Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-10-2021, 21:30   #31
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,658
Domyślnie [Mondeo MK4] Fabryczny Premium Sound System (Wzmacniacz, Subwoofer, Centralny)

Faktycznie, teraz zauważyłem. Fakt faktem niebieskie niewiadomo jakich cudów nie zdziałają. Tak czy inaczej dalej obstawiam za wersją że w Mondeo PSS gra lepiej niż w S-Max. Możemy kiedyś porównać aby potwierdzić lub obalić tę teorię.

metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2021, 21:36   #32
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 2,997
Domyślnie Odp: [Mondeo MK4] Fabryczny Premium Sound System (Wzmacniacz, Subwoofer, Centralny)

Jestem za.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale żeby porównanie miało sens, to najpierw zmienię te głośniki.

Ostatnio edytowane przez Parch ; 20-10-2021 o 21:43
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2021, 22:55   #33
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,148
Domyślnie Odp: [Mondeo MK4] Fabryczny Premium Sound System (Wzmacniacz, Subwoofer, Centralny)

Nie raz zmieniałem z papierowych na niebieskie i słychać było różnicę (w autach bez wzmaka), więc trochę dziwne jest gdy zadajesz sobie dużo trudu aby założy PSS i zostawiasz słabe głośniki - co ma wydawać dźwięk?

To tak jakby zmienić stockowe felgi na 2numery większe i założyć super marne gumy
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2021, 23:02   #34
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 2,997
Domyślnie Odp: [Mondeo MK4] Fabryczny Premium Sound System (Wzmacniacz, Subwoofer, Centralny)

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zostawiasz słabe głośniki
Nie są słabe.
Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie raz zmieniałem z papierowych na niebieskie i słychać było różnicę (w autach bez wzmaka)
Zależy co na co zmieniałeś. Jak przy okazji zmiany na niebieskie była zmiana z 20W na 25W, to pełna zgoda. Natomiast zmiana 25W papier na 25W plastik nie da spodziewanego efektu WOW. Według tego, co piszesz to w ogóle nie musiałbym dokładać wzmacniacza i subwoofera, lecz tylko zmienić głośniki na plastikowe. Tymczasem ja dokonałem zmiany dosyć radykalnej i jakiejś porażającej różnicy nie dostrzegam.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2021, 23:14   #35
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,658
Domyślnie Odp: [Mondeo MK4] Fabryczny Premium Sound System (Wzmacniacz, Subwoofer, Centralny)

Wchodząc między wódkę, a zakąskę… zgodzę się że zmiana z papierzaka 25W na plastik 25W nie zrobi wielkiej różnicy. Nawet bliski mi akustyk to stwierdził i w swoim Mondeo … po tymczasowej wymianie na plastik wrócił do papierzaków twierdząc że grają bardziej miękko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Natomiast nadal nie potwierdzę że różnicy między pss a brak pss nie ma za dużej. W wypadku Mondeo jest to dodatkowy całkiem spory bas i podbite wysokie tony przez głośnik centralny. @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] nie słyszysz ani jednego ani drugiego?
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2021, 23:22   #36
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 2,997
Domyślnie Odp: [Mondeo MK4] Fabryczny Premium Sound System (Wzmacniacz, Subwoofer, Centralny)

Cytat:
Napisał metmusic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@Parch nie słyszysz ani jednego ani drugiego?
Tego nie napisałem przecież. Napisałem, że ta różnica którą słyszę nie rzuciła mnie na kolana. Szczególnie jeśli chodzi o bas. Generalnie tego basu jest więcej, bo jest przecież subwoofer, którego wcześniej nie było.
Natomiast główną (NIESTETY) różnicę, którą dostrzegam, to taką, że mi podłoga pod tyłkiem drga, gdy zwiększam głośność. Jednak - jak dla mnie - za blisko jest ten subwoofer.


BTW. Przewiozłem dzisiaj córkę na siedzeniu pasażera na kierowcą. Jak głośność dałem powyżej "7", to już sygnalizowała "masaż" stóp. Trasa była krótka, więc nie czuła dyskomfortu, ale zobaczymy, co będzie na dłuższych eskapadach.

