Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-06-2010, 20:25   #1
a326
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 02-06-2010
Skąd: Kraków
Model: S-Max
Silnik: 2.0 190KM
Rocznik: 2018
Postów: 4
Domyślnie 1,8 Tdci gaśnie podczas jazdy

Witam wszystkich.
Od ponad roku posiadam Focusa 1,8 Tdci, 2002r. W ostatnim czasie pojawił mi się taki problem, że auto potrafi zgasnąć podczas jazdy. Pierwszym razem pojawił się przy prędkości ok 60km/h, ale po odpaleniu wszystko było OK przez kilka miesięcy. Pojechałem później do mechanika gdzie focus został podłączony do kompa i usłyszałem że zawiesił się wtrysk paliwa, ale żebym się nie przejmował i jeździł dalej. Problem powtórzył się dzisiaj po przejechaniu 100m na zimnym silniku. Udało mi się zawrócić z trasy, ale zanim dojechałem do domu zgasło jeszcze kilkakrotnie, nawet na wolnych obrotach (czekając na włączenie się do ruchu). W styczniu miałem podobne objawy, ale wówczas problemem był czujnik położenia wału rozrządu i po wymianie wszystko było OK. Od momentu wymiany czujnika przejechałem ok 8tys km. Czytając podobne tematy ktoś zasugerował że może to być zatkany katalizator, ale w weekend zrobiłem prawie 1000km na autostradzie więc na pewno go przedmuchałemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Również nie staram się jeździć na rezerwie. Zauważyłem również że w momencie jazdy przed zgaśnięciem czuć lekkie szarpnięcie. Oczywiście po zgaśnięciu świeci się kontrolka od świec żarowych oraz od akumulatora. Czy ktoś z Was miał podobne problemy?
Z góry dzięki za odpowiedź i pomoc.
Pozdrawiam
Adam

a326 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2010, 09:16   #2
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: 1,8 Tdci gaśnie podczas jazdy

Wymień jeszcze filtr paliwa. Podobne objawy występują przy zbyt niskim ciśnieniu paliwa na szynie CR.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2010, 11:34   #3
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: 1,8 Tdci gaśnie podczas jazdy

Widze ostatnio wzrazstajaca tendencja napraw silnikow przez wycinanie katalizatora....
Odczytaj moze na poczatek bledy, bo to moze byc czujnik walu, walku, wtryski, czujnik szyny itd.
Przy zatkanym filtre szybciej bedzie gasl przy wiekszym poborze paliwa.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2010, 12:41   #4
Paweł &
ford::average
 
Avatar Paweł &
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-06-2009
Skąd: LKR
Model: Focus C-MAX / Mondeo mk3
Silnik: 1.8 16V 125 KM / 2.0 TDCI 130 KM
Rocznik: 2003 / 2002
Postów: 73
Domyślnie Odp: 1,8 Tdci gaśnie podczas jazdy

Witam,
moje autko też czasami gaśnie w trakcie jazdy i to na obrotach, ale od razu samo się zapala, nie wiem może na "popych". Ale szybko wciskam sprzęgło i auto pracuje , aby kontrolki na chwile się zapalą, szarpnie i tyle. Boje się aby nie zerwać bądź nie przeskoczył pasek rozrządu. Błędów nie ma, filtr paliwa nowy, paliwo tylko Statoil, auto ładnie pracuje równiutko, pali niespełna 6l. Pokazało mi aby kiedyś na jednym kompie błąd o interpretacji "za wysokie ciśnienie sterowania wtrysku". przy czym nie ma reguły, nieraz nie zgaśnie ani razu na np 1000km, innym razem zgasnie np 2razy na 1000km. Co to może być. Komp delphi pokazał wtedy jak był w/w błąd, że wtryski 2 podają jednakową wartość paliwa, a 2pozostałe wtryski tez jednakową, ale inną niż poprzednie.
Paweł & jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2010, 13:13   #5
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: 1,8 Tdci gaśnie podczas jazdy

