Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-04-2021, 15:50   #21
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Focus vs. Mondeo

i co on biedny z tego wyniesie? chyba jednynie pierwsze posty .. zal forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2021, 16:26   #22
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Focus vs. Mondeo

Stojąc przed dylematem końca leasingu za rok i końca produkcji mondeo mk5 szukam następnego samochodu, przejechałem testowym wypaśnym i zastępczym focusem MK4 w sumie ok 4000km oraz odbyłem jady Kugą MK3.Nestety rezygnuję z Forda ponieważ platforma focusa za pieniąde które trzeba zapłacić to zwykły ,delikatnie mówiąc śmieć-niewarty tej kasy w porównaniu do już starego Mondeo.To porównanie to jest przepaść na tle komfortu jazdy, wyciszenia ,pracy zawieszenia, wykończenia, wygody foteli, użytych materiałów wykończeniowych, wykończenia i objętości schowków, detali, boczków tapicerskich.dzisiaj wsiadłem w Nowego Golfa i Nowe Megane i zacząłem się śmiać do łez na wspomnienie Focusa którego oddałem tydzień temu.

Ostatnio edytowane przez Matych ; 06-04-2021 o 17:28
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2021, 18:19   #23
panpiotr24
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-01-2019
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo
Silnik: 1.8td
Rocznik: 1993
Postów: 3
Domyślnie Odp: Focus vs. Mondeo

Czyli jednogłośnie po prostu lepiej dołożyć trochę kasy i kupić Mondeo? Nie zwracam uwagi na ilość miejsca z tyłu. Nie mam dzieci, więc rzadko ktoś tam siedzi, a jeśli już to maksymalnie na 30 minut. Tyle czasu to i goryl ze wzrostem 2.20m w corsie by wysiedział. Ale nie o to, nie o to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zależy mi przede wszystkim na wygodzie siedzenia (trasa 1200km minimum raz w miesiącu) i mocy. Tak żebym nie musiał się zastanawiać czy zdążę wyprzedzić. Poza tym bezawaryjność. Wiem że o to pewnie będzie ciężko z power shift ale cóż.
panpiotr24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2021, 21:27   #24
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Focus vs. Mondeo

Cytat:
Napisał panpiotr24 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli jednogłośnie po prostu lepiej dołożyć trochę kasy i kupić Mondeo? Nie zwracam uwagi na ilość miejsca z tyłu. Nie mam dzieci...
Na to pytanie musisz sobie odpowiedzieć sobie sam. Mondeo będzie zapewne autem trochę wygodniejszym na dłuższe trasy, ale Focusem też spokojnie objedziesz. Wydaje mi się, że Focusa mk3.5 kupisz młodszego i/lub z mniejszym przebiegiem, niż Mondka w tym samym budżecie, co może przełożyć się na niską awaryjność tego pierwszego. Jest nawet szansa, że Focusa kupisz jeszcze z (przedłużoną) gwarancją, co również jest plusem, jeśli zwracasz uwagę na bezawaryjność.
Ponadto Focus z 2017 r. będzie miał na pokładzie SYNC3, czego nie uświadczysz w Mondku z 2015. Chyba nie muszę dodawać, że różnica między starym SYNC2 a nowszym SYNC3 jest ogromna.

BTW. większość kolegów tutaj doradza Ci zakup Mondeo, bo większy i bardziej rodzinny. Tymczasem Ty napisałeś, że na przestrzeni z tyłu Ci nie zależy, czym już obaliłeś ich argument. Mam wrażenie, że niektórzy kupują samochód na wyrost, większy niż potrzeba, nawet gdyby mieli w nim wozić powietrze :-) Czytałem uważnie posty, aż ktoś ci zasugeruje kupno Forda Galaxy, bo przecież jeszcze większy i bardziej przestronny niż Mondeo :-)

A tak na serio: dynamika Focusa będzie lepsza, a spalanie trochę mniejsze, niż Mondeo z tym samym silnikiem. Mało tego. Focus z dieslem 150KM będzie miał lepsze osiągi niż Mondeo 180KM! A Focusa możesz kupić z motorem 2.0 150KM i zmienić mu soft na 180KM, co zapewni jeszcze lepszą dynamikę.

Pozdrawiam i życzę Ci ciekawych przemyśleń Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez kopson ; 06-04-2021 o 21:48
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2021, 22:44   #25
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Focus vs. Mondeo

Cytat:
Napisał kopson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam i życzę Ci ciekawych przemyśleń
Panowie Mondeo mk5 ma sie tak do focusa jak euro do złotego.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2021, 00:49   #26
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Focus vs. Mondeo

Kolego @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , nie wątpię że Mondeo, którym zresztą chyba i Ty jeździsz, jest lepsze od Focusa. Gdyby oceniać te dwa modele w prostej kategorii "lepszy/gorszy" to faktycznie Mondek wygrywa. Ale o wyborze samochodu często też decydują inne czynniki, które częściowo opisałem w poprzednim poście. Dlatego mając do wydania np. 60k zł uważam, że wybór to kwestia otwarta i Focus wcale nie stoi na przegranej pozycji.

Na szczęście ja nie mam obecnie takich dylematów, co wybrać.
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2021, 06:22   #27
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,985
Domyślnie Odp: Focus vs. Mondeo

Miałem dokładnie ten sam dylemat, jasno określony budżet i owszem, Mondeo jest większe, wygodniejsze, ale tak jak mówi @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , zastanowiłem się ile razy człowiek jeździ w 5 osób zapakowany po dach. Za kasę, którą mogłem przeznaczyć na auto mogłem wziąć starsze Mondeo z większym nalotem i gorszym wyposażeniem, lub młodszego Focusa z mniejszym przebiegiem i całkiem fajnie wyposażonego. Zdecydowałem się na Focusa i nie żałuję, a jeśli będzie za mały w przyszłości, to zawsze można zmienić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez kln1920 ; 07-04-2021 o 06:43
kln1920 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2021, 09:16   #28
Waterspoon
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 06-02-2021
Model: Focus Turnier
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 356
Domyślnie Odp: Focus vs. Mondeo

Przecież to są dwa zupełnie inne samochody i w innych klasach. Ktoś kto potrzebuje większego auta kupi Mondeo, ktoś kto potrzebuje kompakt kupi Focusa. Ale oczywiście w Polandzie wielkość auta to wyznacznik status społecznego, więc każdy chce mieć największy możliwy "wóz" nawet jak we czwórkę jedzie raz w roku na odwiedziny do babci i raz w roku latem na tydzień do Darłówka, ale na co dzień wozi z tyłu tylko śniadanie do pracy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Waterspoon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2021, 09:22   #29
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,543
Domyślnie Odp: Focus vs. Mondeo

Cytat:
Napisał Waterspoon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale oczywiście w Polandzie wielkość auta to wyznacznik status społecznego, więc każdy chce mieć największy możliwy "wóz"
A już myślałem, że to ze mną jest coś nie tak, że myślę inaczej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pocieszające, że nie jestem w tym sam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2021, 10:07   #30
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,985
Domyślnie Odp: Focus vs. Mondeo

Nie jesteś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. warto sobie znaleźć gdzieś w okolicy i Focusa i Mondeo, pojechać zobaczyć, usiąść i przejechać się, przemyśleć i wtedy podjąć decyzję
kln1920 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus , mondeo


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.