Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Puma

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-02-2021, 21:42   #11
mgol85
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 27-10-2020
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: Czy ktoś już kupił? Jaki model, silnik? Jak wrażenia

Witam,
To mój pierwszy post więc wypada się przedstawić, nazywam się Michał ��
Co do Pumy, co prawda posiadaczem jeszcze nie jestem, wciąż czekam, ma być jakoś na kwiecień. Zamówiona ST-Line X 1.0 155km ze wszystkimi dodatkowymi pakietami. Jak dojedzie spróbuję opisać wrażenia choć po jazdach testowych jak najbardziej pozytywne. Prowadzenie bajka (w końcu to fiesta), dynamika również wg mnie w porządku.��

mgol85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2021, 18:01   #12
musso87
ford::average
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 17-07-2012
Skąd: Szczecin
Model: Puma 2020
Silnik: 1.0
Rocznik: 2020
Postów: 85
Domyślnie Odp: Czy ktoś już kupił? Jaki model, silnik? Jak wrażenia

Michał, gdzieś czytałem, że na rocznik 2021 Pumy będą... biedniejsze, o czym ford nic nie wpomina.
Moim zdaniem, bo jeżdżę tym co Ty bedziesz mieć od pol roku i trochę to nie w porządku dla teraz kupujących. Zapytaj sprzedawcy o różnice odnośnie demonstracyjnego a tym co wyprodukują.

Poza tym Pumie bliżej do rozwiązań Focusa niż Fiesty.
1) większe koła, na 5 srub
2) klapa elektryczna
3) hybrydy 155KM
4) bagażnik bez porównania większy.
5) hamulce przód tył tarczowe
6) nagłośnienie bang olufsen - mi niekoniecznie pasuje
7) wifi LTE na pokładzie
8 ) cyfrowe zegary, dla mnie ekstra sprawa
9) więcej pod maską rozwiązań z droższych modeli.
10) Wersja Vigniale, skóry innej jakości, grubsze szyby ponoć.
11) inne forma drzwi, nie ma widocznych progów - nowa konstrukcja.

A te wersje na 2021 Pumy mają być bez ładowarek indukcyjnych (używam) zawsze jeden kabelek mniej ford zbiera statystyki i widzi jaki procent posiadaczy korzysta.
Ale hamulce bębnowe to już przesada, we wszystkich wersjach poza tych z 155KM I ST.

I ogólnie moja Puma daje radę. W trybie sport dostaje lekkości, poza tym skrada spojrzenia innych kierowców Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez musso87 ; 07-02-2021 o 18:16
musso87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2021, 11:19   #13
mgol85
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 27-10-2020
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: Czy ktoś już kupił? Jaki model, silnik? Jak wrażenia

Hmm właśnie zerkałem w umowę i załącznik i ewidentnie ładowarka bezprzewodowa jest, wifi również, różnica o której wspomniał dealer jest taka, że oba gniazda USB mają być z przodu bo w '20 jedno gniazdo było w podłokietniku bodajże.
Może niższe wersje mają być bardziej okrojone?
Nie jestem pewien bo nie sprawdziłem jak to jest z tylną klapą elektryczną, otwierana z kluczyka i po przycisku ale czy otwiera się na tzw. "nogę"?

Jak można zapytać to czy macie pakiet full LED? Jak wyglądają drogowe i halogeny? Dają radę w nocy? Niestety jazdy testowe miałem za dnia i nie było jak przetestować oświetlenia

Ostatnio edytowane przez mgol85 ; 08-02-2021 o 11:31
mgol85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2021, 21:47   #14
musso87
ford::average
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 17-07-2012
Skąd: Szczecin
Model: Puma 2020
Silnik: 1.0
Rocznik: 2020
Postów: 85
Domyślnie Odp: Czy ktoś już kupił? Jaki model, silnik? Jak wrażenia

Okrojenie wyposażenia dotyczy niższych wersji silnikowych.

Mi usb c w podłokietniku bardzo odpowiada. Kabelek od kamerki schowałem właśnie tam.

Co do full LED to, mijania powiedzmy, że są dla mnie standardowe. Mógłby świecić dalej. Jest na szczęście funkcja doświetlania zakrętów. Tak naprawdę robotę robi high beam. Z automatu rozświetla i przygasa długimi. Bardzo dobrze sie ten bajer u mnie spisuje.
musso87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2021, 17:32   #15
PrzemKo80
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 12-05-2017
Skąd: Częstochowa
Model: Fiesta Trend Sync
Silnik: 1.4 96km
Rocznik: 2017
Postów: 200
Domyślnie Odp: Czy ktoś już kupił? Jaki model, silnik? Jak wrażenia

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Siedmiostopniowa skrzynia automatyczna, która trafi do aut Ford Puma wyposażonego w silniki 1.0 EcoBoost Hybrid.!
PrzemKo80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2021, 18:15   #16
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Czy ktoś już kupił? Jaki model, silnik? Jak wrażenia

Nie ma jak dobre tempo Forda, o tej skrzyni wiadomo od ponad roku, a dopiero teraz ma wejść do oferty.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2021, 11:38   #17
Wasabi88
ford::average
 
Avatar Wasabi88
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 14-09-2017
Skąd: Wrocław
Model: Fiesta ST- Line
Silnik: 1.0 EcoBoost
Rocznik: 2019
Postów: 69
Domyślnie Odp: Czy ktoś już kupił? Jaki model, silnik? Jak wrażenia

Pytanie do osób, które nie mają aktywnego tempomatu i posiadają skrzynie manualną czy system pre-colliision ostrzega tylko o przeszkodzie czy również hamuje?


