Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-10-2019, 11:55   #1
lobuz123
ford::average
 
Avatar lobuz123
 
Zarejestrowany: 24-11-2014
Model: S-max
Silnik: 2.0 (145 KM )
Rocznik: 2009
Postów: 111
Domyślnie Zamiana z Smaxa na Honde Civic IX 9

Witam
Od jakiegoś czasu po głowie chodzą mi myśli żeby zamienić swojego Forda Smaxa na Honde Civic 9 generacji. Nie wykorzystuje już zalet Forda, bagażnik w sumie jeździ pusty i czasami miesiąc go nie otwieram. Jedno dziecko 11 lat nie potrzebuje już aż takiego bagażu, córka 3 lata to mieścimy się z bagażem naprawdę w małych ilościach. Zagwozdka to tylko miejsce z tyłu na którym zależy mi naj bardziej bo ciągle jeździmy tyłem do kierunku jazdy rwf. Może być isofix lub bez. Forda mam w super stanie i z drugiej strony szkoda sprzedawać w pełni sprawy samochód Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale nadchodzi 5 rok który uzytkuje Forda i chce się coś innego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wiem że forum Forda i można domyśleć się odpowiedzi ale mimo wszystko pomyślałem żeby napisać i dowiedzieć się waszej opinii. Planuję Civic w benzynie 1.8. Jeżdżę w sumie cały rok po mieście raz czy dwa wyjazdy w roku na jakieś większe trasy. Stąd kręcenie się po mieście smaxem jest uciążliwe i w większości czasu samochód jeździ po 4 km i się gasi więc praca dom treningi dzieci dom praca itd.

Czy ta zmiana nie będzie krokiem w tył? W okolicach nie ma nigdzie ogłoszenia z takim samochodem aby przypasowac się z fotelikiem.

Z góry dzięki za odpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

lobuz123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2019, 09:59   #2
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Zamiana z Smaxa na Honde Civic IX 9

Przez miesiąc szukałem dla mojej lepszej połówki czegoś nowszego za 12 letnie Clio.

Ustaliliśmy że wychodzimy poza niemiecko francuskie granice motoryzacji, silniki o pojemności czajników kuchennych z 5 turbinami itp.

Padło na Civica i Mazdę 3. Po wymacaniu kilku egzemplarzy i jazd próbnych wzięliśmy Mazdę.
Jeździłem już kilka razy i powiem tak - gdyby nie to że duże auto jeszcze mi się przydaje to bym się do 3-ki przesiadł od razu.
Wyciszenie, komfort, wykończenie, silnik - mimo że nie mamy najwyższej wersji wszystko jest super Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale przyznam że Civic był mega mocną konkurencją. Być może dla siebie brałbym Civica bo ma bardziej sportowe zacięcie.
__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2019, 11:50   #3
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: Zamiana z Smaxa na Honde Civic IX 9

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ale nówkę wziąłeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ?
piotrek305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2019, 12:05   #4
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Zamiana z Smaxa na Honde Civic IX 9

Cytat:
Napisał piotrek305 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ale nówkę wziąłeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ?

Roczną.


Aha i niezależnie czy Mazda czy Honda - tylko habety, sedany czy Civic w kombi nie dość że niepraktyczne to brzydkie jak noc. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2019, 12:12   #5
lobuz123
ford::average
 
Avatar lobuz123
 
Zarejestrowany: 24-11-2014
Model: S-max
Silnik: 2.0 (145 KM )
Rocznik: 2009
Postów: 111
Domyślnie Odp: Zamiana z Smaxa na Honde Civic IX 9

Kombi nie potrzebuje.

Wychodzi na to że tak czy siak to trzeba szukać gdzieś w okolicy interesujący samochód i macac i ewentualnie wsadzac fotelik i jak pasi to szukać i kupować a jak nie to jeździć dalej Smaxem �� Mazda 3 jakoś mi nie podchodzi wizualnie. Miejsca w środku też wydaje się być mniej.
lobuz123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2019, 12:22   #6
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,014
Domyślnie Odp: Zamiana z Smaxa na Honde Civic IX 9

Cytat:
Napisał lobuz123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miejsca w środku też wydaje się być mniej.
W porównaniu do S-Maxa? NiemożliweGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2019, 12:39   #7
lobuz123
ford::average
 
Avatar lobuz123
 
Zarejestrowany: 24-11-2014
Model: S-max
Silnik: 2.0 (145 KM )
Rocznik: 2009
Postów: 111
Domyślnie Odp: Zamiana z Smaxa na Honde Civic IX 9

Mazda vs. Honda

Smax to autobus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lobuz123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2019, 17:39   #8
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Zamiana z Smaxa na Honde Civic IX 9

Objętościowo S-Max miażdży wszystko - ale jak masz 2.0 145 KM to czy wejdziesz do Mazdy czy tym bardziej do Civica to będzie rakieta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2019, 21:20   #9
lobuz123
ford::average
 
Avatar lobuz123
 
Zarejestrowany: 24-11-2014
Model: S-max
Silnik: 2.0 (145 KM )
Rocznik: 2009
Postów: 111
Domyślnie Odp: Zamiana z Smaxa na Honde Civic IX 9

Nie obawiam się przyspieszenia w civicu nie obawiam się awaryjności nie obawiam się wyglądu.. Chodzi o aspekty funkcjonowania. Smaxa mam w super wyposażeniu i bez żadnej wady a zmiana podyktowana jest tylko w aspektach coś nowego innego i to że dzieci rosną i nie potrzebujemy już na nasz styl życia aż tak dużego auta. Ogranicza mnie do zmiana tylko malutka która dalej jeździ tyłem do kierunku jazdy i chciałbym jak najdłużej ale co za tym idzie aby z przodu było wygodnie z fotelikiem z tyłu. Bez przymiarki zgubnie mi szukać opinii.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lobuz123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2019, 06:54   #10
MikiMałs
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-11-2015
Model: Mondeo
Silnik: 1,6 eb
Rocznik: 2013
Postów: 10
Domyślnie Odp: Zamiana z Smaxa na Honde Civic IX 9

Na Twoim miejscu, z własnej wygody nie zmieniałbym na mniejsze auto dopóki młoda w RWF jeździ. Jak ma już 3 lata, to długo to już nie potrwa (moja w tym roku jak skończyła 4 to zmieniliśmy, ale mała nie jest). W maxiu masz wygodniej ją w foteliku "obrobić" a do tego wyżej, więc mniej gimnastyki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. I powiem, że w kompaktach z mojego doświadczenia miejsce z przodu przed zamontowanym RWF (miałem axkida kidzone) jest zawsze ograniczone. Odsuwając fotelik jak najdalej na kanapie mondziaka, żeby młoda miała więcej miejsca, nawet w nim pasażer z przodu miał mniej miejsca (dla żony 175 cm było ok, dla mnie 187 cm już ciasno).
MikiMałs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.