Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-04-2009, 15:32   #1
dyha
ford::advanced
 
Avatar dyha
 
Imię: Witold
Zarejestrowany: 05-06-2008
Skąd: KR / KMY
Model: Skoda Octavia II FL
Silnik: 1,9 TDi
Rocznik: 2009
Postów: 360
Domyślnie Isofix i inne sposoby montowania fotelików

Kilka pytań:
Czy ktoś z Was ma w FF MKI fabryczny zestaw do montowania fotelika w systemie Isofix?
Jeśli nie to czy ktoś montował?
Jak przewozicie swoich najmłodszych w przypadku gdy tylne siedzenie nie ma trzypunktowych pasów bezpieczeństwa? (wyczytałem gdzieś że musi być a ja z tyłu nie mam regulacji) chodzi mi głównie o foteliki (nosidełka 0+ 18 )
Niestety nie bardzo mam u kogo podejrzeć o tu czas się przygotować

Jeszcze jedno pytanie mnie nurtuje. fotelik przypinam pasami, oczywiście bezwładnościowymi, no ale przecież one blokują się przy szarpnięciu, co jeśli samochód awaryjnie będzie hamował, lecz nie na tyle intensywnie aby pasy się zblokowały, czy nie grozi to przewróceniem fotelika?? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
BYŁ: Ford Focus kombi 1,6 16V ZETEC 2002r MKI FL (5 lat razem)
JEST: Skoda Octavia combi 1,9 TDi 2009r FL
dyha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2009, 15:40   #2
Alsi
ford::beginner
 
Avatar Alsi
 
Zarejestrowany: 23-02-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus kombi
Silnik: 1.4
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie Odp: Isofix i inne sposoby montowania fotelików

Też przypinałem fotelik pasami bezwładnościowymi. Żeby fotelik był dobrze przymocowany zgodnie z instrukcją producenta, zużywałem całą długość pasa, tak że fotelik "siedział" sztywno i nigdy nie było problemu przy hamowaniu itp.
Alsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2009, 23:18   #3
kaczozord
ford::advanced
 
Avatar kaczozord
 
Zarejestrowany: 11-11-2008
Skąd: Gliwice
Model: Focus
Silnik: .
Rocznik: .
Postów: 379
Domyślnie Odp: Isofix i inne sposoby montowania fotelików

U mnie też nie było z tym problemów. Sposób mocowania bez systemu ISOFIX, który ja używałem znajduje się poniżej.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez kaczozord ; 17-04-2009 o 23:24
kaczozord jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2009, 07:56   #4
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,515
Domyślnie Odp: Isofix i inne sposoby montowania fotelików

Cytat:
Napisał dyha Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak przewozicie swoich najmłodszych w przypadku gdy tylne siedzenie nie ma trzypunktowych pasów bezpieczeństwa? (wyczytałem gdzieś że musi być a ja z tyłu nie mam regulacji) chodzi mi głównie o foteliki (nosidełka 0+ 18 )
Niestety nie bardzo mam u kogo podejrzeć o tu czas się przygotować
Coś kolego przekombinowałeś.
O jakim samochodzie mówimy?
W focusie, na tylnym siedzeniu wszystkie pasy są trzypunktowe.

Użytkownik NIE ma obowiązku domontowywania pasów = jeśli masz PF 125p bez pasów na tylnym siedzeniu, to nie musisz montowac pasów aby zapiąć dziecko.

Miałem już rózne rodzaje fotelików i nigdy nie było problemów = montujesz zgodnie z instrukcją fotelika
Miałem:
- fotelik montowany tylko tyłem dla niemowlaków
- uniwersalny (przodem lub tyłem)
- dla większych dzieci = odpinane "plecu" i zostaje tylko "poddupnik"

Fakt że fotelik nie jest przymocowany "pancernie" = może się ruszać ale nie przeszkadza to w normalnej eksploatacji.

Nie miałem problemów żeby przy hamowaniu fotelik z dzieckiem gdzieś się przemieścił (maluchy lubią brać zakręty z przechyłami i wołają "tato jeszcze raz")

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2009, 09:52   #5
dyha
ford::advanced
 
Avatar dyha
 
Imię: Witold
Zarejestrowany: 05-06-2008
Skąd: KR / KMY
Model: Skoda Octavia II FL
Silnik: 1,9 TDi
Rocznik: 2009
Postów: 360
Domyślnie Odp: Isofix i inne sposoby montowania fotelików

Cytat:
Napisał arturek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W focusie, na tylnym siedzeniu wszystkie pasy są trzypunktowe.
No trochę mnie zaskoczyłeś, oglądałem je i nie widziałem regulacji wysokości, wychodzą gdzieś z fotela i tyle, no ale faktycznie przyjżę się dokładniej, może na spocie w kryspinowie coś podpatrzę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał arturek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Użytkownik NIE ma obowiązku domontowywania pasów = jeśli masz PF 125p bez pasów na tylnym siedzeniu, to nie musisz montowac pasów aby zapiąć dziecko.
Może i nie ma obowiązku, ale jednak nie zaryzykowałbym, no bo i jakie zabezpieczenie daje super fotelik, jeśli nie jest przymocowany do siedzenia
__________________
BYŁ: Ford Focus kombi 1,6 16V ZETEC 2002r MKI FL (5 lat razem)
JEST: Skoda Octavia combi 1,9 TDi 2009r FL
dyha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2009, 11:55   #6
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,515
Domyślnie Odp: Isofix i inne sposoby montowania fotelików

Witam
Chyba źle się zrozumieliśmy.

