Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-08-2019, 13:54   #1
m3ko
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 17-04-2018
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 16v 125 km
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Luz układ przekazania napędu - wideo, stuk przy dodawaniu i odejmowaniu gazu

Dzień dobry Panowie,

Mam taki problem w czasie jazdy, szczególnie na wysokich biegach 3< podczas puszczenia gazu słychać delikatne "klik" i konsekwentnie podczas ponownego dodawania gazu ponownie słychać "klik". Oczywiście w zależności od tego jak gwałtownie dodam gaz kliknięcie może się przeobrazić w metaliczne uderzenie połączone z szarpnięciem samochodu. Wszystkie to kliki i uderzenia są pojedyncze tak jakby był kasowany jednorazowo jakiś luz i teraz tak:
- sprawdzone przeguby wew/zew - minimalny luz osiowy na przegubie wewnętrznym os strony pasażera
- sprawdzone poduszki pod silnikiem - są ok, wymieniona poduszka pod skrzynią na nową (łącznik między skrzynią a podwoziem)
- brak podstawowych objawów uszkodzonego koła dwumasowego - odpala i gaśnie w ciszy
- sanki dokręcone i bez luzów

Załączam link do filmu, na którym podniosłem jedno przednie koło samochodu, wrzuciłem bieg - chyba 1 lub 2 i zacząłem poruszać kołem.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ten dźwięk odpowiada temu co słyszę w czasie jazdy. Czy taki luz na obrocie koła jest ok, z czego wynika? Mechanizm różnicowy, skrzynia, koło dwumasowe ? Ten typ tak ma czy temat drążyć dalej, ewentualnie gdzie szukać ?

Samochod to mk3 1.8 Pb 5 biegów hatchback

m3ko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2019, 14:42   #2
Emus
ford::beginner
 
Imię: Emus
Zarejestrowany: 25-06-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 44
Domyślnie Odp: Luz układ przekazania napędu - wideo, stuk przy dodawaniu i odejmowaniu gazu

Mam identyczny problem w moim aucie ale mk4 taki sam luz półosi również wyczuwam klik podczas przyspieszania. Dodatkowe objawy to drgania kierownicy od 80 do 140.
Emus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2019, 20:15   #3
m3ko
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 17-04-2018
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 16v 125 km
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: Luz układ przekazania napędu - wideo, stuk przy dodawaniu i odejmowaniu gazu

Cytat:
Napisał Emus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam identyczny problem w moim aucie ale mk4 taki sam luz półosi również wyczuwam klik podczas przyspieszania. Dodatkowe objawy to drgania kierownicy od 80 do 140.
A powiedz długo tak jeździsz? Bo pytanie czy to powód do niepokoju czy może te typy tak mają. Ja od kiedy to zarejestrowałem to nabilem 20k km natomiast mam wrażenie że to się nasila i za nic ani ja ani mechanicy nie są w stanie mi powiedzieć czy coś umiera czy po prostu trzeba to olać i jeździć dalej. Zacząłem się martwić bo ostatnio coraz większe trasy robię i nie chciałbym problemów w trakcie.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
m3ko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2019, 20:58   #4
Emus
ford::beginner
 
Imię: Emus
Zarejestrowany: 25-06-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 44
Domyślnie Odp: Luz układ przekazania napędu - wideo, stuk przy dodawaniu i odejmowaniu gazu

Mam tak od zakupu auta przejechałem 40K nie pogarsza się idzie z tym żyć odczuwalem tylko jak zredukuje 4 na 3 i zaraz znów wbije 4 lekki klik wyczuwalny ale jak umiejętnie puszczę sprzęgło + gaz nie ma tego efektu chodzi może o płynna zmianę bez szarpniecia.
Emus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2019, 21:59   #5
kamilmondeo
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 27-03-2019
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 25
Domyślnie Odp: Luz układ przekazania napędu - wideo, stuk przy dodawaniu i odejmowaniu gazu

Mam tak samo. Mój ma przebieg 195600 mam go od ok 8k km. Znajomy, który mi go sprowadził jak jechał to czasami było ten dźwięk słychać. Jak ja jade to w 90% zmian z 3 na 4 bieg i to w określonym przedziale obrotów. Kolega mechanik powiedział żebym nie wymyślał i jeździł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
kamilmondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2019, 22:31   #6
Emus
ford::beginner
 
Imię: Emus
Zarejestrowany: 25-06-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 44
Domyślnie Odp: Luz układ przekazania napędu - wideo, stuk przy dodawaniu i odejmowaniu gazu

Ja mam do tego jeszcze bicie na kierownicy w przedziale 80-130
Emus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2019, 11:40   #7
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Luz układ przekazania napędu - wideo, stuk przy dodawaniu i odejmowaniu gazu

Witam

Ten klik to nic innego jak odgłos luzu sumarycznego w skrz.biegów.Nic z tym nie zrobicie.Jest poprawnie.

pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Basra ; 15-08-2019 o 11:41 Powód: literówka
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
luz przekładni , półoś , skrzynia biegów


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.