Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-12-2007, 14:58   #1
dziuff
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-12-2007
Postów: 3
Domyślnie uszkodzona skrzynia automat mondeo 94r. 2.0

witam mam problem ze skrzynia auto rusza ale po chwili sie zatrzymujejak przygazuje to obroty saa ale auto stoi w miejscu ale po jakis 10 min znowu rusza i po paru metrach staje mial ktos z was taki problem i moze cos poradzic lub zna ktos koszty naprawy?pozdrawiam i dzieki z gory za pomoc

dziuff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2007, 09:34   #2
katiii55
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-12-2007
Skąd: Białystok
Postów: 5
Domyślnie

mialem to samo zapewne masz wywalony koszyk sprzeglowy i tarczki koszt okolo 800-1000 zl
katiii55 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2007, 05:51   #3
dziuff
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-12-2007
Postów: 3
Domyślnie

a ilu stopniowa jest skrzynia? bo jak wszystkie tarczki trzeba wymienic a na segment wchodzi 10 sztuk to moze wyjsc nawet ponad 2 tys a nie chce by mnie jakis mechanik naciagnal na koszty a czy jest mozliwosc podlaczenia kompa p[od skrzynie i sprawdzenie usterki czy te roczniki nie maja tej opcji?
dziuff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2007, 15:59   #4
katiii55
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-12-2007
Skąd: Białystok
Postów: 5
Domyślnie

moim zdaniem najlepszym rozwiazaniem bedzie kupno zestatu do przekladki na manuala ( skrzynie, tarcze, docisk, kolo zamachowe, pol osie, sanki, drazek zmiany biegow wraz z domieszkiem, komputera z instalacja, ) cena okolo 1.200 - 1.300 zl na allegro sa takie zestawy. koszt samego koszyka sprzeglowego to 800-900 zl :fcp5 5l oleju ( 100-150 zl ) i trzeeba do tego doliczyc komplet uszczelek + robocizna, dla mnie mechanik krzykna 400 za robote i mysle ze za mniej nikt by sobie rak nie brudzil. A mnoze byc jeszcze tak ze mechanik rozbierze i powie ze tam trzeba jeszcze cos wymienic :fcp8
katiii55 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2007, 19:02   #5
Stanisław Japoł
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-12-2007
Postów: 4
Domyślnie Re: uszkodzona skrzynia automat mondeo 94r. 2.0

[quote="dziuff"]witam mam problem ze skrzynia auto rusza ale po chwili sie zatrzymujejak przygazuje to obroty saa ale auto stoi w miejscu ale po jakis 10 min znowu rusza i po paru metrach staje mial ktos z was taki problem i moze cos poradzic lub zna ktos koszty naprawy?pozdrawiam i dzieki z gory za pomoc[/quote
Witam grudzien to pora na automaty mam ten sam problem mondeo 2.0 96r pytałem po serwisach w Krakowie cena zaczeła się od 4000 zł dla mnie stanowczo za drogo znalazłem urzywaną tylko zrocznika94 za 1000 zł myślę sam wymienić nie ale dopiero po nowym roku jeżeli coś się dowiesz to napisz pozdrawiam Stanisław polska południowa
Stanisław Japoł jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2007, 22:04   #6
dziuff
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-12-2007
Postów: 3
Domyślnie

u mnie jeszcze nie ma diagnozy co sie uszkodzilo dzwonilem po serwisach zeby sprawdzic czy mozna podlaczyc pod kompa ale musze czekan do stycznia poza tym to auto mi piekie jedzie jak jest teraz mroz dopiero jak sie nagrzeje to staje ale tak do kilometra to piekie chodzi i sam nie wiem co jest nie tak ale jak czegos sie dowiem to napisze mam nadzieje ze tarczki sa ok i to jakas blachostka
dziuff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2007, 22:29   #7
1Bodzio
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-09-2006
Skąd: Sobótka
Model: Ford Scorpio kombi
Silnik: 2.3 16V + LPG
Rocznik: 1997
Postów: 300
Domyślnie

To nie błahostka. Wygląda na nieszczelny tłok sprzęgła Forward (do jazdy w przód). Jak olej zimny to jeszcze jedzie , jak się zagrzeje to tłok puszcza i po jeździe. Ale mogą też być i inne. W każdym razie skrzynkę trzeba będzie dokładnie obejżeć ze środka (rozebrać). :fcp5
__________________
Pozdrawiam. 1Bodzio.
1Bodzio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.