozbierasz radio, szukasz końcówki mocy, wyprowadzasz rca sprzed końcówki mocy przez kondensatory i masz. Jak ładnie upchasz rca to będzie jak oryginał. Jak coś służę pomocą na priv.

Konwerter jest potrzebny jeśli wzmacniać nie ma wejścia HI. Jeśli ma tylko LO to jest potrzebny. Z miejsca gdzie wyprowadziłes kable idzie w nich spory prąd (dla wzmacniacza) a nie tylko sygnałowy jak to powinno być w rca. Jeśli wzmacniacz nie ma wejścia już wzmocnionego sygnału (Hi - in) to możesz go zjarac mówiąc krótko. Ale nie musi. A może dopiero jak podglosnisz radio bo przekroczy dopuszczalne napięcie które wytrzymuje wzmacniacz...loteria czy i jak długo zadziała bez konwertera.

Ostatnio edytowane przez peteypee ; 21-10-2019 o 17:26
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.