Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford B-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-12-2019, 16:18   #11
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: klima nagle szyby w ciągu paru sekund zaparowały

A miałeś wcześniej włączoną klimę?

boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2020, 13:32   #12
Mareckiruless
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 03-12-2019
Skąd: Gdańsk
Model: B-max
Silnik: 1.0 benzyna 100KM Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 2
Domyślnie Odp: klima nagle szyby w ciągu paru sekund zaparowały

Rozwiązaniem był uszkodzony silniczek odpowiadający za zmianę trybu nawiewu wewnętrzy/zewnętrzny (znajduje się za schowkiem pasażera). Zablokował się w pozycji nawiewu wewnętrzego. Wystarczyło go naprawić i po problemie.
Pozdrawiam
Mareckiruless jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2021, 22:14   #13
peter1819
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 09-02-2005
Skąd: Piotrków T.
Model: B-Max
Silnik: 1.6 Ti
Rocznik: 2013
Postów: 26
Domyślnie Odp: klima nagle szyby w ciągu paru sekund zaparowały

Witajcie.
Trochę odkopany temat.

Mam ten sam problem co opisywany tutaj. Parujące szyby jak tylko zrobiło się chłodniej. Sprawdzę ten silniczek obiegu wewnętrznego.
Ale ma też inny problem i zarazem pytanie?
Taty B-Max posiada pełny klimatronic tzn. ten duży panel z wieloma przyciskami. Przy ustawieniu temperatury na 19-20 w aucie jest gorąco jak nie wiem co. Przy 21-23 jest jeszcze gorzej. Dopiero ustawienie na 16-17 daje przyjemna temperaturę. To trochę dziwne. Zawsze ten komfort uzyskuje się przy 19-21. Co może być nie tak, że tak bardzo grzeje?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Panel.jpg (12.1 KB, 17 wyświetleń)
__________________
B-Max 1.6 Ti PowerShift
peter1819 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2021, 13:41   #14
slawek_o
ford::amateur
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 14-08-2013
Skąd: śląsk
Model: C-max
Silnik: 1.0
Rocznik: 2013
Postów: 2
Domyślnie Odp: klima nagle szyby w ciągu paru sekund zaparowały

Witajcie, opiszę mój problem i jego rozwiązanie. Miałem coś takiego podobnego, tzn. zdarzało się sporadycznie że nagle wszystkie szyby w aucie zaparowały. Problem wtedy z jazdą był dość poważny. Wymiana filtra kabiny i wizyta w serwisie nie pomagała. Dalej co jakiś czas to się powtarzało i nie było na to reguły. Udało mi się to naprawić samemu i od tej pory jak ręką odjął. Zatem co zrobiłem? Odmontowałem kostkę łączącą silniczek odpowiadający za przekręcanie obiegu wewnętrznego i zewnętrznego. Zacząłem sprawdzać czy sam silniczek działa i jak reaguje. Okazuje się że jak wrzuca się wsteczny to wtedy automatycznie zamyka się obieg i jest ustawiony na "wewnętrzny". Po 30 sekundach po wyłączeniu biegu wstecznego automatycznie wyłącza się obieg "wewnętrzny". Po przeanalizowaniu okazało się że nieprawidłowo było ustawione położenie klapki, która przełącza na obieg zewnętrzny lub wewnętrzny. Nie wiem czemu ale wyglądało tak, że domyślnie było ustawione na obieg wewnętrzny. Przekręciłem i ustawiłem by domyślnie było ustawione za obieg zewnętrzny i wszystko podłączyłem i poskręcałem. Po sprawdzeniu jak zachowuje się przy naciśnięciu przycisku obieg wewnętrzny lub wrzuceniu biegu wstecznego okazało się, że teraz wszystko działa prawidłowo. Wykonałem to w grudniu zeszłego roku i od tej pory wszystko działa prawidłowo. Zatem proponuję każdemu kto ma taki problem by to sobie sprawdził. Pozdrawiam Wszystkich serdecznie.
slawek_o jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2022, 14:30   #15
piotrek1973
ford::amateur
 
Avatar piotrek1973
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 31-05-2019
Model: Kuga
Silnik: 1.5 Ecoboost 150 KM
Rocznik: 2018
Postów: 9
Domyślnie Odp: klima nagle szyby w ciągu paru sekund zaparowały

a jak dostać się do tego silniczka ?
piotrek1973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2022, 14:49   #16
slawek_o
ford::amateur
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 14-08-2013
Skąd: śląsk
Model: C-max
Silnik: 1.0
Rocznik: 2013
Postów: 2
Domyślnie Odp: klima nagle szyby w ciągu paru sekund zaparowały

Cytat:
Napisał piotrek1973 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a jak dostać się do tego silniczka ?
Witam, trzeba zdemontować schowek oraz dolną osłonę. Widać klapę, która zamyka dopływa powietrza z zewnątrz (część w kolorze czarnym). Z boku jest część w kolorze białym, która jest przykręcona dwiema śrubkami. Dostęp nie jest zbyt łatwy, trzeba się nagimnastykować, ale na pewno da się to zrobić.
slawek_o jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2022, 08:06   #17
piotrek1973
ford::amateur
 
Avatar piotrek1973
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 31-05-2019
Model: Kuga
Silnik: 1.5 Ecoboost 150 KM
Rocznik: 2018
Postów: 9
Domyślnie Odp: klima nagle szyby w ciągu paru sekund zaparowały

Cytat:
Napisał slawek_o Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, trzeba zdemontować schowek oraz dolną osłonę. Widać klapę, która zamyka dopływa powietrza z zewnątrz (część w kolorze czarnym). Z boku jest część w kolorze białym, która jest przykręcona dwiema śrubkami. Dostęp nie jest zbyt łatwy, trzeba się nagimnastykować, ale na pewno da się to zrobić.
ok dziekuję za pomoc
piotrek1973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2023, 16:51   #18
B-Maxman
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-12-2020
Model: B-Max
Silnik: 1,0 EcoBoost
Rocznik: 2015
Postów: 4
Domyślnie Odp: klima nagle szyby w ciągu paru sekund zaparowały

Temat jest wyjaśniony na innej stronie, chodzi o zawieszająca się klapkę obiegu wewnętrznego (za schowkiem pasażera) - ja odpiąłem silniczek od klapki i zablokowałem mechanicznie klapkę w pozycji "otwarta" - teraz nie mam obiegu wewnętrznego ale i zaparowanych w zimie szyb.
B-Maxman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.