Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-01-2015, 20:24   #1
maciek8791
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-06-2010
Skąd: łódź
Model: Ford SMAX
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 122
Domyślnie Da się dołożyć subwoofer fabryczny bez radia ze wzmakiem?

Witam, wyczytałem że w instalacjach premium są specjalne radia sony ze wzmacniaczami (takie które nie zagrają bez wzmacniacza). W sieci są ogłoszenia sprzedaży fabrycznych subwooferów do s-maxa, tych chowanych w schowek w podłodze (chyba w bagażniku o ile się nie myle).
Panowie mam pytanie, czy jakby kupić taki sub fabryczny to można go po prostu wpiąć w moją instalacje - posiadam duże navi balupunkta + 9 głośników (jest ten dodatkowy centralny). Czy raczej nie do zrobienia bo musi być wzmacniacz? Czy w takim razie są wersje tej navi ze wzmacniaczem? Będę wdzięczny za informację bo mogę tanio kupić tego suba i się nad tym zastanawiam. Ciekawe też co po takim modzie z charakterystyką dźwięku trzeba by chyba zmienić config auto w samochodzie?

pozdrawiam - Maciej

maciek8791 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2015, 20:58   #2
Szczyglaty
ford::average
 
Avatar Szczyglaty
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 19-10-2014
Skąd: Mława
Model: SMAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 162
Domyślnie Odp: Da się dołożyć subwoofer fabryczny bez radia ze wzmakiem?

Mówisz o tym subie?
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak dla mnie wygląda to na mały 16 cm głośnik tylko z niskimi tonami.
Wydaje mi się że bez wzmaka zagra..
Szczyglaty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2015, 22:25   #3
bartekd
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-03-2011
Skąd: Śląsk
Model: S-Max; Fiesta
Silnik: 2.0 TDCi 163KM; 1.4 TDCi
Rocznik: 2011; 2006
Postów: 279
Domyślnie Odp: Da się dołożyć subwoofer fabryczny bez radia ze wzmakiem?

Nie taki znowu zwykły, nie wykręcałem go, ale powinien być dość ciężki. W każdym razie całkiem nieźle daje. Przy cichym dźwięku potrafi być bardzo przyjemny, ale przy nieco głośniejszym (nie żeby od razu baaaardzo głośnym) oryginalny wzmacniacz już przestaje dawać radę, co da się usłyszeć. Z tego może wynikać, że bez wzmacniacza będzie spory problem. Z tym że oryginalny wzmacniacz jest wielkości takiej starej, klockowatej Nokii, więc znowu ktoś mógłby powiedzieć, że to tak jakby go nie było wcale ...

Ale wypowiedzieć pewnie można by się kompetentnie gdyby udało się odczytać parametry głośnika. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] są zdjęcia wykręconego głośnika, ale nic na nim nie pisze.

Ponadto w tym [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] poruszano kiedyś kwestie pakietu Premium. O ile dobrze pamiętam, był on inaczej zbudowany dla systemu Sony i High Nav. Sony przykładowo nie miało wzmacniacza (nie wiem czy tam był sub czy nie). Z tego wątku także wynika, że głośnik sub ma w S-Maxie rozmiar 18". Z innego wątku (którego teraz nie potrafię odnaleźć) pamiętam, że ktoś robił zdjęcie fabrycznego sub'a u siebie i ze zdjęcia wynikało że była to solidna robota Made In USA. Sam u siebie także kiedyś musiałem dokładnie odkurzyć podłogę i odkręciłem tą deskę i tam także stało jak wół USA - czyli inaczej niż na fotce w poście nr 2.
__________________
W garażu: już jest S-Max 2.0 163KM PowerShift
a dodatkowo Fiesta 1.3, Fiesta 1.4

Ostatnio edytowane przez bartekd ; 06-01-2015 o 22:35
bartekd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2019, 07:50   #4
slav-kiler
ford::advanced
 
Avatar slav-kiler
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 04-09-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Fusion Energi Titanium
Silnik: Plug-In Hybrid 188km
Rocznik: 2017
Postów: 231
Domyślnie Odp: Da się dołożyć subwoofer fabryczny bez radia ze wzmakiem?

Cytat:
Napisał Szczyglaty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mówisz o tym subie?
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak dla mnie wygląda to na mały 16 cm głośnik tylko z niskimi tonami.
Wydaje mi się że bez wzmaka zagra..
Witam , czy będzie pasował do S-maxa mk1 2008r ?

Bo w katalogu jest opis że pasuje do auta od daty :

od 15.03.2010, S-Max/Galaxy 2006-, 5-drzwiowy LMV, Z 13 glosnikami radia
od 15.03.2010, S-Max/Galaxy 2006-, 5-drzwiowy SAV, 11 glosników z glos.niskoton.

Więc , czy wnęka pod siedzeniem jest innego kształtu w przedlifcie? Podłoga jest inna ?

Ostatnio edytowane przez slav-kiler ; 02-09-2019 o 09:40
slav-kiler jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.