Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-08-2019, 12:45   #421
wozio
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 29-04-2019
Model: Focus mk4 kombi stline
Silnik: 1.5 EcoBoost 182 KM
Rocznik: 2019
Postów: 32
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał bidżej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Focus wypada w niemieckich mediach lepiej od Golfa, bo po pierwsze Golf VII ma już dobre 6 lat, a do tego szykują grunt pod Golfa VIII. To samo jest w niemieckich gazetach - można mniej więcej wyznaczyć kiedy VW zmienił marketing, bo bez mała z numeru na numer zmieniła się narracja odnośnie Golfa VII.


Hmm sugerujesz, że VW zaniżał oceny golfa vii żeby focus i też inne auta na jego tle wypadały lepiej? Co miałby w ten sposób osiągnąć?

wozio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2019, 12:48   #422
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Chyba chodziło o to, że przestał płacić za pochwały Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2019, 17:49   #423
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Wspaniałe auto. Stałem w korku i bawiłem się ustawieniami dźwięku z nudów. Przestawiłem dopasowanie głośności audio do prędkości z niskiego na średnie - przy ~140km/h brzmi to jakby mi ktoś kręcił gałką głośności w górę i w dół, jakieś 2-3 razy na sekundę xD
Z nowości odnośnie mojego egzemplarza - 29.08 idzie do serwisu - po raz kolejny z powodu skrzyni, chcą dalej szukać przyczyny szarpania. Dodatkowo wydech dzwoni przy odpalaniu.

Tymczasem w niemieckiej grupie na FB dzisiaj pojawiło się trzecie w ciągu tygodnia zgłoszenie awarii wtryskiwaczy w dizlu 2.0 w nowych autach z przebiegiem 1.5-5kkm. Podobno serwisy znają już sprawę, ale akcji serwisowej "jeszcze nie ma". Chyba przesadzili z oszczędnościami w MY2019.75

Bump:
Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba chodziło o to, że przestał płacić za pochwały Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O to chodziło.

Ostatnio edytowane przez bidżej ; 24-08-2019 o 09:20
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2019, 08:32   #424
busman
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-03-2019
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 150KM A8
Rocznik: 2019
Postów: 28
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał wozio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakieś nowiny w tej sprawie? Mi też buczy, strasznie mnie to wkurza. Mam przejechane niecałe 1000 km więc na razie czekam.

Może to ma związek z tym że to kombi i ma B&O. Tam jest pod podłogą niczym nie wygłuszone blaszane pudło z kołem i subwooferem, to może tam coś rezonuje?
Przy 1700km wydech nadal głośny, choć mam wrażenie, że mniej. A może się przyzwyczaiłem? W każdym razie nie przeszkadza mi to tak jak wcześniej.

Ja mam kombi bez B&O.
busman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2019, 17:15   #425
maciejczapla
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 22-01-2015
Skąd: Poznań
Model: FOCUS MK4
Silnik: 1.5EB
Rocznik: 2019
Postów: 46
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał busman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy 1700km wydech nadal głośny, choć mam wrażenie, że mniej. A może się przyzwyczaiłem? W każdym razie nie przeszkadza mi to tak jak wcześniej.

Ja mam kombi bez B&O.
U mnie już 3tys i buczy szczególnie na 2900tys obrotów tak jakby jechał na tyłku Kubica. Jak będę na pierwszym serwisie zgłaszam że mają sobie wsadzić ten wydech w d... , Jeszcze 10 lat by mnie to jaralo a teraz wręcz denerwuje na maxa...
maciejczapla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2019, 17:35   #426
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Jak osiągasz 2.9 mln obrotów na min to nic dziwnego
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2019, 21:00   #427
loki34
ford::average
 
Avatar loki34
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 12-10-2011
Skąd: Poznan
Model: Focus MK 4 ACTIVE
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2019
Postów: 78
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Wersja Active. Zauważyłem ze wszystkie plastikowe nakladki na nadkola sa slabo spasowane, odklejaja sie i ogolnie slabo to wyglada. Bylem w serwisie,narazie do reklamacji uwzględnili jedna z przedniego nadkola i pewnie tak po koleji z kazda bede jeździł. Popatrzcie jak to w Waszych egzemplarzach wygląda.

