Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-02-2014, 11:08   #1
danmed
ford::beginner
 
Imię: daniel
Zarejestrowany: 02-12-2013
Skąd: kartuzy
Model: focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 23
Domyślnie Licznik prędkościomierz nie działa

Witam tak jak w temacie nie działa mi prędkościomierz w transicie z 2003 roku 2.4 diesel. Wymieniłem czujnik ale dalej to samo wskazówka się nie podnosiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dodam że wskazówka obrotów działa bez zarzutu. Proszę o wskazanie innych możliwych przyczyn.

danmed jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2014, 13:08   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Licznik prędkościomierz nie działa pomocy!

Cytat:
Napisał danmed Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Proszę o wskazanie innych możliwych przyczyn.
Często zegary wariują bo płytka drukowana zegarów wymaga oczyszczenia.
Na płytce w miejscach lutów pojawiają się charakterystyczne wykwity. Rozrastają się na sąsiednie ścieżki i luty, tworząc dodatkowe połączenia i zwarcia. Podobnie może być na gnieździe wtyku wielopinowego płytki.
Trzeba wyjąć płytkę z zegarami i ligninką ze spirytusem przetrzeć (wymyć) płytkę od tyłu.
Trochę jest pracy z plastikami kolumny kierownicy i z okularem zegarów aby się do niej dostać i wyjąć - ale jest to do zrobienia w godzinkę...

Mogą być oczywiście inne przyczyny...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2014, 18:40   #3
danmed
ford::beginner
 
Imię: daniel
Zarejestrowany: 02-12-2013
Skąd: kartuzy
Model: focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 23
Domyślnie Odp: Licznik prędkościomierz nie działa pomocy!

Dzięki sprawdzę jutro lub pojutrze. mam jeszcze pytanie czy jeżeli ktoś majstrował przy liczniku ( cofał licznik) ,to mogło to spowodować awarię prędkościomierza? Transita kupiłem z niedziałającym prędkościomierzem .Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał wojtekn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Proszę poprawić tytuł tematu.

Poradnik, czyli jak pisać zgodnie z zasadami panującymi na tym forum

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jestem świeży na tym forum i nie mam pojęcia jak zmienić temat .

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 02-02-2014 o 21:51
danmed jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2014, 21:44   #4
mm666
ford::average
 
Avatar mm666
 
Zarejestrowany: 16-04-2012
Skąd: rz-ów
Model: Transit
Silnik: 2,4tddi
Rocznik: 2001
Postów: 87
Domyślnie Odp: Licznik prędkościomierz nie działa pomocy!

Prędkościomierz można uwalić nieumiejętnym cofaniem licznika, ale zwykle po takiej operacji pokazuje dalej, tylko że głupoty. Jeżeli nie działa zarówno prędkościomierz, jak i licznik kilometrów, to sprawa może okazać się mniej błaha jak uszkodzony 'zegar'. W transicie sygnał z czujnika prędkości pojazdu idzie do ECU, komputer zmienia parametry tego sygnału i dopiero wysyła do licznika. Oznacza to, że nie można sprawdzić 'na ostro' licznika pomijając wiązkę (łącząc licznik z czujnikiem)

Ja się doktoryzowałem ze dwa miesiące zanim udało mi się ogarnąć problem niedziałania licznika. Główne punkty do sprawdzenia to:
-bezpiecznik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
-połączenia kostek z licznikiem (często pada, powiedziane o tym było wyżej)
-połączenia wiązki przechodzące przez budę po lewej stronie

Ponadto u mnie obok wewnętrznej skrzynki bezpieczników istnieje szara kostka z połączonymi dwoma pinami odpowiadającymi właśnie za sygnał do licznika, ale zaznaczam, że nie wiem czy to rozwiązanie fabryczne (ale raczej tak)

Ogólnie problem okazał się u mnie szerszy, uszkodzony był alternator, dodawanie gazu na postoju powodowało szalone reakcje predkościomierza i błędy ECU, toteż musiałem odłączyć licznik do czasu regeneracji alternatora
mm666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2014, 21:52   #5
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Licznik prędkościomierz nie działa pomocy!

danmed kto pyta i czyta nie błądzi. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pierwszy post klikasz edycja potem zaawansowana i zmieniasz. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2014, 19:53   #6
danmed
ford::beginner
 
Imię: daniel
Zarejestrowany: 02-12-2013
Skąd: kartuzy
Model: focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 23
Domyślnie Odp: Licznik prędkościomierz nie działa pomocy!

Witam ponownie okazało się że winny był komputer . Kupiłem na allegro za 50 zł plus wymiana i podłączenie komputera pod komputer(immobilajzer) za 150 zł u znajomego elektryka i licznik śmiga aż miło pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Temat do zamknięcia
danmed jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2016, 18:03   #7
karofhu
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 26-10-2015
Skąd: Gdańsk
Model: ford transit
Silnik: 1998
Rocznik: 2005
Postów: 13
Domyślnie Przerwy w działaniu prędkościomierz i obrotomierza. Zapala się czujka świec żarowych.

Proszę o pomoc, gdyż w czasie jazdy przestają działać prędkościomierz i obrotomierz - dzieje się to na chwilę i ponownie działa.
Dzisiaj jeszcze doszło że w czasie jazdy zapala się i gaśnie ( mruga ) kontrolka świec żarowych.

Jak można to wyeliminować.
karofhu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2016, 18:30   #8
1985matti
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 23-11-2012
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Model: Transit 2003
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 72
Domyślnie Odp: Przerwy w działaniu prędkościomierz i obrotomierza. Zapala się czujka świec żaro

Do przelutowania duże gniazdo w liczniku, miałem dokładnie to samo i jak ręką odjął.
Kontrolka świec żarowych może znaczyć wszystko - trzeba odczytać błędy.
1985matti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2016, 19:13   #9
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Przerwy w działaniu prędkościomierz i obrotomierza. Zapala się czujka świec żaro

Problem w tym, że jeżeli chcesz dostać się do lutów gniazda wielowtykowego, to trzeba rozebrać cały zespół - zdejmując wskazówki z osiek zegarów.
Ja próbowałem to zrobić, naprawdę mocno ciągnąłem za wskazówki - jeszcze moment i wyrwałbym ośki z bebechami wskaźników.
Nie udało się. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kupiłem cały zestaw używkę na Allegro.

Przedtem - kilka lat wstecz - te zegary mi też wariowały i pomogło na kilka ładnych lat wymycie płytki drukowanej od tyłu spirytusem i ligninką.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2016, 19:52   #10
1985matti
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 23-11-2012
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Model: Transit 2003
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 72
Domyślnie Odp: Przerwy w działaniu prędkościomierz i obrotomierza. Zapala się czujka świec żaro

Wskazówki podważ śrubokrętem schodzą ciężko ale można je zdjąć.
Zrób zdjęcie położenia wskazówek przed demontażem bo są poniżej skali a potem będzie to ciężko skalibrować. U mnie były około 1cm poniżej skali.
Aha warto jeszcze umyć plastiki po rozebraniu, różnicę widać gołym okiem.
1985matti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
2.0t , immobilizer , licznik , sterownik silnika


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.