Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-07-2014, 11:37   #11
edekp1977
ford::average
 
Imię: Edward
Zarejestrowany: 26-07-2012
Skąd: Kraków
Model: fiesta mk7
Silnik: 1.25 82km
Rocznik: 2012
Postów: 187
Domyślnie Odp: Dziwne dzwięki dochodzące z klimatyzacji.

Tak jak pisałem wcześniej, sprężarki ASO ford wymienia niepotrzebnie nie potrafiąc zdiagnozować problemu, tak że nie dziwi mnie to że u Ciebie jak buczało tak buczy, na szczęście masz sporo do końca gwarancji i zobaczysz co się będzie działo dalej. Może to łożysko wentylatora...
Spec od klimy zwrócił mi uwagę na jeszcze jedną rzecz która jest przyczyną słabszego chłodzenia - brudny skraplacz(chłodnica) klimatyzacji i pogięte blaszki, u mnie po 50 tys. przebiegu dolna część chłodnicy jest zmasakrowana przez kamyki, owady i wszystko inne co wlatuje przez duże nieosłonięte dziury w grillu. Powinna tam być gęściejsza siatka i nie byłoby takiego spustoszenia.
Widzę, że w fiestach po liftingu cała chłodnica jest nieosłonięta i aż strach myśleć jak będzie wyglądać po kilkudziesięciu tys. km. Ale za to bardzo fajnie wygląda, coś za coś.

edekp1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2014, 12:09   #12
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,985
Domyślnie Odp: Dziwne dzwięki dochodzące z klimatyzacji.

Cytat:
Napisał combit Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Wczoraj miałem wymienioną sprężarkę klimatyzacji niestety problem buczenia pozostał a nawet odnoszę wrażenie że się nasilił.
Mam pytanie ile czynnika i oleju powinno być w modelu : Fiesta 1.2 2013 po lifcie ?
Pojazdy ze skraplaczem 12 mm; z silnikiem 1,25L Duratec-16V (Sigma), 1,4L Duratec-16V (Sigma), 1,5L Duratec-16V Ti-VCT (81 kW/110 KM) (Sigma), 1,6L Duratec-16V Ti-VCT (Sigma) i 1,4L Duratorq-TDCI (DV) Diesel

390 ± 10

Pojazdy ze skraplaczem 16 mm
i silnikiem Diesel 1,25L Duratec-16V (Sigma), 1,4L Duratec-16V (Sigma), 1,5L Duratec-16V Ti-VCT (81 kW/110 KM) (Sigma), 1,6L Duratec-16V Ti-VCT (Sigma) i 1,4L Duratorq-TDCI (DV) Diesel/1,5L Duratorq-TDCI (DV) Diesel

520 ± 10
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2014, 12:41   #13
combit
ford::average
 
Avatar combit
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-09-2012
Skąd: Wieluń
Model: Focus ecoboost MK3 / Fiesta ST 182KM MK7
Silnik: 1.0
Rocznik: 2012
Postów: 128
Domyślnie Odp: Dziwne dzwięki dochodzące z klimatyzacji.

Ford przyznaje się że ma problemy z głośno pracującymi sprężarkami klimatyzacji. I dobrze by było gdyby klienci się przyzwyczaili i przeszli nad tym do porządku dziennego bo tak już jest i będzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To się nazywa podejście Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
combit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2014, 11:07   #14
edekp1977
ford::average
 
Imię: Edward
Zarejestrowany: 26-07-2012
Skąd: Kraków
Model: fiesta mk7
Silnik: 1.25 82km
Rocznik: 2012
Postów: 187
Domyślnie Odp: Dziwne dzwięki dochodzące z klimatyzacji.

według mnie cała ta klimatyzacja w fieście to jedna wielka wada fabryczna.
edekp1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2014, 14:43   #15
a-leksander
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dziwne dzwięki dochodzące z klimatyzacji.

Niestety. Cieszyłem się zbyt szybko. Wymiana pompy klimatyzacji nie pomogła. Ford twierdzi, że ten tym tak ma. Rewelacyjne stwierdzenie. Auto dalej w serwisie. Czekam na dalszy rozwój zdarzeń. Chyba to jednak wada fabryczna. Teraz jeszcze bardziej żałuje decyzji zakupu. Nic. Człowiek uczy się na błędach. Pozdrawiam Forumowiczów.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2014, 07:54   #16
a-leksander
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dziwne dzwięki dochodzące z klimatyzacji.

Zapraszam wszystkich Forumowiczów do odwiedzenia założonego właśnie prze zemnie profilu na facebbooku i dzielenia się swoimi problemami. W grupie siła:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100007841236548
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2014, 13:08   #17
Kruszon91
ford::average
 
Avatar Kruszon91
 
Zarejestrowany: 21-12-2009
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1,25 82KM
Rocznik: 2009
Postów: 197
Domyślnie Odp: Dziwne dzwięki dochodzące z klimatyzacji.

Co z nią jest nie tak że jestes tak zdesperowany? Oprócz tej klimy cos jeszcze nie trybi?
Kruszon91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2014, 07:07   #18
a-leksander
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dziwne dzwięki dochodzące z klimatyzacji.

Jeżeli auto kosztowało by 4700 to bym nawet na to nie zwrócił uwagi. Od nowego salonowego auta za prawie 50.000 oczekuję więcej. Wierz mi. Dźwięki które wydaje klimatyzacja są naprawdę irytujące. Nie chodzi tu o szum pracującej klimatyzacji.Dłuższa jazda to koszmar. W pracy jeżdżę różnymi autami. Tam klimatyzacja pracuje normalnie. Więc jestem zdesperowany.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2014, 12:27   #19
edekp1977
ford::average
 
Imię: Edward
Zarejestrowany: 26-07-2012
Skąd: Kraków
Model: fiesta mk7
Silnik: 1.25 82km
Rocznik: 2012
Postów: 187
Domyślnie Odp: Dziwne dzwięki dochodzące z klimatyzacji.

ale dzięki fordowi poznaliśmy dogłębnie budowę klimatyzacji, właściwie stałem się ekspertem w tej dziedzinie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
inna sprawa to partactwo ASO, podejrzewam że przyczyna problemów jest prozaiczna ale dla ASO to za trudne. Jak zgłosiłem i pytałem czy poniżej 4 stopni może chodzić klimatyzacja to wszyscy w ASO się drapali po głowie i do dzisiaj nie wiem, widać podpięcie do komputera i sprawdzenie jaką temperaturę pokazuje czujnik ich przerosło.
edekp1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2014, 08:08   #20
a-leksander
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dziwne dzwięki dochodzące z klimatyzacji.

Zmieniając temat. Czy ktoś z forumowiczów może polecić dobrego specjalistę od klimatyzacji w Trójmieście. Najlepiej Gdańsk. Dzisiaj odbieram samochód z serwisu, oczywiście z informacji uzyskanych telefonicznie nic nie zrobili. Dam znać co i jak. Druga runda walki o sprawny samochód rozpoczęta. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.