Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-06-2011, 15:03   #1
tomo75i8
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-07-2009
Skąd: warmińsko-mazurskie
Model: Kuga
Silnik: 1,5 benzyna
Rocznik: 2021
Postów: 20
Domyślnie głośna praca klimy, która nie chłodzi

Witam! i od razu przepraszam jeśli okaże się, że podobny temat istnieje, jednak ja się tego nigdzie nie doszukałe. Proszę o radę mam Forda Focusa C-maxa 1.8 benzyna 2005 r. kilka tygodni temu zrobiłem przegląd klimy + nabicie. Wszystko działało ok, jednak po kilku dniach zarówno w kabinie jak i w komorze silnika zaczął się wydobywać dziwny dzwięk, jakby coś gdzieś ociwrało. Klima chłodziła coraz słabiej aż przestała wogóle chłodzić. Mechanicy postawili kilka diagnos: wymiana sprężarki (niby zatarta), wymiana sprzegła lub łożyska sprężarki. Jednak po dokładnym sprawdzeniu, w warsztacie, który specjalizuje się w naprawie i obsłudze tylko klimatyzacji staiwerdzili, że to wina wycieku czynnika chłodzącego przy chłodnicy. Wymiana chłodnicy ma załatwić sprawę. Czy to możliwe, że wyciek jest powodem tego dziwnego hałasu?? Tego, że klima nie chłodzi to oczywiste, ale co do reszty nie jestem przekonany. Może ktoś z Was się orientuje w temacie i cośdoradzi? Z góry wielkie dzięki za radę!

tomo75i8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2011, 18:14   #2
tomtomasz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-12-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-max
Silnik: 1,6 EcoBoost 182
Rocznik: 11
Postów: 269
Domyślnie Odp: głośna praca klimy, która nie chłodzi

u mnie brak czynnika chłodzącego też objawiał się głośną pracą klimatyzacji...

jeżeli wycieka ci czynnik przez chłodnice to i tak musisz ją wymienić/naprawić... więc chyba warto zacząć od tego...
tomtomasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2011, 19:35   #3
tomo75i8
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-07-2009
Skąd: warmińsko-mazurskie
Model: Kuga
Silnik: 1,5 benzyna
Rocznik: 2021
Postów: 20
Domyślnie Odp: głośna praca klimy, która nie chłodzi

dzięki za poradę, właśnie podjąłęm decyzję o wymianie chłodnicy, w warsztacie dokładnie sprawdzili i wyciek jest przez chłodnicę, mam nadzieję, że po wymianie będzie chłodzić jak należy i dotego cicho !!
tomo75i8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2011, 08:17   #4
tomtomasz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-12-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-max
Silnik: 1,6 EcoBoost 182
Rocznik: 11
Postów: 269
Domyślnie Odp: głośna praca klimy, która nie chłodzi

daj znać i napisz jak wyszło...

Przy okazji opisz swoje wrażenie odnośnie utraty mocy w trakcie działania klimy...

Akurat masz taki sam silnik jak ja i bardzo mnie to ciekawi...
tomtomasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2011, 13:49   #5
tomo75i8
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-07-2009
Skąd: warmińsko-mazurskie
Model: Kuga
Silnik: 1,5 benzyna
Rocznik: 2021
Postów: 20
Domyślnie Odp: głośna praca klimy, która nie chłodzi

tak tak, napewno napiszę jak to wszystko wyszło. Co do utraty mocy podczas działania klimy to jakoś do tej pory nie zauważyłem, żeby coś było nie tak, ale wiadomo, okazało się, że tga klima szwankowała, więc jej działanie było mniejsze niż na przysłowiowe pół gwizdka !!! Po naprawie wypróbuje i wszystko opiszę!!
Jeśli możesz to powiedz czy generalnie jesteś zadowolony z C-maxa?? ja pomijając chwilowe zawirowania z klimatyzacją, bardzo!!
tomo75i8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2011, 14:08   #6
tomtomasz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-12-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-max
Silnik: 1,6 EcoBoost 182
Rocznik: 11
Postów: 269
Domyślnie Odp: głośna praca klimy, która nie chłodzi

nie chce chwalić dnia przed zachodem, ale C-max jest dla mnie najbardziej chilloutowym autem jakie posiadałem... po prostu wsiadam i śmigam... wielkościowo akuratny... akurat trafiłem wersję prawiewszystkomającą więc i pod tym kątem zaspokaja moje potrzeby...

