Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-08-2015, 09:44   #1
czardasz
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 01-07-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus mk1
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 1
Question 1.8 TDCi gaśnie po zapaleniu i już nie odpala

Witam mój Focus mk1 2003 1.8 TDci 115 KM gaśnie zaraz po odpaleniu (nie zawsze) po czym nie chce ponownie odpalić poniżej znajduje się opis całej sytuacji wraz z towarzyszącymi okolicznościami.

Moje problemy zaczęły się od wyjazdu na wakacje. Pojechałem do Wrocławia z Warszawy. We Wrocławiu samochód stał 3 dni. Po 3 dniach go odpaliłem po czym po kilku sekundach zgasł. Podusiłem go chwilę i załapał. Pojechałem do Kudowy (150 km). Na następny dzień samochód rano zapalił i zgasł po kilku sekundach. Ponowne próby odpalenia nic nie dały więc wezwałem pomoc. Gościu stwierdził że to pewnie akumulator. Podpięliśmy kable i po krótkiej chwili zapalił. Następnego dnia samochód odpalił po czym od razu go przygazowałem i pojechałem do gościa od alternatorów nie stwierdził on jednak usterki. Na następny dzień powtórka z rozrywki czyli samochód odpala bez problemu po czym gaśnie i już nie odpala. Podłączyłem po kablach, ale nie pomogło. Zapalił dopiero po wzięciu na hol. Przez kilka następnych dni urlopu odpalałem i przygazowałem i jakoś dawał radę. Wracając do domu na autostradzie (po przejechaniu ok 250 km) zaczęła migać kontrolka świec żarowych. Samochód jeszcze przez moment jechał po czym musiałem się zatrzymać bo silnik zgasł. Po zatrzymaniu się odpaliłem i pojechałem dalej. Po powrocie do Warszawy odpaliłem samochód bez gazowania i wszystko ok.
Udałem się do mechanika komp nic nie pokazał, a samochód palił normalnie.
Przez następny miesiąc jeździł (głównie po mieście) i palił bez problemu. Przyszła pora na wypad na mazury i nad morze. Wracając z nad morza na A1 po przejechaniu około 300 km zaczęła migać kontrolka świec, nie czekając aż samochód się zatrzyma wyłączyłem i włączyłem zapłon i pojechałem dalej po następnych 50 km samochód stracił moc na wyższych obrotach (jakby padło turbo). Zaczął głośno pracować i szarpać przy ruszaniu jakoś dojechałem do domu. Następnego dnia rano zapalił bez problemu pracował już równo, miał moc na turbo. Następnego dnia wieczorem samochód odpalił po czym po kilku sekundach zgasł i już nie odpalił. Ponownie pomogło holowanie.

Dodam jeszcze, że w drodze do Wrocławia dolałem uzdatniacz do paliwa STP, tankuję głównie na dużych stacjach z orłem w logo, ostatnie tankowanie ON Verva. Szukałem na forum, ale nie znalazłem przypadku podobnego do mojego. Jakieś wskazówki? Teraz pali normalnie więc wizyta u mechanika niczego nowego nie przyniesie.

Z góry dziękuję za pomoc.

czardasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2015, 12:06   #2
burczybass
ford::beginner
 
Avatar burczybass
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 23-03-2015
Skąd: Wars i Sawa
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 26
Domyślnie Odp: 1.8 TDCi gaśnie po zapaleniu i już nie odpala

Hej.
Sprawdź czujnik wałka rozrządu. (typowa usterka -podobno- 1.8 TDCI)
Cytując:
"...Czujnik wałka rozrządu - objawy W momencie rozruchu jednostki napędowej mruga kontrolka świec żarowych, zazwyczaj kłopoty z uruchomieniem silnika, gdy jest ciepły (uwaga: po wystygnięciu motoru problem często zanika), brak możliwości uruchomienia jednostki.Naprawa Wymiana czujnika na nowy. Nie jest to skomplikowana operacja (wystarczy odpiąć wtyczkę i odkręcić śrubkę mocującą), także cena części oryginalnej nie jest wysoka – ok. 80 zł poza ASO i nieco ponad 100 zł w ASO, choć warto wiedzieć, że zamiennik można kupić już za ok. 40 zł. Uwaga: z opinii mechaników wynika, że posłuszeństwa odmawiają czujniki w kolorze czarnym, natomiast dobrą jakość prezentują czujniki w kolorze szarym…."
burczybass jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2015, 18:28   #3
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: 1.8 TDCi gaśnie po zapaleniu i już nie odpala

Miałem podobne przygody, ale u mnie samochód w ogóle nie odpalił. Po uruchomieniu zapowietrzonych wtryskiwaczy problem powtórzył się po dwóch dniach. Winny był filtr paliwa. Jest w nim zawór, który czasem zawiesza się i odcina paliwo.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2015, 10:12   #4
bar156
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Milanówek
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: 1.8 TDCi gaśnie po zapaleniu i już nie odpala

zawór zaworem, najtaniej zmień oringi w przewodzie powrotu paliwa z filtra. ja się z czym takim bawiłem 4 miesiace jak Ty a teraz mam spokój
bar156 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
gaśnie , nie odpala



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.