Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-03-2016, 22:42   #1
Luke1988
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 12-02-2014
Model: Galaxy MK.I
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 1999
Postów: 1
Unhappy Gasnący silnik podczas jazdy 1.9 TDI

Czołem!

Moja Galaxę (1.9 TDI 90km) ostatnio dopadła nieciekawa choroba. Otóż podczas jazdy potrafi nagle zgasnąć. Bez żadnego szarpania czy stukania, po prostu gaśnie i kontrolki świeca jak normalnie na przekręconym kluczyku. Czasami (aczkolwiek rzadko) odpala od razu po wyciągnięciu i ponownym przekręceniu kluczyka, a przeważnie efekt jest taki, że rozrusznik kręci i nic nie chce załapać. Częściej (95% sytuacji) wymagane jest odpięcie klem akumulatora na 5 sekund i ponowne podłączenie. Samochód odpala bez żadnych problemów, nawet jak postoi kilka dni na zimnie. Na początku działo się to co 100-300 kilometrów, ale teraz ostatnio zrobiło się tak po przejechaniu ok 60km :/ Najczęściej dzieje się to zaraz po ruszeniu na światłach.

Samochodem jeżdżę codziennie do pracy - ok 8km, przy czym oczywiście po odpaleniu i przed zgaszeniem daje mu minutkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Samochodu nie cisnę bo nie ma defakto gdzie (może to tez przyczyna?).

W zeszłym roku miałem wymieniane filtry, zrobiłem od tamtego czasu ok 3-3,5 tys kilometrów. W grudniu miałem problem ze śladami paliwa pod autem - winne było pęknięcie wężyka na zgięciu przy ostatnim wtryskiwaczu. Wężyk został wymieniony. Spalanie jest w normie, nie kopci, nie stuka, wszystko niby jest OK.


Przeszukałem troszkę forum i internet i znalazłem takie naprowadzenie: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] aczkolwiek czy jest możliwość sprawdzenia co dokładniej jest przyczyną ? Pokaże się coś na komputerze ? Jeśli to te czujniki to ok, ale nie chciałbym wymieniać kilku części bez potrzeby. Można samemu coś zweryfikować, aby dokładniej namierzyć usterkę ?


Co to może być, że po odpięciu i podłączeniu aku (czasem nawet odpięcie klemy "-" wystarczy) auto odpala bez zająknięcia ?

Proszę o pomoc i z góry dziękuję za wszelkie porady Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



PS. czy użycie produktów typu STP do czyszczenia silnika/wtrysków/układu paliwowego coś pomoże? Jeśli tak to co macie sprawdzone i działające?




Edit: poprawiłem nazwę tematu


Ostatnio edytowane przez Luke1988 ; 21-03-2016 o 23:02 Powód: PS
Luke1988 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2016, 11:00   #2
suhhar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-01-2016
Model: alhambra 2003
Silnik: 1.9 tdi AUY
Rocznik: 2003
Postów: 29
Domyślnie Odp: Gasnący silnik podczas jazdy 1.9 TDI

Czujnik połoznia walu szwankuje na moje oko. Podmien na nowy chyba ze gdzis ci masa ucieka na chwile.
suhhar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2016, 18:30   #3
andreas75
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-03-2008
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK1
Silnik: 1,9 TDI 110+26
Rocznik: 1999
Postów: 60
Domyślnie Odp: Gasnący silnik podczas jazdy 1.9 TDI

Może coś zaczyna się dziać z przekaźnikiem 109
andreas75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
galaxy mk i , gaśnie silnik


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.