Ostatnio edytowane przez loki34 ; 25-08-2019 o 21:03
loki34 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2019, 04:34   #428
B4Bci4 z Bydzi
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 16-04-2019
Skąd: Bydgoszcz
Model: focus mk4
Silnik: 1,5
Rocznik: 2019
Postów: 121
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał loki34 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wersja Active. Zauważyłem ze wszystkie plastikowe nakladki na nadkola sa slabo spasowane, odklejaja sie i ogolnie slabo to wyglada. Bylem w serwisie,narazie do reklamacji uwzględnili jedna z przedniego nadkola i pewnie tak po koleji z kazda bede jeździł. Popatrzcie jak to w Waszych egzemplarzach wygląda.
jak go oglądałem w salonie to właśnie się zastanawiałem jak z ich trwałością i spasowaniem będzie
B4Bci4 z Bydzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2019, 08:18   #429
wesmond
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 08-07-2007
Skąd: Gorzów Wlkp
Model: Focus Active
Silnik: 1,5 PB 150 PS
Rocznik: 2019
Postów: 289
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał tryhp3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ford ma dobre skrzynie np. PowerShift stosowany także w Volvo. W nowym Focusie z inżynierami wygrali księgowi w tym aspekcie.
Volvo w nowej gamie ma już hydrokinetyki 8 biegowe. W V90 CC D5 bardzo dobrze pracuje.

Bump:
Cytat:
Napisał tryhp3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ford ma dobre skrzynie np. PowerShift stosowany także w Volvo. W nowym Focusie z inżynierami wygrali księgowi w tym aspekcie.
Cytat:
Napisał potraff Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pewnie masz rację. Ja za te pieniądze nie patrzałbym jednak na kompakta. Wolałbym biedniejszą wersję segmentu D. Tylko szczerze jako były użytkownik mondeo mkIV raczej bym nie wybrał nowego mondeo. A posiadając biedną wersję mkIV mondeo (trend) ze srebrnym kokpitem nic w nim nie trzeszczało, więc patrząc na ten aspekt, na pewno wolałbym poszukać (tylko jakiego modelu???) segmentu D.
Ale, ale. Kolega ma Passata B8 kupionego jako 2letnie auto poleasingowe z przebiegiem 30tys km (auto z polskiego salonu) i słupek B mu trzeszczy...to nie jest tak, że dziś ogólna jakość poszła w dół? Kolega mówi, że na ich forum to podobno znany temat...

Masz rację, kupiłem auto średnio wyposażone. Teść mnie namawiał na 1,5 w wersji titanium. Żebym nawet zamawiał z produkcji. Całe szczęście, że go nie posłuchałem. Kupowałem świadom, że to Ford. Z pewnymi rzeczami byłem pogodzony. Min trzeszczenie, słabsze materiały. Czy rzeczami jakie w obecnej motoryzacji są i nie ma sensu na nie narzekać (start-stop choćby).
Z jakością jak jest wszyscy już chyba wiemy. Można kupić auto uznawane za premium i można się zdziwić ,że trzeszczy. Polecam X5 do 2018 roku. Tam pod palcami i nie tylko trzeszczy cała deska i co? Nie każdemu to przeszkadza. Cieszą ich inne zalety auta. Można kupić np. Volvo V90 CC ( ja tak zrobiłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) i nie mieć trzeszczącej deski rozdzielczej i reszty tapicerki. Ale za to np. nie ma auto czujników zużycia klocków hamulcowych i jak klocki są zużyte to latają po zaciskach jak gwoździe w metalowym wiadrze.... Więc jak chcemy mieć wszystko ok to należy poszukać motoryzacji z lat 90 tych i tu też trzeba uważać. Mam te szczęście,że użytkuję dla przyjemności SL 500 z 1992 roku i za każdym razem podziwiam solidność wykonania konstrukcji. Prawda jest taka,że nowe auta są coraz bardziej bezpłciowe. A na te płciowe najczęściej nas nie stać. Trzeba sobie znaleźć inne pasje a dzisiejsze moto traktować jak narzędzia...
wesmond jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2019, 08:50   #430
mdmowski
ford::advanced
 
Avatar mdmowski
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 21-09-2014
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: Focus MK4 Vignale
Silnik: 2.0 EcoBlue 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 240
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał bidżej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodatkowo wydech dzwoni przy odpalaniu.
Od jakiegoś czasu też niestety to mam, ale jeszcze nie sprawdziłem co to, bo występuje tylko na zimnym silniku. Daj znać co to jak Ci sprawdzą.
mdmowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.