Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-02-2023, 17:46   #1
ciupa
ford::amateur
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 07-04-2021
Skąd: Rakowiec
Model: Edge
Silnik: 2.0
Rocznik: 2019
Postów: 7
Domyślnie Czujnik zamknięcia maski a zdalny start

Cześć,
Z powodu niesprawnego sygnału zamknięcia maski nie działa u mnie zdalne uruchamiania silnika. Powodem niedziałania jest najpewniej uszkodzona wiązka czujnika lub też źle dopięta wtyczka. Jeszcze nie namierzyłem. Ale o tym za chwilkę.
W konfiguracji BdyCM wyłączyłem czujnik maski. Po tej czynności diagnostyka pokazuje, że maska zamknięta, ale zdalne uruchamianie dalej nie działa. Kody błędów niepowodzenia uruchomienia ciągle wskazują na niezamkniętą maskę. Czy to oznacza, że aby zdalne uruchamiania działało to czujnik zamknięcia maski musi być aktywowany czy może być jeszcze coś innego? (opcja zdalnego uruchamiania jest oczywiście aktywowana).
Czy wiązka do czujnika maski jest spinana z większą wiązką w okolicy lewego światła przeciwmgielnego (jak w przedlifcie) czy jakoś inaczej? Czy ktoś podzieliłby się odpowiednimi schematami? Czy jest możliwość dojścia do tej wtyczki bez ściągania przedniego zderzaka? Może ktoś już przez do przechodził...

ciupa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2023, 08:40   #2
robsoncz
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 26-11-2019
Skąd: Polkowice
Model: edge titanum
Silnik: 3.5
Rocznik: 2017
Postów: 176
Domyślnie Odp: Czujnik zamknięcia maski a zdalny start

Wydaje mi się że jest prawdopodobne to że zdalny start nie działa z powodu przerwy na obwodzie czujnika maski a także po wyłączeniu w BCM . Bo załóżmy sytuację że masz kluczyki w kieszeni i grzebiesz pod maską , masz akurat pecha i niechcąco aktywowałeś zdalne odpalanie i co ?? Po paluchach. Komputer może uznać za niebezpieczne deaktywowanie czujnika maski ....

Bump: Jeśli już koniecznie chcesz się upewnić czy to wina czujnika to lepsza byłaby zworka(mostek) ma wtyczce
robsoncz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2023, 04:56   #3
Herr KaLeu
ford::amateur
 
Imię: Marcel
Zarejestrowany: 27-02-2023
Skąd: Deutschland
Model: Edge
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 1
Domyślnie Odp: Czujnik zamknięcia maski a zdalny start

In Edge the BCM Config VehicleDoorsPresent Cfg5 must be changed from Not Present to Present, only then the hood sensor is active.
Herr KaLeu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2023, 15:19   #4
IRO3.5V6
ford::average
 
Avatar IRO3.5V6
 
Imię: IREK
Zarejestrowany: 05-05-2020
Skąd: Okolice W-WY
Model: EDGE ST
Silnik: 2.7
Rocznik: 2020
Postów: 87
Domyślnie Odp: Czujnik zamknięcia maski a zdalny start

Cytat:
Napisał Herr KaLeu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
In Edge the BCM Config VehicleDoorsPresent Cfg5 must be changed from Not Present to Present, only then the hood sensor is active.
W Edge BCM Config VehicleDoorsPresent Cfg5 należy zmienić z Not Present na Present, tylko wtedy czujnik maski jest aktywny.
IRO3.5V6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2023, 18:57   #5
ciupa
ford::amateur
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 07-04-2021
Skąd: Rakowiec
Model: Edge
Silnik: 2.0
Rocznik: 2019
Postów: 7
Domyślnie Odp: Czujnik zamknięcia maski a zdalny start

Mostka zrobić się nie da, gdyż nie ma napięcia na żadnym (z dwóch) pinów. Nie ma czego mostkować. Dlatego pisałem o podejrzeniu wiązki i możliwości jej sprawdzenia, ale bez konieczności ściągania zderzaka.
O aktywacji/dezaktywacji już pisałem.
ciupa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2023, 19:19   #6
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,486
Domyślnie Odp: Czujnik zamknięcia maski a zdalny start

Jakiego napięcia?
Sterowanie masą, to jakiego napięcia oczekujesz?
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2023, 21:41   #7
ciupa
ford::amateur
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 07-04-2021
Skąd: Rakowiec
Model: Edge
Silnik: 2.0
Rocznik: 2019
Postów: 7
Domyślnie Odp: Czujnik zamknięcia maski a zdalny start

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakiego napięcia?
Sterowanie masą, to jakiego napięcia oczekujesz?
Nie wiedziałem. Dlatego też pytałem o schemat, żeby wiedzieć czego i gdzie szukać... Mostek na wtyczce nie pomógł, domniemałem, że brakuje +12V. Przygodę z diagnostyką samochodową dopiero zaczynam. Natomiast mam "naleciałości" z automatyki przemysłowej. Tam zazwyczaj na element przełączający podawane jest napięcie właśnie po to aby diagnozować czy jest co "przekazywać" na drugi styk elementu przełączającego.
ciupa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2023, 20:20   #8
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,324
Domyślnie Odp: Czujnik zamknięcia maski a zdalny start

Trafiłem na ten temat bo problem mam podobny. Nie mam ikonki otwarcia maski a co za tym idzie nie działa zdalny rozruch. Co prawda jest to fusion a nie edge ale BCM mam z edge i wszystko inne mi działa. BCM jest 63 linikjkowy chyba z rocznika 2017 i przydał by się schemat czujnika maski bo wszystko wydaje się ok a nie mam pewności jak jest z zasilaniem czujnika czy może z innego pinu niż C2280C/14 w przypadku fusiona
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2023, 22:18   #9
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Czujnik zamknięcia maski a zdalny start

Cytat:
Napisał ciupa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....domniemałem, że brakuje +12V. Przygodę z diagnostyką samochodową dopiero zaczynam. Natomiast mam "naleciałości" z automatyki przemysłowej....
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - Fatalne naleciałości...
W sporej części automotive - w tym w Fordzie - wszelkie czujniki typu "otwarty/zamknięty" stan "aktywny" mają podawany masą.
BTW - ze schematu widać dokładnie, że zworka na C127 mogła nie pomóc jedynie wtedy, gdy masa w G111 się gdzieś straciła...
Pomijam oczywiście "ekstremalne" przypadki typu uszkodzone wejście czujnika w BCM (C2280C pin 14) np. w wyniku eksperymentów z podaniem +12V "w związku z naleciałościami z automatyki"...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg hood.jpg (13.2 KB, 23 wyświetleń)
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 04-08-2023 o 22:33
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2023, 06:39   #10
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,324
Domyślnie Odp: Czujnik zamknięcia maski a zdalny start

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- Fatalne naleciałości...
Zatem w moim przypadku mam albo złe kodowanie albo problem z pinem C2280C/14 albo zwarty z masą kabelek pomiędzy BCM a C127.
Co dziwne na innym BCM miałem zdalny start ale udało mi się go zablokować i stąd był wymieniony na obecny.
Zostanie mi w pierwszej kolejności sprawdzić kabelkologię bo asbuild z wcześniejszego BCM nie powoduje pojawienia się ikony otwartej maski albo też wrócić do tamtego BCM-a ale to już jak minie sezon urlopowy
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.