Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-08-2020, 09:14   #11
fido920
ford::average
 
Imię: Poluś
Zarejestrowany: 20-10-2019
Skąd: Wawa-Skarlandia
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.2 200KM
Rocznik: 2011
Postów: 146
Domyślnie Odp: Duże ciśnienie w układzie chłodzenia

Czy Mondziak nie ma czujnika poziomu cieczy chłodzącej? Ostatnio jechałem, myślałem, że mam mały ubytek, okazało się że wlałem ponad 5 litrów wody więc susza...jadac prawie bez płynu, zagrzał się dopiero przy 170 km/h. Pokazało wtedy zbyt wysoką temp. cieczy, zwolniłem bo ograniczyło moc. Po chwili zjechałem i zacząłem dolewać wodę...Winę ponosil wąż otarty przez półoś. Pewien baran przy demontażu dpf i węża od intercoolera nie zamocował go poprawnie i sobie luźno dyndał...

fido920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2020, 11:26   #12
atari
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140KM -> 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,097
Domyślnie Odp: Duże ciśnienie w układzie chłodzenia

nie ma kontrolki dopiero w 1.6 ecoboost byyla akcja serwisowa na jej montaz, przy 5l ubytku pewnie juz go przegrzales, czujnik temp nie byl w cieczy wiec nie pokazal temp i dopiero jak sam sie zagrzal to to pokazal ze za goraco, poczekales az silnik ostygnie?
atari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2020, 12:15   #13
fido920
ford::average
 
Imię: Poluś
Zarejestrowany: 20-10-2019
Skąd: Wawa-Skarlandia
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.2 200KM
Rocznik: 2011
Postów: 146
Domyślnie Odp: Duże ciśnienie w układzie chłodzenia

Cytat:
Napisał atari Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie ma kontrolki dopiero w 1.6 ecoboost byyla akcja serwisowa na jej montaz, przy 5l ubytku pewnie juz go przegrzales, czujnik temp nie byl w cieczy wiec nie pokazal temp i dopiero jak sam sie zagrzal to to pokazal ze za goraco, poczekales az silnik ostygnie?
Zjechałem z trasy, zgasiiłem i czekałem z 5 min, wiatraki na Full, jak dolałem wody przestały chodzić. Generalnie naprawa wykonana zalany Prestone, chodzi jak chodził...
fido920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2020, 12:18   #14
atari
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140KM -> 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,097
Domyślnie Odp: Duże ciśnienie w układzie chłodzenia

5 min to stanowczo za malo, obserwuj czy nie bedzie bral plynu teraz, ja tak zalatwilem sobie raz seata, glowica mi popekala na wszystkich cylindrach od swiecy do obu zaworow wydechowych,
atari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2020, 12:38   #15
fido920
ford::average
 
Imię: Poluś
Zarejestrowany: 20-10-2019
Skąd: Wawa-Skarlandia
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.2 200KM
Rocznik: 2011
Postów: 146
Domyślnie Odp: Duże ciśnienie w układzie chłodzenia

Cytat:
Napisał atari Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
5 min to stanowczo za malo, obserwuj czy nie bedzie bral plynu teraz, ja tak zalatwilem sobie raz seata, glowica mi popekala na wszystkich cylindrach od swiecy do obu zaworow wydechowych,
W sumie to jechałem przez 150 km powoli, dopiero na koniec coś mnie podkusiło pocisnąć bo miałe przed 18 do mechanika zdążyć...Przed trasą wlałem, żeby był max, jak się zaświecił na czerwono od razu zwolniłem, w sumie to sam zwolnił-komp go od razu ograniczył...Dotoczyłem się do najbliższego zjazdu i tam się zatrzymałem. To już było około 5 km do celu, więc doalłem wody-swoją drogą sądziłem, że w zbiorniczku jest trochę płynu-tak się zdawało bo na dnie zbiorniczka trochę go było...Jednak to tylko taka konstrukcja bo tak jak pisałem, wlałem trochę ponad 5 litrów...Na razie płynu nie ubywa, korek olejowy w porządku, oleju nie bierze ani grama. Jeżdżę na Millersie fullsyntetyk...Jedynie z DPFem mam drobne problemy, ale to od początku kiedy mam to auto czyli od stycznia...
Swoją drogą to lipa, że nie ma wskazania poziomu płynu chłodzącego, liczyłem na to, że jak spadnie poniżej jakiegoś poziomu to da znać...W audi tak miałem...

Ostatnio edytowane przez fido920 ; 13-08-2020 o 12:41
fido920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2020, 12:46   #16
bzykmen
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 04-07-2015
Model: Mondeo st 220
Silnik: 3.0 v6
Rocznik: 2003
Postów: 8
Domyślnie Odp: Duże ciśnienie w układzie chłodzenia

Test na co2 pokaże spaliny na dużym obiegu tzn jak termostat puści i woda zacznie się przelewać przez zbiorniczek wyrownawczy. Przed temp robocza test nic nie pokaże niestety
bzykmen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2020, 08:46   #17
Marcin0991
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 19-09-2019
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.2 TDCi Q4BA 175/225km 510Nm
Rocznik: 2010
Postów: 62
Domyślnie Odp: Duże ciśnienie w układzie chłodzenia

Test robiłem po nagrzaniu silnika do 83stopni czyli wtedy gdy się otwiera termostat trzymamy z 5 minut na wysokich obrotach do 3tys i co dziwne płyn reakcyjny nawet nie bulgotał jakby nie szło żadne ciśnienie później zbiorniczek zakręciłem spokojna jazda węże miękkie jakby wogole nie było ciśnienia. Temperature cały czas obserwuje bo mi się wyświetla cyfrowe na Converse to na trasie teraz podczaszy tych upałów no to jest normalnie od 83 do 90 a po mieście no to dochodzi do 97 jak jest wyłączona klima ale to chyba normalne w tą pogode w korkach a na włączonej klimie no to wiadomo cały czas wentylator zbija temperature do 83 stopni
Marcin0991 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2020, 12:15   #18
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,522
Domyślnie Odp: Duże ciśnienie w układzie chłodzenia

Jak po ostrzejszej jeździe węże są twarde to pewnie niestety coś jest pęknięte, głowica albo blok jakieś mikropęknięcie. Można spróbować zastosować [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] kiedyś u kolegi stosowaliśmy, pomogło na ponad rok i dalej się trzyma. Można spróbować podmienić chłodnicę egr no ale moim zdaniem mała szansa że to ona.

BTW 2011 rok to chyba już wersja 200KM? Manual czy automat?
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2020, 10:32   #19
Marcin0991
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 19-09-2019
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.2 TDCi Q4BA 175/225km 510Nm
Rocznik: 2010
Postów: 62
Domyślnie Odp: Duże ciśnienie w układzie chłodzenia

A może wypadało by sprawdzić ciśnienie w układzie chłodzenia ? Tylko trzeba by było wpiąć trójnik z manometrem do tych cienkich wężyków może ktoś już coś takiego robil ? Albo jest gdzieś to opisane na forum??
Marcin0991 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2020, 11:27   #20
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,522
Domyślnie Odp: Duże ciśnienie w układzie chłodzenia

Cytat:
Napisał Marcin0991 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A może wypadało by sprawdzić ciśnienie w układzie chłodzenia ? Tylko trzeba by było wpiąć trójnik z manometrem do tych cienkich wężyków może ktoś już coś takiego robil ? Albo jest gdzieś to opisane na forum??
Pewnie się da tylko po co skoro na pierwszy rzut oka widać, że jest za duże?

Lepiej problem rozwiązać.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.