Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-10-2019, 08:32   #11
Grzegorz MX
Jeżdże Toyotą :-)
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-07-2015
Skąd: mazowieckie
Model: FF II,5 MK2 hb + FF III,5 hb
Silnik: 1.6b sigma /1.5eb
Rocznik: 2010/2017
Postów: 540
Domyślnie Odp: Zbiornik paliwa 2.0 TDCI + spryskiwacze reflektorow

Cytat:
Napisał Fifaczek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Okay Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Można jakoś od góry ściągnąć tą osłonę przy wlewie płynu do spryskiwaczy ? Czy bez rozbierania nadkola się nie obędzie ?
musisz zdjąc osłonę z góry na dwa kołki. Wlew jest osobnym tworem wetkniętym na uszczelkę do głównego.

Zdejmujesz koło, zdejmujesz nadkole i masz dokładnie przy samym błotniku zamocowane.

tam są szybkozłączki ale nie pomyl co gdzie było połączone, i gdzie jaką droga idzie rurka.

Same zbiorniki są wytzymałe, być może na styku podzbiornika sprysków będzie coś nie-halo na uszczelce.

Ja uszczelki smarowałem smarem delikatnie aby można było ginekologicznie zmontować.

Inna opcja jak ci się chce i umiesz to odkręcić sam błotnik.

__________________
--
GrzegorzMX
--Zauważyłem schyłek motoryzacji, gdyż coraz więcej samochodów zaczyna mi się podobać (nawet niektóre francuskie)
Grzegorz MX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2019, 08:44   #12
Fifaczek
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 25-08-2019
Skąd: Sosnowiec
Model: Brak
Silnik: Jeszcze nie ma
Rocznik: 1991
Postów: 57
Domyślnie Odp: Zbiornik paliwa 2.0 TDCI + spryskiwacze reflektorow

Dziękuję Wam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. To już wiem, co będę w weekend robił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak zerknalem dzis po pracy bo nie daje mi to spokoju. I nie jestem w stanie sciagnac tej gornej oslony, ktora jest przy wlewie. Niby sa sruby ale kreca mi sie w miejscu.

Natomiast wyciek zauwazylem, ze jest zlokalizowany pod reflektorem, bynajmniej na ziemie kapie na tym poziomie od strony pasazera. W tym tygodniu moze wyciagne reflektor zobaczyc czy sie dostsne a jak nie to w weekend blotnik bede sciagal.

Ostatnio edytowane przez Fifaczek ; 14-10-2019 o 16:22
Fifaczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2019, 17:37   #13
Fifaczek
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 25-08-2019
Skąd: Sosnowiec
Model: Brak
Silnik: Jeszcze nie ma
Rocznik: 1991
Postów: 57
Domyślnie Odp: Zbiornik paliwa 2.0 TDCI + spryskiwacze reflektorow

Dzis popracy mialem chwile czasu i zdjalem blotnik. Moje obserwacje i jednoczesnie pytania do Was sa nastepujace:

Po sciagnieciu blotnika widzialem dol zbiornika i idace przewody ale dalej nie widzialem miejsca w ktorym przewod laczy sie ze zbiornikiem. Ewidentnie kapie gdzies powyzej miejsca do ktorego udalo mi sie dotrzec. Od gory przy wlewie jest ta zaslepka, nie udalo mi sie jej sciagnac poniewaz sruby kreca mi sie w miejscu.

I pytanie czy dam rade zdjac ta zaslepke i w ten sposob dostac sie do miejsca wycieku, czy od strony blotnika musze jakos wyciagac zbiornik ? Nie ma tam za duzo miejsca, widzialem jedna srube na dole zbiornika ale juz jej nie rozkrecalem poniewaz dopadla mnie ciemnosc a prace wykonuje niestety na swiezym powietrzu.

Czy ewentualnie jest ktos z okolic Katowic kto ogarnial juz problem wycieku plynu do spryskiwaczy i oczywiscie za oplata pomoglby mi sie uporac z tym problemem ?


PS. Czy nasze foki nie maja czujnika zuzycia hamulcy z przodu ? Bo przypadkiem zauwazylem, ze klocek od wewnatrz jest juz caly zjechany, tak, ze zostala juz tylko plyta nosna.
Fifaczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2019, 17:48   #14
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Zbiornik paliwa 2.0 TDCI + spryskiwacze reflektorow

Cytat:
Napisał Fifaczek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dalej nie widzialem miejsca w ktorym przewod laczy sie ze zbiornikiem
Łączy się na pompkach, w 2 miejscach - przy pompce szyb (na samym dole zbiornika, będzie od strony drzwi pasażera jakby za zbiornikiem patrząc od strony koła) i w 1/3 wysokości od dołu, od strony silnika, jest kolejna pompka od spryskiwaczy. Poza tym jest jeszcze czujnik poziomu (ten powinieneś widzieć), poza tym jest otwór odpowietrzenia (pośrodku na samym szczycie zbiornika) i wlew przez lejek. Zbiornik wyciąga się z tego lejka, przynajmniej mi się zawsze udawało zostawić wlew pod maską i wyciągnąć sam zbiornik. Montaż jest bardziej upierdliwy bo trzeba dobrze trafić rurą we wlot do zbiornika spryskiwaczy ale jest to do zrobienia.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2019, 18:49   #15
Fifaczek
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 25-08-2019
Skąd: Sosnowiec
Model: Brak
Silnik: Jeszcze nie ma
Rocznik: 1991
Postów: 57
Domyślnie Odp: Zbiornik paliwa 2.0 TDCI + spryskiwacze reflektorow

Tak, czujnik widzialem. Ale woda lala mi sie zdecydowanie powyzej czujnika. Wylatywala pomiedzy zbiornikiem a blacha od strony silnika.
Fifaczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2019, 21:18   #16
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Zbiornik paliwa 2.0 TDCI + spryskiwacze reflektorow

Może pękł? Najlepiej byłoby wyciągnąć, trzyma się na 2 srubach jeśli dobrze pamiętam. Jedna w stronę drzwi pasażera i jedna pionowo w górę blisko wlewu (dostęp od dołu)
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2019, 13:56   #17
Fifaczek
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 25-08-2019
Skąd: Sosnowiec
Model: Brak
Silnik: Jeszcze nie ma
Rocznik: 1991
Postów: 57
Domyślnie Odp: Zbiornik paliwa 2.0 TDCI + spryskiwacze reflektorow

To jutro zajrze tam ponownie mam nadzieje, ze dam rade potem zlozyc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fifaczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2019, 06:20   #18
Fifaczek
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 25-08-2019
Skąd: Sosnowiec
Model: Brak
Silnik: Jeszcze nie ma
Rocznik: 1991
Postów: 57
Domyślnie Odp: Zbiornik paliwa 2.0 TDCI + spryskiwacze reflektorow

Hindus dzięki Twojemu opisowi wyciągnąłem zbiornik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ostatecznie okazało się, że przecieka ten wąż idący między zbiornikami. Plus trochę wyciekało podczas nalewania płynu między tym lejkiem a zbiornikiem.
Fifaczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.