Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-11-2022, 15:19   #11
Arek3000
ford::beginner
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 25-10-2022
Skąd: Lublin
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2019
Postów: 15
Domyślnie Odp: Złodziej prądu

Cytat:
Napisał Jarecki_1970 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam ten sam problem, Ford Edge 2.0 Eco Boost 2019r USA po zainstalowaniu gazu, prąd ginie po jednym dniu bez jazdy, otwieram kluczykiem awaryjnym ponieważ nic nie działa i o wyjęciu aku do ładowania nie wspomnę że trzeba filtr wyjąć i kilka kabelków odłączyć, org aku amerykański oddałem do sklepu za 30-40 zł i kupiłem wartę amg i to samo, problem jest taki że bezpieczniki są głęboko umieszczone po lewej pod kierownicą.
Powiedz Jarecki czy długo wcześniej jeździłeś na samym Pb i nie miałeś problemów?
Ja przejeździłem ponad 2 lata i dopiero cyrki wyszły po montażu LPG (czy to przypadek?). Dodam że odłączałem komputer LPG i wyciągałem bezpiecznik, ale to nic nie dało...

Bump:
Cytat:
Napisał Jarecki_1970 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ford Edge 2.0 automat 8-stopniowy 245 koni 2019 r. USA. Mam ten sam problem i oddałem do sklepu orginalny akumulator za 40 zł, bo fachowiec stwierdził że nie trzyma lecz nie wiedział że aku. AMG z systemem start-stop ładujemy przystosowanym prostownikiem nie zwykłym, po zainstalowaniu gazu auto jak stoi jeden dzień to kolejnego dnia muszę otwierać awaryjnie ponieważ brak prądu, tak jak forumowicze piszą kontrolka LPG nie zawsze gaśnie i teraz problem gdzie oddać auto czy do Serwisu Ford czy do gazownika, straszny problem, nadmienię że mam nowy akumulator i to samo dzieje się, proszę o pomoc jak ktoś wie o co tu chodzi
U mnie wszystko gaśnie, mam takie zboczenie że zaglądam codziennie wieczorem.
WYDAJE mi się że coś zaczyna kraść prąd dopiero po kilku godzinach stania. Samochód na warsztacie uśpił się i rano pobór prądu był 0.02V a napięcie w magiczny sposób spadło do 10V hmmm

Bump: Dodam jeszcze że niedawno wymieniłem akumulator po raz trzeci (żeby nie było że to jego wina) na AGM Varty i był spokój kilka dni aż do momentu że po 24h stania napięcie spadło na 11.50V, czyli coś wraz pociągnęło prąd.

Dodatkowo mam problem z ginącym ciągle płynem chłodniczym (zbiorniczek co 3 dni jazdy), 0 plam, nic nie śmierdzi, olej elegancki. Wszystko to wyszło po montażu LPG ale nic nikomu nie jestem w stanie udowodnić bo nie ma żadnych objawów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Węże suche a płynu ubywa w strasznym tempie.
Mam już dosyć tego samochodu...

Arek3000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2022, 07:34   #12
KrasiaK
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 10-10-2008
Model: FORD EDGE
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 74
Domyślnie Odp: Złodziej prądu

Panowie,

Mam identyko problem - i na 99% także po montażu LPG
W przedlifcie tematu nie było, a tutaj jest
Przeszedłem już róźne próby podpięcia zasilania instalacji LPG - bez skutku
Sprawa jest zgłoszona do KME - czekam na efekty

Obejściem u mnie, które działa na 90% (bo zdarzył się i problem) jest kilka sekund przed wyłączaniem auta przejście na PB i tak wyłączenie zapłonu - ostatnio auto stało 8 dni i prąd nie uciekł
KrasiaK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2022, 10:57   #13
daw2008
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-08-2015
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 AWD
Rocznik: 2019
Postów: 8
Domyślnie Odp: Złodziej prądu

Ford Edge 2.0 automat 245 koni 2019 r. USA.
Witam
Myślałem że jestem sam z tym problemem.
Wymieniony akumulator no nowy i było miesiąc spokoju.Postał 2 dni i zero prądu
A wszystko zaczęło sie dziać po założeniu LPG
U mnie KME
daw2008 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2022, 12:05   #14
Arek3000
ford::beginner
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 25-10-2022
Skąd: Lublin
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2019
Postów: 15
Domyślnie Odp: Złodziej prądu

Cytat:
Napisał KrasiaK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie,

Mam identyko problem - i na 99% także po montażu LPG
W przedlifcie tematu nie było, a tutaj jest
Przeszedłem już róźne próby podpięcia zasilania instalacji LPG - bez skutku
Sprawa jest zgłoszona do KME - czekam na efekty

Obejściem u mnie, które działa na 90% (bo zdarzył się i problem) jest kilka sekund przed wyłączaniem auta przejście na PB i tak wyłączenie zapłonu - ostatnio auto stało 8 dni i prąd nie uciekł
Cytat:
Napisał daw2008 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ford Edge 2.0 automat 245 koni 2019 r. USA.
Witam
Myślałem że jestem sam z tym problemem.
Wymieniony akumulator no nowy i było miesiąc spokoju.Postał 2 dni i zero prądu
A wszystko zaczęło sie dziać po założeniu LPG
U mnie KME

