Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-07-2019, 23:11   #71
RaaDeeK
ford::amateur
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 15-09-2016
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: Duratec 2.0 PB 145KM - Nierówna praca silnika po odpaleniu

Wcześniej nie miałem takich problemów... Sporadycznie raz na kwartal. Nasililo się kilka dni temu. Odpowiem od razu na Twoje pytanie: nie to nie ich wina. @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Nie pytasz czy to najlepszy warsztat ale kpisz z nich pytając czy na przeglądzie LPG sprawdzili mi luzy zaworowe. To nie są druciarze z jakimi się spotkałeś. To najlepsi fachowcy w branży. Jeżeli masz pomagać uszczypliwymi komentarzami to daruj sobie pisanie.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka


Ostatnio edytowane przez RaaDeeK ; 23-07-2019 o 23:15
RaaDeeK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2019, 23:26   #72
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Duratec 2.0 PB 145KM - Nierówna praca silnika po odpaleniu

Cytat:
Napisał RaaDeeK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Luzów zaworowych nie ma
No właśnie luzy powinny być.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2019, 05:23   #73
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Duratec 2.0 PB 145KM - Nierówna praca silnika po odpaleniu

Cytat:
Napisał RaaDeeK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wcześniej nie miałem takich problemów... Sporadycznie raz na kwartal. Nasililo się kilka dni temu. Odpowiem od razu na Twoje pytanie: nie to nie ich wina. @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Nie pytasz czy to najlepszy warsztat ale kpisz z nich pytając czy na przeglądzie LPG sprawdzili mi luzy zaworowe. To nie są druciarze z jakimi się spotkałeś. To najlepsi fachowcy w branży. Jeżeli masz pomagać uszczypliwymi komentarzami to daruj sobie pisanie.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
Nie kpię z nich, tylko pytam się Ciebie czy sprawdzili luzy , bo warsztaty przy przeglądzie lpg tego nie robią. Poza tym było kilka tematów o problemie podobnym do twojego. Próbowałem ci zasugerowac co moze byc problemem, ale skoro robisz łaske i masz gdzies sugestie kolegów to zycze powodzenia w rozwiazaniu problemu. A jeśli chodzi o druciarzy z którymi się spotkałem o których piszesz to , przy lpg sprawdzam i reguluje wszystko samemu więc z takimi się nie spotykam.. Poczytaj na forum o rozjechanych mapach pb ,to tez moze byc problem.

Ostatnio edytowane przez koszka ; 24-07-2019 o 05:26
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2019, 20:41   #74
czubaszek81
ford::amateur
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 29-09-2018
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Duratec 2.0 PB 145KM - Nierówna praca silnika po odpaleniu

Zazwyczaj jest to przepustnica powietrza. Odkręcić, wyczyścić rozpuszczalnikiem i pędzelkiem. Przedmuchać kompresorem, złożyć i się cieszyć z jazdy.🤗
czubaszek81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2019, 11:10   #75
RaaDeeK
ford::amateur
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 15-09-2016
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: Duratec 2.0 PB 145KM - Nierówna praca silnika po odpaleniu

Witam, może komuś przyda się rozwiązanie:
Pomogło czyszczenie przepustnicy. Koszt 50zł w Cris Car Serwis w Warsawie (ul. instalatorów 9). Co prawda za pierwszym razem nadal były problemy, myślałem że to nie przepustnica tylko coś innego - może adaptacja się nie udała? Za drugim razem mechanik jeszcze raz przejrzał, sprawdził pod komputerem, poszukał błędów (nic nie znalazł), zresetował jeszcze raz ustawienia przepustnicy = ponowna adaptacja (nie jestem mechanikiem, nie znam się na tym) i problemy ustąpiły. Za tą drugą robotę nie wziął już pieniędzy, zrobił to przy okazji z innymi rzeczami.
RaaDeeK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2019, 14:02   #76
dariusz1977
ford::amateur
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 18-05-2017
Model: Mk4
Silnik: 2.0 DURATEC HE
Rocznik: 2010
Postów: 6
Domyślnie Odp: Duratec 2.0 PB 145KM - Nierówna praca silnika po odpaleniu

Witam i czy ktoś już upierał się z tym problemem
dariusz1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2019, 14:31   #77
michallbn
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-06-2018
Skąd: Lublin
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.3
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Duratec 2.0 PB 145KM - Nierówna praca silnika po odpaleniu

Cześć
Mój Mondek mk4 2.3 też ciężko odpalał i nierówno pracował po odpaleniu na zimnym... aż w końcu w sobotę stracił moc i nie pracował na jednym cylindrze. Po podłączeniu pod kompa pokazało wypadanie zapłonu 4 cyl. Cewki zmieniłem dalej błąd na czwartym. Końcówka świecy była aż stopiona więc dalej nie szukałem pojechałem zmierzyć ciśnienie...
dzisiejsza diagnoza : ciśnienie na 4 cylindrze ZERO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zawór wydechowy spalony no i przede mną poważna naprawa ... w przyszłym tygodniu będę wiedział coś więcej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale oby u Was przyczyną nierównej pracy było co inego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
michallbn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2019, 20:29   #78
ZygmuntWaszak
ford::amateur
 
