Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-07-2013, 20:23   #1
Mariuszek07
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-12-2010
Skąd: Szczecin
Model: S-Max
Silnik: 2,0 TDi
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Wyciek z przewodów przelewowych..ciśnienie? - 2.0 TDCi

Witam.
To jest mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość.
Mam problem ze swoim S-Maxem 2.0TDCi a mianowicie z przewodami paliwowymi - przelewowymi. Ropa sączyła się w taki sposób, że miałem plamy pod samochodem a podczas jazdy najpierw zaczęło śmierdzieć a później ropa zaczęła się przelewać aż do tego stopnia że 'parowało' spod maski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Podczas oględzin stwierdziłem nieszczelność przy jednym z wtryskiwaczy - po przeglądnięciu porad na forum w dniu dzisiejszym kupiłem i wymieniłem oring oraz jeden przewód, przy którym było najbardziej mokro i.....
W miejscu gdzie się sączyło jest teraz ok, jednak pod wpływem ciśnienia zaczęło tryskać spod kolejnego wtryskiwacza.....

W związku z tym mam pytanie co może być powodem takiego stanu rzeczy....czy wpływ mógł mieć nieco mniejszy średnicą przewód paliwowy, czy takie objawy mogą mieć związek np. z awarią elektrozaworu, który znalazłem na przewodzie za wtryskami, czy może jeszcze coś innego????

Jeżeli jest to wina zaworu to proszę o wskazanie czego mam szukać, bo nie mogę znaleźć odpowiedniej części w sklepach internetowych...


Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Mariusz


Ostatnio edytowane przez Mariuszek07 ; 02-07-2013 o 16:04
Mariuszek07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2013, 17:53   #2
sowa180
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 24-12-2012
Model: Ford Galaxy mk3
Silnik: 2.0 TDCI 143KM QXWA
Rocznik: 2009
Postów: 27
Domyślnie Odp: Wyciek z przewodów przelewowych..ciśnienie? - 2.0 TDCi

Witam, ja w swoim Galaxy mam to samo. Wczoraj robiłem trasę, ok. 430km i po przejechaniu tego dystansu zauważyłem, że coś "pachnie" ropą w środku a spod maski zaczęło się delikatnie dymić. Po zdjęciu plastikowej pokrywy zobaczyłem, że obok wtryskiwaczy jest paliwo. Na uruchomionym silniku było widać delikatne kropelki, które wydostawały się z miejsca podpięcia wężyka do wtryskiwacza. Docisnąłem ten wężyk i dziś zrobiłem kilka kursów po mieście i póki co nic się nie dzieje. Dodam jeszcze, że wczoraj przed trasą auto było na wymianie oleju i wszystkich filtrów, łącznie z paliwowym. Czy to może mieć jakiś związek?
sowa180 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2013, 09:11   #3
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Wyciek z przewodów przelewowych..ciśnienie? - 2.0 TDCi

Takie objawy pojawiają się najczęściej po nieumiejętnej wymianie filtra paliwa .
Często cieknie na złączach wężyków paliwowych lub jest zapowietrzony układ .
Być może niektórzy mechanicy odpowietrzają przez wtryski.
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2014, 20:01   #4
sowa180
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 24-12-2012
Model: Ford Galaxy mk3
Silnik: 2.0 TDCI 143KM QXWA
Rocznik: 2009
Postów: 27
Domyślnie Odp: Wyciek z przewodów przelewowych..ciśnienie? - 2.0 TDCi

Witam ponownie, nie chcę zakładać nowego tematu, a mam problem związany z przelewami. Dzisiaj po przejechaniu trasy ok 400km po zaparkowaniu autka, jak zwykle czekałem żeby sobie trochę odsapnęło. Poczułem zapach paliwa z nawiewu, więc podniosłem maskę i zajrzałem co jest grane. Otóż zauważyłem, że na końcu przewodu przelewowego jest wyciek ropy. Dokładniej pod dolotem do kolektora, gdzie jest coś jak zaworek. Do niego jest podpięty przewód. Wydaje się jakby ten zaworek był zatkany albo nie działał poprawnie, bo w miejscu tego podłączenia jest wyciek. Zaznaczyłem ten zaworek na zdjęciu. Czy mogę ten zaworek sam wymontować i sprawdzić, czy jest przepływ? Bo jak nie, to czeka mnie powrót do domu z wyciekiem na pokładzie. Na kompie zero błędów. Dzięki za pomoc.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sowa180 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2015, 16:30   #5
maniek007
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-05-2013
Skąd: Wrocław
Model: smax
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 35
Domyślnie Odp: Wyciek z przewodów przelewowych..ciśnienie? - 2.0 TDCi

Witam.
Wiem że wątek urwał się przed rokiem ale ja dzisiaj mam dokładnie to samo i podejrzewam owy zaworek (trójnik)- jaką on spełnia funkcję ? czy może się zablokować?
maniek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2015, 22:56   #6
renjan
ford::average
 
Avatar renjan
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 22-12-2011
Skąd: opolskie
Model: s-max.........fokus
Silnik: 2.0 TDCi.....2.0 DOHC
Rocznik: 2007.........2016
Postów: 92
Domyślnie Odp: Wyciek z przewodów przelewowych..ciśnienie? - 2.0 TDCi

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Poczytaj, zapewne ten sam problem co u mnie był
renjan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2019, 00:38   #7
dawidkwiat4
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 22-05-2016
Skąd: Osiek
Model: s max
Silnik: 2.o diesel 140 KM
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Odp: Wyciek z przewodów przelewowych..ciśnienie? - 2.0 TDCi

W tym trójniku jest zaworek który się blokuje. Nie pozwalając by paliwo dalej leciało swobodnie do zbiornika. Ja ten zaworek wybiłem z tego trójnika i dałem osobny na wężyku przed tym trójnikiem. Jeżdżę tak już kilka miesięcy i wszystkie usterki z przeciekami ustąpiły
dawidkwiat4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2019, 17:26   #8
williams
ford::amateur
 
Avatar williams
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 04-06-2019
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wyciek z przewodów przelewowych..ciśnienie? - 2.0 TDCi

Witam,miałem taki sam problem. Zapach spalin w kabinie,szczególnie na postoju, a że jeździ że mną mój malutki synek Pojechałem do ASO,okazało się że, mam "podniesione" dwa wtryskiwaczy (wygięte dzwigienki ). Zapytałem się o koszt. Oddałem do ASO, zrobili wszystko w dwa dni. W sumie się przerazielm, ale za komplet,czyszczenie ,wymianę zapłaciłem 936 zł. Mogę podesłać fakturę jakie części wymienili.
williams jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2019, 22:36   #9
viktas
ford::amateur
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 20-09-2014
Skąd: Poznań
Model: Galaxy
Silnik: 2.0L Duratorq DOHC CR TC (115PS)
Rocznik: 2009
Postów: 6
Domyślnie Odp: Wyciek z przewodów przelewowych..ciśnienie? - 2.0 TDCi

Kolego williams, możesz napisać co wymienili bo mam tak w moim Galaxy a w czwartek miałem nim na wakacje jechać...
viktas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.