Ostatnio edytowane przez Parch ; 20-10-2021 o 23:26
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2021, 23:27   #37
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,658
Domyślnie [Mondeo MK4] Fabryczny Premium Sound System (Wzmacniacz, Subwoofer, Centralny)

No tak… bo w S-max subwoofer jest bliżej kierowcy. W Mondeo w bagażniku. To może robić całkiem konkretną różnicę
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2021, 19:24   #38
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 2,997
Domyślnie Odp: [Mondeo MK4] Fabryczny Premium Sound System (Wzmacniacz, Subwoofer, Centralny)

Cytat:
Napisał metmusic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak czy inaczej dalej obstawiam za wersją że w Mondeo PSS gra lepiej niż w S-Max. Możemy kiedyś porównać aby potwierdzić lub obalić tę teorię.
Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem za. Ale żeby porównanie miało sens, to najpierw zmienię te głośniki.
No to jestem gotowy do porównania PSS: Mondeo mk4 vs. S-MAX mk1. Nawet założyłem na przednie drzwi głośniki takie, jak masz Ty w swoim aucie. Czyli zarówno w przednich, jak i w tylnych drzwiach mam dokładnie takie same głośniki niskotonowe. Również głośniki wysokotonowe są u mnie dokładnie takie same.


BTW. Po zmianie z głośników "czarnych" na "niebieskie" różnica w graniu jest - dla moich uszu - hmmmmm...
...praktycznie niezauważalna. Albo jestem głuchy, albo już sam nie wiem co.


P.S. Nie chciałbym, aby po moich (dosyć krytycznych) wpisach powstało takie wrażenie, że PSS w S-Maxie mk1 "nie gra". Bynajmniej. Uważam wręcz, że gra znakomicie. Natomiast muszę to jeszcze raz napisać, moje odczucia po zmianie nagłośnienia są niezmienne: uważam, że setup, który miałem przed zmianą na PSS, tj. radio BLAUPUNKT NX SD MCA2+ z ośmioma głośnikami (4 niskotonowe 25W z czarną papierową membraną + 4 wysokotonowe) grał również bardzo dobrze.
Zmiana nagłośnienia na PSS, tj. radio BLAUPUNKT NX SD MCA2+ wspomagane wzmacniaczem (dedykowany dla S-MAX mk1) z jedenastoma głośnikami (4 niskotonowe 25W z niebieską plastikową membraną + 5 wysokotonowych, w tym jeden w kokpicie + 1 subwoofer w schowku przy nogach pasażera 2. rzędu + 1 średniotonowy w kokpicie), gdybym miał to spróbować wyrazić cyferkami, poprawiła jakość (ogólną) dźwięku o 11%. Z tego 10% to zasługa subwoofera i dodatkowych głośników w kokpicie a 1% to zasługa zmiany głośników w drzwiach z "czarnych" na "niebieskie". Te cyferki, to oczywiście moje odczucie i jest to na pewno ocena subiektywna, po prostu MOJA OPINIA. A z "opinią" to wiadomo...
...jak z dziurą w tyłku, każdy ma własną.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2021, 19:46   #39
slav-kiler
ford::advanced
 
Avatar slav-kiler
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 04-09-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Fusion Energi Titanium
Silnik: Plug-In Hybrid 188km
Rocznik: 2017
Postów: 231
Domyślnie Odp: [Mondeo MK4] Fabryczny Premium Sound System (Wzmacniacz, Subwoofer, Centralny)

Zawsze możesz wrzucić głośniki niebieskie Sony z Fusiona USA polifta , są 50W.
slav-kiler jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2023, 20:35   #40
Barabashkin
FCP member
 
Avatar Barabashkin
 
Imię: Oleksii
Zarejestrowany: 04-12-2019
Skąd: Stargard
Model: S-Max
Silnik: 2,0 D 140 KM
Rocznik: 2012
Postów: 64
Domyślnie Odp: [Mondeo MK4] Fabryczny Premium Sound System (Wzmacniacz, Subwoofer, Centralny)

Witam wszystkich!
Mam S-maxa mk1 z radio Blaupunkt nx SD i papierowymi głośnikami 25 w w drzwiach. 4 niskotonowe w drzwiach, dwa twitery w tylnych i 2 twitery w kokpicie. wygłuszone drzwi matą butylową. grają dobrze, ale...
Nie chcę bawić się w dołożenie oryginalnego PSS, tylko dołożyć wzmacniacz, zmienić głośniki i może jeszcze woofer. Blaupunkt nie ma wyjść rca, ale w shematach ma wyjścia na głośniki te same, co w wersji pss na mca wzmacniacz.
Pytanie takie: jak w konfiguracji bcm zmienię wersję ze wzmacniaczem to z radia będzie leciał sygnał dla wzmacniacza typu rca i czy będzie generowało błędy braku ori wzmacniacza? czy lepiej w to nie bawić się i założyć przetwornicę sygnału z głośników na wzmacniacz?
Barabashkin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.