Imię: Zygmunt
Zarejestrowany: 05-05-2019
Skąd: Słubice
Model: mondeo mk 3
Silnik: 1.8 125 km
Rocznik: 2007
Postów: 1
Red face Odp: Duratec 2.0 PB 145KM - Nierówna praca silnika po odpaleniu

silniczek krokowy jest przyczyna ze po puszcznie pedalu gazy gasnie i skcza obroty silnka
ZygmuntWaszak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2020, 18:09   #79
yyan
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-08-2012
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Odp: Duratec 2.0 PB 145KM - Nierówna praca silnika po odpaleniu

Witam
Co do klapek w dolocie to w mk3 i mk4 można zaślepić wężyk, który steruje klapkami i po problemie.
Klapki po odpięciu sterowania pozostają cały czas otwarte.
Klapki mogą zostać i nie trzeba ingerować w kolektor dolotowy.
U mnie po czyszczeniu przepustnicy w mk3 i mk4 obroty i zapalanie jest w normie.
Tylko w mk4 pojawił się problem bo przepustnica się "wiesza" np. na 2000obr/min i spada po chwili albo pod obciążeniem. Dzieje się tak jak silnik jest zimny. Jak jadę już z 10 min. to wszystko się uspokaja... Nie wiem co może być przyczyną?
yyan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2021, 09:36   #80
Kassperniak
ford::beginner
 
Imię: Kasper
Zarejestrowany: 02-12-2020
Skąd: Pabianice
Model: V70
Silnik: 2.0 duratec
Rocznik: 2009
Postów: 28
Domyślnie Problem z odpaleniem na zimnym 2.0 145 KM Duratec

Szanowni Panowie,

Pacjent ma 220 tys przebiegu i jeździ na LPG.
Z nieznanych mi przyczyn gdy po nocy odpalam autko to jego reakcja jest taka że zakręci, spróbuje wskoczyć na obroty i gaśnie. Później zaczyna się gra na szczęście, próbowanie po kilkanaście/kilkadziesiąt razy aż chwilowe łapanie zamieni się w ciągłą pracę silnika - wtedy objawia się to kopceniem (musi przepalić paliwo które dostał podczas tych wielu prób odpalenia) i dźwiękiem jakby nie pracował na wszystkich cylindrach .

Niedawno miałem w nim grubszą wymianą po wlaniu chrzczonego paliwa.
Wymieniłem:
1. listwę wtryskową
2. pompę paliwa
3. świece

Dodatkowo wcześniej wymieniałem:
1. akumulator
2. EGR

Mechanik sprawdzał również czy sytuacja poprawi się po założeniu nowego:
1. czujnika położenia wału
2. czujnika temperatury wody
Jednak po podmianie nie wykryto zmian więc wróciliśmy do starych elementów.

Nie wiem gdzie szukać przyczyny. Do wczoraj byłem przekonany że to rozregulowany gaz (instalacja KME). Teoria poparta tym że wcześniejsze wtryskiwacze "lały" i do nich była zakładana instalacja LPG. Nowe działają prawidłowo ale nie regulowałem do nich gazu (?), nie wiem czy gaz sam się adaptuje do mapy benzyny.
Do wczoraj ta teoria dawała nadzieję ale po bardzo ciężkim rozruchu jeździłem wczoraj TYLKO na benzynie nie włączając gazu. I dziś od rana mimo braku styczności z gazem... nie odpalił.

Komputer nie pokazuje żadnych błędów... ale raz na jakiś czas pojawi się błąd drugiej sondy lambda (mechanik twierdził że nie może mieć nic wspólnego z nietypowym odpalaniem).

Powiedzcie mi Szanowni Forumowicze czy mimo że gaz jest wyłączony (przyciskiem) to komputer gazowy może mieć wpływ na pracę benzyny.
Do gazownika mam zamiar udać się koło 7 stycznia.
Ostatnio podczas usiłowania odpalenia auta, przypaliłem stojan rozrusznika - także on też jest już nowy. Mój mechanik stwierdził że już wszystko posprawdzał i wszystko jest wzorowo i zrzucił winę na gaz z dopiskiem że nigdy tyle nie walczył z żadnym autem.

Jeśli ktoś miał taki przypadek to zachęcam do wzięcia udziału w temacie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

I Szczęśliwego nowego roku!

Ostatnio edytowane przez Kassperniak ; 01-01-2021 o 12:43
Kassperniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
2.0pb , duratec , nie odpala



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.