Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-03-2020, 10:51   #2571
forttres
ford::average
 
Avatar forttres
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 15-05-2011
Skąd: Dębica
Model: FOCUS MK3 FL
Silnik: 1.6 Ti-Vct 125 KM
Rocznik: 2016
Postów: 126
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Aktualizacja zakończona sukcesem soft podniesiony do 3.4 dzięki koledze z grupy na fb i forum. Doradził i pomógł z chęcią, bez zbędnych komentarzy uśmieszków i obrażania się.

Jeśli ktoś chce podnieść sobie soft z wersji 3.3 do 3.4 wystarczy dograć:

[SYNCGen3.0_ALL]
Item1 = 5U5T-14G381-CJ
Open1 = SyncMyRide\5U5T-14G381-CJ_1571083986000.TAR.GZ
Options = AutoInstall

__________________
Ford FOCUS mk1 98 > Ford FOCUS mk2 08 > Ford FOCUS mk3 16 > Teraz marzy mi się EDGE 2019 .
forttres jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2020, 11:13   #2572
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Cytat:
Napisał forttres Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aktualizacja zakończona sukcesem soft podniesiony do 3.4 dzięki koledze z grupy na fb i forum. ...l
Zebrało się "2 fachowców", co to nawet w gruupie nie potrafią ogarnąć co znaczy "2 plik" oraz "pakiet językowy".

Został stary pakiet językowy z 3.3 4U5T-14G391-AJ_1552513063000.tar.gz
a powinien być nowy 5U5T-14G391-AH_1563808813000.TAR.GZ.
Jak kogoś zadowala taki bałagan - jego problem, ale stanowczo odradzam "doradzanie innym".

A co do "innych": odradzam z kolei słuchanie porad takich, co to ewidentnie do 2 nie potrafią zliczyć.
Wystarczyło grzecznie i bez "żołądkowania się" zmienić linię zgodnie z podaną pełną niezbędną informacją:

Item2 = Pakiet językowy
Open2 = SyncMyRide\5U5T-14G391-AH_1563808813000.TAR.GZ

No ale najwyraźniej zrozumienie jednozdaniowej informacji/instrukcji wymaga zrobienia filmu na YT... Przynajmniej dla niektórych...
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2020, 11:54   #2573
forttres
ford::average
 
Avatar forttres
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 15-05-2011
Skąd: Dębica
Model: FOCUS MK3 FL
Silnik: 1.6 Ti-Vct 125 KM
Rocznik: 2016
Postów: 126
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zebrało się "2 fachowców", co to nawet w gruupie nie potrafią ogarnąć co znaczy "2 plik" oraz "pakiet językowy".
Dla pana wiadomości teraz już jestem w stanie wykonać cały pakiet wraz z mapami F9. Nie siedzę na emeryturze, więc w wolnej chwili wgram sobie całość na nowo. Dla mnie liczą się chęci użytkownika forum który chętnie pomoże.
__________________
Ford FOCUS mk1 98 > Ford FOCUS mk2 08 > Ford FOCUS mk3 16 > Teraz marzy mi się EDGE 2019 .
forttres jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2020, 13:14   #2574
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Postanowiłem i ja przyłączyć się do akcji "zapewniamy godziwą rozrywkę - bez wychodzenia z domu..." Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ponieważ nie umiem grać, śpiewać lub tańczyć w stopniu zapewniającym jakikolwiek poziom uciechy (nawet aby to śmieszne było...)Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., to nie pozostało mi nic innego jak przygotować jakąś tam intelektualną zabawę dla pasjonatów.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zrobiłem więc paczkę zawierającą aplikacje oraz "boot image" (czyli sam system operacyjny i minimalny zestaw aplikacji ładowany na samym starcie systemu) z 3 najbardziej interesujących wersji softu Sync3:
- 3.0 19205
- 3.3 19052
- 3.4 19274

Paczka zawiera następujące elementy (dla dażdej z wymienionych wersji):
- katalog "apps" - dostępny wprost pod Windows (nie zawiera linków symbolicznych, mocno używanych przez Sync3 - na tym poziomie analizy nie stwarza to dokładnie żadnych utrudnień, ma znaczenie jedynie przy głębszej analizie motywów graficznych w różnych wersjach);
- plik .tar.gz dla pełnego zrzutu apps - można go sobie rozkompresować pod linuxem i będzie się miało pełną zawartość, wraz z linkami symbolicznymi;
- katalog "qnx-ifs" zawierający pełen 'boot image' danej wersji systemu;
- plik .tar.gz dla danej wersji 'boot image'

Pełna paczka ma objętość ok. 4GB
Mam nadzieję, że Google nie będzie mi znów ciągle dezaktywowało linku pobierania...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Paczka dostępna jest w tym katalogu: ....

Można sobie ściągnąć i zapewnić DUUUUUŻĄ dawkę intelektualnej rozrywki typu "jak to jest zrobione" oraz "czym to się różni jedno od drugiego"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poddałem się z Google Drive i przesiadłem na Dropbox Plus (przy aktualnym na dziś kursie euro "trochę" to bolało...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.).
Teraz link nie powinien już wygasać. Aktualny i docelowy link do [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 25-03-2020 o 15:13
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2020, 21:19   #2575
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Ciąg dalszy "rozrywek intelektualnych do wykonania w domu w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną"...

Nigdy nie miałem czasu usiąść i pobawić się w uruchomienie sieci (telnet, ftp, ssh) w Sync3 - nie bardzo tego potrzebowałem z uwagi na moje urządzenie do ogrywania "na szpilkach"...