Trzypunktowe, tzn. że mają trzy punkty mocowania = 2 punkty w podłodze i jeden wyżej.
Piszę, że wszystkie są trzypunktowe, bo np. w escorcie, środkowy tylny pas był dwupunktowy (tylko biodrowy).
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Co innego trzypunktowość a co innego regulacja.
W focusie tylne pasy nie mają regulacji (wysokości górnego mocowania) ani blokady zwijania.
Blokada zwijania tylnego pasa to raczej rzadkość - znajomy ma to w golfie 4 (i straszenie ta funkcja irytuje jego żonę).
Ford chyba nie stosuje tej specjalnej blokady (dziecinnej) tylnych pasów (nie miał focus i mondeo też nie ma).

Wracając do trzypunktowości, to w którymś prospekcie focusa było to podkreślone, że z tyłu możesz (teoretycznie) przewozić troje dzieci bo wszystkie pasy są trzypunktowe.

Jak wygląda u Ciebie środkowy pas - pytam bo niektórzy domontowywali sami.
Normalnie powinien wychodzić z górnej części oparcia lub z tylnej półki (sedan).

Nie przejmuj się - przy drugim dziecku, człowiek jest już spokojniejszy i nie stresuje się każdym drobiazgiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Za bardzo poważnie traktujesz problem(?) lekkiego przemieszczania się fotelika.
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 18-04-2009 o 12:12
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2009, 15:06   #7
dyha
ford::advanced
 
Avatar dyha
 
Imię: Witold
Zarejestrowany: 05-06-2008
Skąd: KR / KMY
Model: Skoda Octavia II FL
Silnik: 1,9 TDi
Rocznik: 2009
Postów: 360
Domyślnie Odp: Isofix i inne sposoby montowania fotelików

Ok dzięki za podpowiedzi, faktycznie inaczej rozumiałem trzypunktowe pasy, kojarzyło mi się to z regulacją wysokości tak jak z przodu, na kryspinowie niestety nic nie podpatrzyłem bo w chmarze mondeasów były może ze cztery focusy.
Co do pasu tylnego środkowego, to na wyście z oparcia fotela, ale u mnie niestety go nie ma bo autko jest zarejestrowane na 4 osoby (ciężarówka)
__________________
BYŁ: Ford Focus kombi 1,6 16V ZETEC 2002r MKI FL (5 lat razem)
JEST: Skoda Octavia combi 1,9 TDi 2009r FL
dyha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2009, 19:49   #8
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,515
Domyślnie Odp: Isofix i inne sposoby montowania fotelików

Cytat:
Napisał dyha Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do pasu tylnego środkowego, to na wyście z oparcia fotela, ale u mnie niestety go nie ma bo autko jest zarejestrowane na 4 osoby (ciężarówka)
Jak dokupisz pas to mogę Ci pomóc założyć.
(na szrocie płaciłem 150zł za pas)
Focusa 1 kombi kupiłem jako jako czteroosobowy i go "odciężarawiałem" - opis formalności w dziale PORADY.

Aktualnie w Mondeo MK III NIE mam regulacji wysokości mocowania tylnych pasów.
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2009, 20:01   #9
ex-runner
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-01-2005
Skąd: Wrocek
Model: Focus II
Silnik: 1,6 Duratec
Rocznik: 2007
Postów: 105
Domyślnie Odp: Isofix i inne sposoby montowania fotelików

ten fotelik 0-18 powinien mieć taką "zapinkę" łapącą pas w celu zablokowania go. (zakładam że te 0-18 mocowane są pasem na siedzeniu a mają swoje własne pasy wewnętrzne). Pas samochodu przekłada się wtedy z tyłu fotelika i pod spodem , wpina w zatrzask dociąga i blokuje tą zapiną przy zatrzasku zapobiegając rozwijaniu(pas jest wtedy "zacięty" na sztywno - a pasy własne fotelika można niezależnie regulować.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg zo_rider_atest.jpg (14.1 KB, 101 wyświetleń)
__________________
Focus Mk2 1.6 SilverX '07
było
Mondeo Mk1 Ghia Kombi v6 2,5l '95
ex-runner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2009, 08:20   #10
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,515
Domyślnie Odp: Isofix i inne sposoby montowania fotelików

Cytat:
Napisał ex-runner Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ten fotelik 0-18 powinien mieć taką "zapinkę" łapącą pas w celu zablokowania go. (zakładam że te 0-18 mocowane są pasem na siedzeniu a mają swoje własne pasy wewnętrzne). Pas samochodu przekłada się wtedy z tyłu fotelika i pod spodem , wpina w zatrzask dociąga i blokuje tą zapiną przy zatrzasku zapobiegając rozwijaniu(pas jest wtedy "zacięty" na sztywno - a pasy własne fotelika można niezależnie regulować.
Witam
To o czym piszesz to fajna teoria producenta fotelika.
Przecież nie zablokujesz pasa przed wysuwaniem z górnego mocowania, a o to chodzi (także) autorowi wątku.
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.