Kilka razy wiem, ze powodem tego byl czujnik walka (ten czarny), czasami czujnik walu, ale najczesciej byly ich bledy zapisane w pamieci.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2010, 17:07   #6
a326
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 02-06-2010
Skąd: Kraków
Model: S-Max
Silnik: 2.0 190KM
Rocznik: 2018
Postów: 4
Domyślnie Odp: 1,8 Tdci gaśnie podczas jazdy

Udało mi się dojechać do warsztatu o dziwo bez problemu i żadnego zgaszenia się silnika. Po diagnozie okazało się że wadliwy okazał się ponownie czujnik położenia wałka rozrządu:/ O tyle dziwne że był on wymieniany niespełna 5 miesięcy temu i znowu nawalił, a przecież ta część jest tylko w oryginale. Mam nadzieję że to już tylko ostatni razGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W najbliższym czasie wybieram się w dłuższą podróż i wtedy dobrze przetestuję auto. Jeśli problem ponownie się pojawi dam Wam znać.

Cytat:
Napisał Paweł & Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pokazało mi aby kiedyś na jednym kompie błąd o interpretacji "za wysokie ciśnienie sterowania wtrysku"
Pamiętam że za pierwszym razem kiedy miałem problem z tym czujnikiem podjechałem do pierwszego lepszego warsztatu i koleś odczytał ten błąd na kompie jako problem z magistralą sterowania (o ile dobrze pamiętam). Oczywiście koleś się mylił, a wynikało to z tego że nie miał odpowiedniego oprogramowania do Forda, wziął ode mnie tylko kasę, skasował błąd i powiedział że wszystko jest OK. Nie znam się dobrze na oprogramowaniach do samochodów ale z własnego doświadczenia już wiem że najlepiej jechać do kogoś kto ma dedykowane oprogramowanie pod dane auto.
Pozdrawiam
a326 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2010, 11:02   #7
Paweł &
ford::average
 
Avatar Paweł &
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-06-2009
Skąd: LKR
Model: Focus C-MAX / Mondeo mk3
Silnik: 1.8 16V 125 KM / 2.0 TDCI 130 KM
Rocznik: 2003 / 2002
Postów: 73
Domyślnie Odp: 1,8 Tdci gaśnie podczas jazdy

Cytat:
Napisał a326 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście koleś się mylił, a wynikało to z tego że nie miał odpowiedniego oprogramowania do Forda, wziął ode mnie tylko kasę, skasował błąd i powiedział że wszystko jest OK. Nie znam się dobrze na oprogramowaniach do samochodów ale z własnego doświadczenia już wiem że najlepiej jechać do kogoś kto ma dedykowane oprogramowanie pod dane auto.
Dokładnie kolego, jak pojechałem do warsztatu gdzie mają KTS Boscha to pokazywało jakieś niestworzone błędy, bo zwyczajnie ten program nie wszystko co w Fordzie czyta, bo nie obsługuje pewnych protokołów. Pojechałem tam gdzie mają Delphi i nic nie ma, wszystko mi przejrzał, na ciepłym aucie, zostawiłem mu na noc-sprawdził na zimnym i ok. Choć jeśli będzie mi się powtarzało to gaśnięcie w czasie jazdy, to nie wiem czy nie pokuszę się o powtórne kodowanie wtrysków, może tu coś przestaje czytać i czasem zgaśnie, ale nawet go nie muszę odpalać, bo wciskam sprzęgło, auto pracuje, aby czekam chwile aż pogasną wszelkie kontrolki i wio dalej. I póki chodzi nic nie szukam dalej.
A z tym wałkiem dziwna sprawa, z reguły jak on pada to auto ma aby wolne obroty i nie wkręca się na wyższe-ale co auto to inny przypadek.
PowodzeniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Paweł & jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2010, 13:08   #8
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: 1,8 Tdci gaśnie podczas jazdy

KTS wszystko ladnie czyta, tylko trzeba kumatego operatora. VDSem tez ludzie nie potrafia poprawnie odczytac bledow. Ja wlasnie mam auto ktore naprawial sam salon FORDA i w koncu stwierdzili, ze ich komputer mowi, ze komputer sterujacy pompa jest uszkodzony. Auto nie ma zadnych bledow!
Kupili silnik na podmiane i mial oryginalne wtryski Delphi ktore sie zastaly. Auto u mnie juz chodzi.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.