wcześniej miałem auto z silnikiem diesla i z ulgą i radością przyjmuję te trochę większe spalanie benzyny... cieszy mnie spokój użytkowania (nie myślę o pompach, wtryskach, turbinach, egrach, depeefeach i innych mrozach w zimę)... specjalnie dlatego szukałem benzyniaka i nawet nie myślę o zakładaniu LPG (mimo że generalnie nie mam nic przeciwko)... bo lepsze wrogiem dobrego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


po prostu jeżdżę...

Ostatnio edytowane przez tomtomasz ; 14-06-2011 o 14:11
tomtomasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2011, 20:15   #7
tomo75i8
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-07-2009
Skąd: warmińsko-mazurskie
Model: Kuga
Silnik: 1,5 benzyna
Rocznik: 2021
Postów: 20
Domyślnie Odp: głośna praca klimy, która nie chłodzi

nic dodać, nic ująć.Moje zdanie jest podobne, lepszego auta nie miałem i też szukałem benzyniaka. Ja jednak po roku użytkowania zdecydowałem się na założenie instalacji gazowej (sekwencja). Nie ma żadnej różnicy, chodzi idealnie jak na benzynie tylko w portwelu przy tankowaniu więcej zostaje ;-)
Auto spełniło generalnie wszystkie moje oczekiwania !!! Tylko ta nieszczęsna klima, ale coś takiego zawsze może się zdarzyć, ostatecznie to tzw. rzecz martwa.
tomo75i8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2011, 07:44   #8
tomtomasz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-12-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-max
Silnik: 1,6 EcoBoost 182
Rocznik: 11
Postów: 269
Domyślnie Odp: głośna praca klimy, która nie chłodzi

ja z awarii wymieniałem termostat dwa razy (ale to z winy mechanika) i te nieszczęsne łożyska amortyzatorów...

ale cóż to jest przy tym jak w astrze regenerowałem pompę wtryskową, wymianiałem wtryski, EGR, pół zawieszenia itp... pestka...

LPG kusi ale przy moim przebiegach (góra 15kkm rocznie) to sobie nie zawracam głowy... tak jak napisałem wcześniej: lepsze wrogiem dobrego... skoro teraz wszystko działa to nie będę tego poprawiał...

życzę powodzenia z tą klimą... miejmy nadzieję że to tylko chłodnica...
tomtomasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2011, 20:35   #9
tomo75i8
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-07-2009
Skąd: warmińsko-mazurskie
Model: Kuga
Silnik: 1,5 benzyna
Rocznik: 2021
Postów: 20
Domyślnie Odp: głośna praca klimy, która nie chłodzi

klima naprawiona !!! chłodzi aż miło !!! no i oczywiście cicho !!! czynnik chłodzący uciekał faktycznie przez chłodnicę. Spec powiedział, że są one (przynajmniej w tym modelu) aluminiowe i nie są niczym zabezpieczane i coś takiego może się zdarzyć (cóż w kwietniu mój c-max skończył 6 lat), na wszelki wypadek nową przemalował jakimś czynnikkiem, który trochę ją zabezpieczy. Najważniejsze, że pomogło !!!
tomo75i8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2011, 08:24   #10
tomtomasz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-12-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-max
Silnik: 1,6 EcoBoost 182
Rocznik: 11
Postów: 269
Domyślnie Odp: głośna praca klimy, która nie chłodzi

no i gra gitara...

z mechanikami jak z lekarzami... jednemu nie można ufać...
tomtomasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.