Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-11-2021, 01:11   #121
Meniumeh
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-07-2017
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 161
Domyślnie Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?

Witam. U mnie słychać jakieś hurgotanie gdzieś w okolicach skrzyni biegów, a ścianki grodziowej silnika. Jak wcisnę sprzęgło to jest cicho, najbardziej jest to słyszalne na zimnym silniku. Na ciepłym raktycznie ustaje. Wątpie że to może być koło 2masowe.

Obstawiacie jakieś łożsko na skrzyni biegów ?

Wciśnięcie sprzęgła rozłącza skrzynię biegów od silnika dlatego w slrzyni szulam przyczyny hałasów.

Meniumeh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2021, 10:40   #122
Waldekpoznan
ford::average
 
Imię: Waldemar
Zarejestrowany: 01-11-2017
Skąd: Poznań
Model: C max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 114
Domyślnie Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?

Na 99% to będzie dwumas do wymiany.
Waldekpoznan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2022, 22:00   #123
Jacek07focus
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 24-06-2021
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2007
Postów: 108
Domyślnie Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?

witam, czytam posty poprzednie jednak nie widzę objawów jakie trapi a moje auto od kilkunastu dni.

objawy:

- stuknięcie (pojedyńcze) niemal każdorazowo podczas ruszania tj. do tyłu ,do przodu,
- często stuknie (pojedyńcze) też w czasie jazdy zmieniając bieg z 1 na 2 i z 2 na 3
- również jedno puknięcie w momencie gaszenia silnika,
- rozruch silnika ,nie ma odgłosu puknięcia ,

to puknięcie brzmi jak niemocne stuknięcie młotkiem w twardy metal,

Auto poza tym zachowuje się poprawnie , brak wibracji karoserii,

dodam że objawy wystąpiły po tym jak auto było użytkowane na strasznie bijących tarczach hamulcowych , dosłownie w czasie hamowania wyrywało kierownice z rąk ,

doradźcie , pozdrawiam
Jacek07focus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2022, 22:21   #124
michadr
ford::average
 
Avatar michadr
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 30-07-2022
Skąd: Łódź
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 100 KM
Rocznik: 2006
Postów: 62
Domyślnie Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?

Patrzyłeś na ten, aktualnie wałkowany temat?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wygląda podobnie na pierwszy rzut oka. Może i okazać się dwumasa finalnie, ale nie musi. Po Twoim opisie pachnie to uwalonym przegubem. Z drugiej strony, zastanawia ten stuk przy gaszeniu, może bardziej poducha?
michadr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2022, 23:38   #125
Jacek07focus
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 24-06-2021
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2007
Postów: 108
Domyślnie Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?

wymieniałem poduszkę pod akumulatorem i poduszkę skrzyni biegów dwa miesiące temu , sprawdzę jutro stan obu,
Jacek07focus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2022, 22:14   #126
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?

Wygląda na to, że mi padła nowa dwumasa Sacha po jakichś 25 tysiącach km. Okrutne basowe buczenie silnika na wysokich obrotach, które niesie się na budę, telepanie przy gaszeniu, szarpnięcia przy dodaniu i odjęciu gazu, jakieś stuki. Mam też często stuk przy ruszaniu do tyłu, ale to raczej z zawieszenia, silnik przecież zawsze działa w tą samą stronę.

Padła mi albo przez jazdę z większą mocą przez 15 tysięcy km, w co raczej wątpię, bo nie było za dużo momentu, lub przez jazdę przez 3 miesiące, jakieś 2000 km, z szarpiącą turbosprężarką, nie moglismy dojść co jest nie tak, turbo potrafiło się nagle załączyć lub wyłączyć, co powodowało ogromne szarpnięcia silnikiem, nie wiedziałem że może szarpać tak mocno, aż silnik i buda podskakiwały, auto też miało moc jak chciało i sporadycznie słabiej poszarpywało, ale kilka razy przez te 3 miesiące miałem szarpnięcie takie mega na maksa nieporównywalne do niczego. Winny był uszkodzony czujnik kopiowania turbo/położenia geometrii, wskazywał losowe pomiary i sterownik sobie przestawiał turbo na tej podstawie. Więc myślę że od tego rozwaliło mi dwumasę.

I teraz pytanie trochę w temacie, miałem Sachsa, oryginał był chyba Luka, jeszcze jest chyba Valeo do wyboru. Co zazwyczaj montujecie? Nie chcę trzeci raz wymieniać dwumasy, pierwsza miała 230 tysięcy i wymieniałem, bo sprzęgło się skończyło. Mogę wziąć jeszcze raz Sacha lub Luka, chociaż o Luku ostatnio czytałem że też się komuś rozpadł bardzo szybko. Silnik mam jak w opisie, 2.0 tdci 136 km, dzięki za podpowiedzi.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2022, 12:46   #127
Grzegorz881
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-05-2022
Model: ford focus mk2
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 18
Domyślnie Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?

Hejka, słuchajcie , mam mały problem znowu ostatnio, przy ruszaniu znowu lekko gaśnie mi samochód jak troszkę szybciej wezme noge ze sprzegła, ktoś coś ?
Grzegorz881 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2022, 17:12   #128
Korul
ford::average
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 04-09-2022
Skąd: ŁDZ
Model: Focus MK2 lift
Silnik: 1.6 duratorq
Rocznik: 2008
Postów: 51
Domyślnie Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?

Witam, nie wiem czy to dwumas, ale gdy auto jest na biegu jałowym bez wciśniętego sprzęgła to wszystko jest ok, ale przy wciśnięciu sprzęgła do połowy to są drgania z metalicznym dźwiękiem i słychać tarcie jakby tarczy
sprzęgła , gdy stoję na biegu jałowym o mam wciśnięte sprzęgło do końca to z kolei coś popukuje tylko nie wiem czy to głos dochodzi z komory silnika np gdzieś puka plastik o plastik przez to że sprzęgło nie przyjmuje drgań czy to też dwumas?
Dodam że przy zmianie biegów 1/2/3 słychać pukanie pod autem.
I gdy odpalam i gasze auto bez wciśniętego sprzęgła nic nie puka, ale jak auto się nagrzeje to jak gaszę że wciśniętym sprzęgłem to są takie puki że 3 w komorze silnika
I w jakim stanie według was jest mój dwumas tak się zachowujący ?

Ostatnio edytowane przez Korul ; 27-10-2022 o 17:21
Korul jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2023, 20:09   #129
zeus
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-12-2022
Model: Focus
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 21
Domyślnie Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?

Korul i co ustaliłes co Ci tak puka mam to samo ?
zeus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.