Cytat:
Napisał musso87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Michał, gdzieś czytałem, że na rocznik 2021 Pumy będą... biedniejsze, o czym ford nic nie wpomina.
Moim zdaniem, bo jeżdżę tym co Ty bedziesz mieć od pol roku i trochę to nie w porządku dla teraz kupujących. Zapytaj sprzedawcy o różnice odnośnie demonstracyjnego a tym co wyprodukują.

Poza tym Pumie bliżej do rozwiązań Focusa niż Fiesty.
1) większe koła, na 5 srub
2) klapa elektryczna
3) hybrydy 155KM
4) bagażnik bez porównania większy.
5) hamulce przód tył tarczowe
6) nagłośnienie bang olufsen - mi niekoniecznie pasuje
7) wifi LTE na pokładzie
8 ) cyfrowe zegary, dla mnie ekstra sprawa
9) więcej pod maską rozwiązań z droższych modeli.
10) Wersja Vigniale, skóry innej jakości, grubsze szyby ponoć.
11) inne forma drzwi, nie ma widocznych progów - nowa konstrukcja.

I ogólnie moja Puma daje radę. W trybie sport dostaje lekkości, poza tym skrada spojrzenia innych kierowców Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego większość rzeczy, które wymieniłeś są dostępne w Fieście.
Wasabi88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2021, 20:46   #18
jarkopa
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 01-11-2020
Skąd: Warszawa
Model: Puma
Silnik: 999
Rocznik: 2020
Postów: 12
Domyślnie Odp: Czy ktoś już kupił? Jaki model, silnik? Jak wrażenia

Można wybrać w ustawieniach Pre-Collision czy system ma sam hamować czy tylko ostrzegać - Angielska instrukcja tak to opisuje:

How to Enable or Disable Automatic Emergency Braking
The Pre-Collision Assist System cannot be disabled, but you can choose to disable the Active Braking feature.
From the Settings menu, select Driver Assist > Pre-Collision.
Toggle Active Braking on or off.
With Active Braking disabled, the Ford Pre-Collision Assist will notify you when a collision risk is detected but will not assist in braking to avoid a collision.
How to Adjust Alert Sensitivity
From the Settings menu, select Driver Assist > Pre-Collision > Alert Sensitivity.
Choose between High, Normal and Low sensitivity settings.
Note: High means earlier, more frequent warnings. Low means fewer warnings.
jarkopa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2021, 11:46   #19
marCIN27
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 04-06-2020
Skąd: Bydgoszcz
Model: Puma
Silnik: 999
Rocznik: 2020
Postów: 1
Domyślnie Odp: Czy ktoś już kupił? Jaki model, silnik? Jak wrażenia

Odebrałem swoją Pumę 125 KM miękka hybryda. Wcześniej jeździłem Mondeo mkIV więc jest różnica w ilości dostępnego miejsca. Siedzi się wysoko, co mi akurat odpowiada. Nie mogę jednak dopasować ustawień fotela. Pomimo, że jest regulacja na trzech odcinkach kręgosłupa, nie mogę znaleźć odpowiednich ustawień. Poza tym, Puma jest krótsza od Mondeo i bardziej czuć nierówności, zawieszenie jest twardsze. Zaskoczony jestem, jak dobrze się to auto zbiera.
marCIN27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2021, 15:53   #20
pjanta76
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 07-09-2017
Skąd: Tychy
Model: focus mk3
Silnik: TDCI 120
Rocznik: 2016
Postów: 4
Domyślnie Odp: Czy ktoś już kupił? Jaki model, silnik? Jak wrażenia

Witam

Kupilem Pume 125KM St line z 2 dodatkowymi pakietami w kolorze Race Red . Auto jest dla żony i odbieram je za kilka dni z salonu. Przeoczylem 1 sprawe - w wybranej wersji oraz dod. pakietach (Comfort i Winter) nie ma kamery cofania , sa tylko czujniki . Zastanwiam sie czy do tego ekranu/radia ( który jest identyczny jak np w nowych fiestach i focusach ) da sie fizycznie podpiac kamerke cofania ? Nie orginalna kamerke juz kiedys dokladalem do Focusa mk III ale zmienilem tez wtedy radio. W salonie powiedzieli mi ze na pozimie serwisu nie ma mozliwosci dokupienia i instalacji kamery (tylko w fabryce to robia) dlatego sklaniam sie ku rozwiazniu DYI ale zanim rozbiore te radio to moze ktos cos juz próbowal ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kolejna sprawa - autoalarm warto brac orginalny czy moze zrobic to gdzies taniej lub lepiej poza salonem ?

Przy okazji pochwale sie urwanym rabatem = 23 tys PLN od katalogu - Auto bylo demówa + słuzbowe dla serwisu i ma nabite 15 tys km

Ostatnio edytowane przez pjanta76 ; 11-03-2021 o 16:08
pjanta76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.