U mnie instalacja STAG
Teraz Panowie zauważyłem że z dnia na dzień prądu nie ubywa. Zostawiam uchyloną maskę i mierzę przed otworzeniem napięcie rano - ok 12.70V
Teraz w weekend będzie auto stało nieruszane to będę obserwował i dam znać
Arek3000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2022, 17:45   #15
Spartanin
ford::beginner
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 01-06-2022
Skąd: Zewszad
Model: Edge Sel
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 11
Domyślnie Odp: Złodziej prądu

witam
przeczytałem te posty w tym temacie i chyba nie za bardzo została namierzona przyczyna :
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie występuję ten sam problem tzn spadek napięcia prądu w akumulatorze... wszytko na postoju wyłączone, auto zamknięte i po jednej nocy ledwo kręci i odpala... miałem wymieniać akumulator ale zapewne to nie jest przyczyną spadku prądu...
jeśli ktoś namierzył "złodzieja prądu" proszę o odp
pzdr
Spartanin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2022, 06:06   #16
Arek3000
ford::beginner
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 25-10-2022
Skąd: Lublin
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2019
Postów: 15
Domyślnie Odp: Złodziej prądu

A masz kolego LPG? Może Ci po prostu aku padło...
Odłącz klemy na noc i zobacz czy Ci napięcie ucieka

Teraz w weekend samochód stał od piątku po południu. Sobota wieczór 11.40V niedziela rano 4. 2V...
Arek3000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2022, 09:06   #17
robsoncz
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 26-11-2019
Skąd: Polkowice
Model: edge titanum
Silnik: 3.5
Rocznik: 2017
Postów: 176
Domyślnie Odp: Złodziej prądu

Panowie , co prawda trochę za dużo zbiegów okoliczności ( że akurat po montażu lpg) ale czasami zdażają się usterki alternatora który pomimo że ładuje to na postoju potrafi kraść prąd sam miałem taki przypadek. Najciekawsze to że usterka raz była a raz nie nie i ciężko było namieżyć ,, kradziejaszka "
Pomogła wymiana regulatora napięcia , może w tym kierunku ??
robsoncz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2022, 16:23   #18
Spartanin
ford::beginner
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 01-06-2022
Skąd: Zewszad
Model: Edge Sel
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 11
Domyślnie Odp: Złodziej prądu

Już ustaliłem , u mnie był faktycznie akumulator przebadałem go w ciągu 12 godz i po prostu nie trzymał napięcia … ale fak faktem przez okres letni coś mi go kilka razy rozładowało … i to zaczęło się dziać po założeniu lpg. Założyłem nowy akumulator i jest narazie Ok ale asekuracyjne od teraz gaszę go na benzynę nigdy na gazie .
Spartanin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2022, 10:53   #19
grzesiek-g1
ford::amateur
 
Imię: grzesiek
Zarejestrowany: 14-07-2013
Skąd: polska
Model: Edge Titanium AWD
Silnik: 3.5
Rocznik: 2017
Postów: 3
Domyślnie Odp: Złodziej prądu

Witam ponownie koledzy!
otóż pobawiłem się multimetrem zgodnie ze wskazówkami Piotra. No i wychodzi na to, że i u mnie złodziejaszkiem prądu może być instalacja LPG. Próby miernikiem robiłem kilkukrotnie i nić nie wskazywało na nadmierny pobór prądu. Auto "wycisza" się z poborem po około 10-15 min po zgaszeniu silnika. potem pobór sięgał 12,5 miliampera i taki wynik osiągałem dwukrotnie więc pomyślałem, że po prostu trafił mi się jakiś wadliwy nowy akumulator. Dostałem od sprzedawcy kolejny nowy na testy i na razie jest ok, ale mimo to pomiar poboru postanowiłem robić. I wczoraj po odczekaniu 15 minut wynik wyszedł 60 miliamperów.. po wyjęciu bezpiecznika od LPG pobór powrócił do około 10 miliamperów (dokładnego pomiaru już nie robiłem). W tym momencie przypomniała mi się rozmowa z monterem instalacji LPG, który powiedział mi, że może się tak zdarzyć że instalacja może czasem wzbudzać jakiś przekaźnik i wówczas pobór prądu może się zwiększyć i gdybym taką sytuację wykrył to mam się zgłosić aby zmienić w instalacji miejsce wpięcia zasilania. Zastanawiające jest że nie działo się to za każdym razem, ale widocznie nie zawsze usypiała się instalacja.
Nowy "stary" zakupiony wcześniej też poddaję testom bo coś czuję, że mam kombo z tym prądem.. że i aku do d.. i żrąca instalacja LPG Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zobaczymy. Wyniki dalszej walki postaram się przekazać jak tylko ogarnę gazownika.
grzesiek-g1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2022, 16:08   #20
Arek3000
ford::beginner
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 25-10-2022
Skąd: Lublin
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2019
Postów: 15
Domyślnie Odp: Złodziej prądu

Przypominam Kolego że ten samochód potrafi się usypiać nawet 45 minut i jest to normalne. To że wydaje Ci się że auto się uśpiło, wcale nie musi tak być (potrafi ruszać klapami w dolocie po 20 minutach stania i to jest normalne...)
Ale oczywiście obserwuj dalej, ja w ten weekend jeździłem i nie mam żadnych nowych informacji. Z dani na dzień zachowuje się wzorowo, teraz w weekend odstawie go w krzaki żeby stał od piątku i będę mierzył
Arek3000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.