Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-12-2023, 06:48   #31
Bartas 32
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 29-12-2023
Skąd: Stargard
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,2
Rocznik: 2014
Postów: 17
Domyślnie Odp: Awaria Blis

Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oba moduły blis się zgłaszają? Może przy którymś zamiast "brak" jest napisane "błąd" to znaczy brak możliwości komunikacji z modułem?
Nie wiem tego czy oba. Wyświetla mi się na desce rozdzielczej awaria Blis. Na jednym lusterku prawnym jest jakiś odzew natomiast na lewym żaden.
Temat założyłem aby znaleźć gdzie szukać przyczyny. Gdzie znajdują się te czujniki bo nic nie namierzyłem.

Bump:
Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oba moduły blis się zgłaszają? Może przy którymś zamiast "brak" jest napisane "błąd" to znaczy brak możliwości komunikacji z modułem?
Nie wiem tego czy oba. Wyświetla mi się na desce rozdzielczej awaria Blis. Na jednym lusterku prawnym jest jakiś odzew natomiast na lewym żaden.
Temat założyłem aby znaleźć gdzie szukać przyczyny. Gdzie znajdują się te czujniki bo nic nie namierzyłem.

Bartas 32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2023, 10:02   #32
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,764
Domyślnie Odp: Awaria Blis

Cytat:
Napisał Bartas 32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na 2 komputery
I żaden MS-CAN nie odczytał pewnie.
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2023, 16:57   #33
Bartas 32
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 29-12-2023
Skąd: Stargard
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,2
Rocznik: 2014
Postów: 17
Domyślnie Odp: Awaria Blis

Cytat:
Napisał tomao Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I żaden MS-CAN nie odczytał pewnie.
No nie.
Bartas 32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2023, 20:26   #34
renton26
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 20-01-2019
Skąd: EPD
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2013
Postów: 28
Domyślnie Odp: Awaria Bliss

Do sprawdzenia wiązka pod tylnym zderzakiem. Od kostki do modułów BLISa w nadkolach. Usterka jest po stronie gdzie nie świeci się lampka zajętości pasa w lusterku.
Najprawdopodobniej przerwana wiązka. Tak to wyglądało u mnie.20230413_121926.jpg
renton26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2024, 19:01   #35
Bartas 32
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 29-12-2023
Skąd: Stargard
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,2
Rocznik: 2014
Postów: 17
Domyślnie Odp: Awaria Bliss

Cytat:
Napisał renton26 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do sprawdzenia wiązka pod tylnym zderzakiem. Od kostki do modułów BLISa w nadkolach. Usterka jest po stronie gdzie nie świeci się lampka zajętości pasa w lusterku.
Najprawdopodobniej przerwana wiązka. Tak to wyglądało u mnie.[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
A w którym miejscu są kostki modułów blisa?
Bartas 32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2024, 19:09   #36
renton26
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 20-01-2019
Skąd: EPD
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2013
Postów: 28
Domyślnie Odp: Awaria Bliss

Główna wiązka (wtyczka) do BLIS-a,czujników parkowania i czujników ciśnienia w kołach jest za tylnym kołem od strony pasażera.
Biegnie po tylnym zderzaku do PDC w stronę kierowcy. Odwinąć musisz izolację wiązki i sprawdzać przewody.
renton26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2024, 20:41   #37
Bartas 32
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 29-12-2023
Skąd: Stargard
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,2
Rocznik: 2014
Postów: 17
Domyślnie Odp: Awaria Bliss

Cytat:
Napisał renton26 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Główna wiązka (wtyczka) do BLIS-a,czujników parkowania i czujników ciśnienia w kołach jest za tylnym kołem od strony pasażera.
Biegnie po tylnym zderzaku do PDC w stronę kierowcy. Odwinąć musisz izolację wiązki i sprawdzać przewody.
Ok dzięki będę działać i dam znać.

Bump: Ale by się zgadzało bo tak. Przestał działać Blis nie działają mi czujniki parkowania i mam błąd ciśnienia w kołach a ciśnienie jest dobre. Bo pisze na desce rozdzielczej o usterce ciśnienia w oponach. Może znajdę odrazu 3 sprawy i je rozwiąże.
Bartas 32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2024, 15:28   #38
Bartas 32
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 29-12-2023
Skąd: Stargard
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,2
Rocznik: 2014
Postów: 17
Domyślnie Odp: Awaria Bliss

Blis naprawiony działa wiązka była przerwana dzięki za pomoc. Ale pozostaje temat czujników parkowania. Miał ktoś taki problem , że przy wybijaniu biegu wstecznego piszczy w środku auta chwilę ale czujniki nie działaja po podłączeniu do OBD i wczytania błędów pokazało błąd B1B50 tylny wewnętrzny czujnik lewy usterka elektryczna oraz B1B52 tylny sygnał dźwiękowy usterka elektryczna. Zamówiłem czujniki założę ale z tym sygnałem dźwiękowym może ktoś się orientuje z was, jeśli dobrze rozumiem ma jakiś brzęczek?
Bartas 32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2024, 17:47   #39
renton26
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 20-01-2019
Skąd: EPD
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2013
Postów: 28
Domyślnie Odp: Awaria Bliss

Do sprawdzenia masz wskazany czujnik oraz brzęczyk (syrenę) cofania znajdującą się w podsufitce okolice lampki tylnej przestrzeni pasażerskiej. Wyjmij lampkę i szukaj. Obstawiam zepsuty brzęczyk.
renton26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2024, 15:15   #40
Bartas 32
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 29-12-2023
Skąd: Stargard
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,2
Rocznik: 2014
Postów: 17
Domyślnie Odp: Awaria Bliss

Działa ��
Bartas 32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.