Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-01-2017, 19:28   #21
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Spryskiwacze przedniej szyby - fatalne działanie - nisko

Cytat:
Napisał Suchz76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
BP 4l za 30zł bańka nie jest jakimś badziewiem. Badziewiem są te spryskiwacze, do których się po prostu przyzwyczailiście. :-)

Psika do 1/3 szyby, moczy do 2/3 szyby, nawilża pozostałą część szyby. Można i tak.
Zdecydowanie wolę tak jak to działa w moim drugim obecny, aucie - psika/nawilża/moczy na 100% szyby.
No właśnie ja zalałem BP 4l pod koniec listopada (aha mam do tego zrobioną niewidzialną wycieraczkę)

Bump:
Cytat:
Napisał Suchz76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakoś przełykam. Życie. :-)


PS. Offtopic, fotele też są mało wygodne w porównaniu do C5 i regulacja fotela kierowcy licha .. to, że w "Titanium" fotel pasażera ma grzanie a nie ma elektrycznej regulacji też jest dla mnie dziwnym standardem. ;-)
C5 fotele są na pewno lepsze - mają tylko jeden problem. W opcji z automatyka odsuwania gniotą nogi pasażera z tyłu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

To jest kwestia konfigurowania opcji - Titanium nie jest najwyższe a w Vignale masz już elektrykę. za śmieszne pieniądze (1100 zł) dostajesz pełną automatykę fotela kierowcy + kierownicy + lusterek. I tutaj Mk5 mam przewagę nad C5. Chociaż komfort jazdy C5, jakość zabezpieczenia antykorozyjnego są super - proponuję przenieśmy temat do równoległego wątku Mondeo a konkurencja

Bump:
Cytat:
Napisał Rothmans Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- płyn do 1/3 wys szyby był wypluwany.
I to moim zdaniem jest prawidłowe - płyn powinien trafiać zaraz nad wycieraczkę, dzięki czemu już przy pierwszym ruchu zostaje rozprowadzony po całej szybie - jak Ci poleci na 2/3 to większość zostanie wyrzucone przez wycieraczkę na bok szyby i spłynie bezużytecznie bokiem. To wynika z układu wycieraczek Mk5 od środka na boki, a nie dwóch piór równoległych - tutaj jak pryska na wysokość 2/3 nie ma takiego znaczenia, gdyż połowa płynu trafia między wycieraczki. Poza tym wysokie pryskanie płynu powodowałoby bezpośrednie zalewanie pola kamer i radarów - co być możze nie jest odpowiednie


Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 13-01-2017 o 19:39
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2017, 19:15   #22
Paweł Szczepanowicz
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Spryskiwacze przedniej szyby - fatalne działanie - nisko

Mam podobny problem, tyle, że mi teraz to prawie wogóle nie wypuszcza płynu na szybę, jedynie jakieś małe wylewanie wody z dziurek. Co robić?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2017, 19:36   #23
piotrek1919
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 15-01-2016
Skąd: śląsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 160
Rocznik: 2015
Postów: 49
Domyślnie Odp: Spryskiwacze przedniej szyby - fatalne działanie - nisko

Cytat:
Napisał Paweł Szczepanowicz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam podobny problem, tyle, że mi teraz to prawie wogóle nie wypuszcza płynu na szybę, jedynie jakieś małe wylewanie wody z dziurek. Co robić?
No właśnie może dlatego wylewa tą wodę tak słabo, że masz tam jakiś badziewny płyn który przemarza? Ja miałem podobnie i wlalem do siebie płyn do jak najniższej temp i pomogło.
piotrek1919 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2017, 08:40   #24
Suchz76
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 03-12-2016
Skąd: Pruszkow
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.5EB, automat
Rocznik: 2016
Postów: 15
Domyślnie Odp: Spryskiwacze przedniej szyby - fatalne działanie - nisko

Sprawa wyjaśniona. Spryskiwacze nadal psikają nisko i moim zdaniem dużo za nisko (w porównaniu do np. Citroena). Tyle, że wymiana wycieraczek znacząco poprawiła sytuację. Obecnie nie jest już TRAGICZNIE a po prostu SŁABO. Szyba jest 'nawilżana' (bo słowo 'moczona' jest mocno na wyrost) i nowe Valeo dają radę zetrzeć do czysta.

PS. Nie pomyślałbym, że w teoretycznie nowym aucie (odbiór na koniec grudnia 2016) były zużyte wycieraczki szyby .... albo długo stał na parkingach i może słońce je zniszczyło albo teraz na tzw. pierwszy montaż idą już kiepskie jakościowo materiały?
Suchz76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2019, 18:03   #25
rosiczka92
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 08-02-2016
Skąd: UK
Model: Ford Mondeo mk4 i Mk5 Galaxy 2017
Silnik: 1.8 tdci 125 2.0 tdci 150 2.0 tdci 150
Rocznik: 2008 2015 2017
Postów: 69
Domyślnie Odp: Spryskiwacze przedniej szyby - fatalne działanie - nisko

Witam majstry

mam to samo dzis jade chce umyc szybe a tu nic wiec mowie doleje plynu ale komputer nic nie zasugerowal o malym poziomie plynu a wiec dolalem 250ml patrze full mowie malo cos no to wlaczam spryskiwacze a tu nic sie nie dzieje cos tam polecialo ale dalej nic nie leci silnik slychac ale nie ma sily wyrzucic plynu no i z tylu to samo slabo jakby ktos naplul ;/// ktos cos wie na ten temat moglby ktos cos podowiedziec ??
rosiczka92 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2019, 14:26   #26
rosiczka92
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 08-02-2016
Skąd: UK
Model: Ford Mondeo mk4 i Mk5 Galaxy 2017
Silnik: 1.8 tdci 125 2.0 tdci 150 2.0 tdci 150
Rocznik: 2008 2015 2017
Postów: 69
Domyślnie Odp: Spryskiwacze przedniej szyby - fatalne działanie - nisko

widze ze las rak do pomocy eheh

jakby ktos potrzebowal to ja juz naprawilem problem
a okazalo sie ze byly zapchane wiec dolalem octu dwie butelki troche na poczatku smierdzi ale teraz pryska jak w ciezarowymGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rosiczka92 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.