No ale teraz czasu jest sporo - to w końcu i ja usiadłem i zrobiłem

Tego typu obrazki kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] pokazywał już dawno. Ja pokazywałem jedynie obrazki z QNX uruchomionego na maszynie wirtualnej pod Win z zamontowanymi z "małej płytki" Sync3 partycjami. Czyli było to przydatne do "statycznego" modyfikowania zawartości pamięci flash Sync3.

W końcu się zmobilizowałem i dodałem pakiet programów sieciowych i modyfikacji plików konfiguracyjnych aby to "chodziło":

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zwracam uwagę, że jest to wersja 3.4 19274 - komu się chciało trochę pooglądać udostępnione przeze mnie w poście wyżej pakiety - ten ewentualnie mógł dostrzec, że Ford coraz bardziej denerwuje się "naszym grzebaniem". W kilku ostatnich wersjach aktualizacji usunięty został plik "shadow", niezbędny do zalogowania się do Sync3.
Plik ten musi być umieszczony w katalogu /etc a z kolei katalog /etc kreowany jest m.in. z QNX-IFS i jest "read only". Jak wiadomo nie jesteśmy też w stanie modyfikować zawartości QNX-IFS, gdyż niezbędne są do tego narzędzia developerskie. Nikt zidentyfikowany nie ma do nich dostępu (barierą jest m.in. cena). Natomiast ustawienie /etc jako "RO" nie pozwala na proste wkopiowanie "shadow" na swoje miejsce...

Jak widać na powyższym obrazku udało mi się poradzić sobie ze "zdenerwowaniem Forda" skutkującym usunięciem pliku "shadow"...

W ramach "ogarniania aktualnej sytuacji epidemiologicznej" zrobiłem sobie wsady dla ogrywania "lutowanych flash" (np. przy przeróbce USA na EU) wszystkie z pakietem sieciowym oraz moim certyfikatem pozwalającym na wgrywanie moich pakietów aktualizacyjnych.

To tak "na przekór reformaterowi"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 28-03-2020 o 18:09
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2020, 16:04   #2576
dbbest
ford::beginner
 
Avatar dbbest
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Kraków - Rzeszów
Model: Mondeo mk5 Titanium, Fiesta mk7 STline, + Ford Flota (Mondeo mk4,mk5, FF2,3,4, Connect, Custom)
Silnik: 1.5 EB 160ps, 1.0 EB 100ps
Rocznik: 2011,2016,2016
Postów: 45
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

W kocu na tym forum zmierzamy w kierunku rozsądnych informacji, innych niż tylko jak przygotować autoinstall..

Czy jakakolwiek dystrybucja linuxa oparta na ubuntu potrafi zamontować obraz .img w systemie plików QNX6 z uprawnieniami read/write ?

Pewnie nie jedna osoba to już przerabiała...
dbbest jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2020, 18:06   #2577
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Cytat:
Napisał dbbest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...z uprawnieniami read/write ?
...
Nie. Pod Linuxem tylko RO.

Bez najmniejszego problemu można sobie na wirtualce postawić QNX. Wtedy da się montować R/W.
Mogę nawet wystawić gotową VM pod VMWare - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
logowanie root bez hasła.

BTW - może i "niejedna"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zdziwię się jednak niepomiernie, jeśli na tym poziomie udzieli się tutaj ktokolwiek, poza mną...
Nie jest oczywiście tak, że nie rozmawiamy między sobą... Dzięki Pawłowi @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] uniknąłem kilku zasadzek wynikających z mojego przywiązania do "starych rozwiązań"... Np. wyłączenie firewalla w Sync3 w celu umożliwienia użycia telneta kosztowało by mnie wiele godzin zmarnowanych, a Paweł powiedział jedno zdanie i wszytko stało się jasneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dzięki Paweł!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 04-04-2021 o 23:05
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2020, 18:14   #2578
atrawa
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-09-2011
Skąd: Piotrków Tryb
Model: s-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Witam, zrobiłem sobie aktualizację Sync 3.3 do wersji 3.4.20021 w moim s-maxie z 2018 roku. W jaki sposób mogę włączyć wyświetlanie log stacji radiowych?? Czy tylko za pomocą Forscana lub UCDS??
Z góry dzięki za odpowiedź.
atrawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2020, 18:18   #2579
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Cytat:
Napisał atrawa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.... s-maxie z 2018 roku. ...
I tak będzie działać jedynie na DAB. Na FM w S-maxie MK2 loga nie działają (wina radia - ACM).
Trzeba zmienić konfigurację APIM - czym nie ma znaczenia. Ponieważ większość robi to UCDSem (ja też), to mnie na przykład po prostu nie chce się liczyć "kodów FORScana". Trzeba nagabywać "wielbicieli" tegoż...
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2020, 20:19   #2580
dbbest
ford::beginner
 
Avatar dbbest
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Kraków - Rzeszów
Model: Mondeo mk5 Titanium, Fiesta mk7 STline, + Ford Flota (Mondeo mk4,mk5, FF2,3,4, Connect, Custom)
Silnik: 1.5 EB 160ps, 1.0 EB 100ps
Rocznik: 2011,2016,2016
Postów: 45
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie. Pod Linuxem tylko RO.
Dzięki! No to zmarnowałem kilka godzin ...
Dzięki za VM... zaczynamy zatem od nowa z QNXem.
dbbest jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.