Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-04-2021, 19:57   #1
WoojO
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-03-2015
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2015
Postów: 464
Domyślnie Przekładka 1.5 na 2.0 eb

Hej!
Tak się stało że mój najcudownieszy silnik 1.5 padł. Auto puściło kilka bąków na biało i w końcu nie odpaliło. Tak sobie siedzę i rozmyślam czekając na wycenę z aso... że może by zrobić przekładkę 1.5 eb manual na 2.0 eb automat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czy ktoś już przerabiał taki temat? Na allegro jest trochę silników od różnych modeli (galaxy, fusion etc.) posiadających cała gamę oznaczeń silnika. Jakie oznaczenia mógł bym brać pod uwagę przy przekładce? Na co zwrócić uwagę przy skrzyni? Wystarczy że będzie to model 6F35? Co jeszcze należało by wymienić? PCM do wymiany czy wystarczy konfiguracja?... Tylko nie piszcie że to bez sensu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

WoojO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2021, 22:35   #2
BiPi
ford::advanced
 
Avatar BiPi
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 30-09-2014
Skąd: Polska
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 251
Domyślnie Odp: Przekładka 1.5 na 2.0 eb

Mi kiedyś ktoś powiedział że lepiej zmienić auto w takim wypadkuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
BiPi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2021, 22:44   #3
WoojO
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-03-2015
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2015
Postów: 464
Domyślnie Odp: Przekładka 1.5 na 2.0 eb

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mi to każdy mówi... jest mi bardzo na rękę pojeździć jeszcze moim 3-4 lata. I tak by było gdyby nie silnik :/ Czeka mnie wydatek więc fajnie mieć opcję gdzie za "kilka złociszy" więcej będę miał trochę frajdy z jazdy przez te kilka lat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
WoojO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2021, 23:03   #4
BiPi
ford::advanced
 
Avatar BiPi
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 30-09-2014
Skąd: Polska
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 251
Domyślnie Odp: Przekładka 1.5 na 2.0 eb

A co się stało z silnikiem? Mój przy 86tus pracuje średnio tzn owyzej 2tys głośno w kabinie nawet się robi...
Nie mówiąc o tym.ze coś prY ruszaniu drży a jak się wciśnie za.mocno gaz to boksuje kołami i dupa z ruszania fajnego

Ostatnio edytowane przez BiPi ; 05-04-2021 o 23:04 Powód: Dopisek
BiPi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2021, 23:09   #5
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,487
Domyślnie Odp: Przekładka 1.5 na 2.0 eb

Tylko że poza silnikiem i skrzynią może się okazać że jeszcze pół auta trzeba wymienić....
Zawieszenie, hamulce, chłodnice, wiązki elektryczne....
W dodatku ktoś to jeszcze musi poskładać.
Domyślam się że cierpisz ale potem mogłoby być jeszcze gorzej...
Daruj sobie i szukaj nowego auta jak chcesz 2.0 i automat.
__________________
S-MAX: Sync3.4 /DAB+ /ACC /PCA /HUD /BLIS /CTA /FrontCAM /AmbientLED /AntySS /TCU /BOX
FOCUS: FullAmbientLED /TSR /DAS /AHB /BLIS /CTA /iACC /PCA /AntySS /NAVI / Alarm z czujnikami /BOX /FrontCAM /hak
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2021, 23:25   #6
WoojO
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-03-2015
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2015
Postów: 464
Domyślnie Odp: Przekładka 1.5 na 2.0 eb

Cytat:
Napisał BiPi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co się stało z silnikiem? Mój przy 86tus pracuje średnio tzn owyzej 2tys głośno w kabinie nawet się robi...
Nie mówiąc o tym.ze coś prY ruszaniu drży a jak się wciśnie za.mocno gaz to boksuje kołami i dupa z ruszania fajnego
U mnie po uruchomieniu pojawił się biały dym, zaczął poszarpywać ale tylko na początku. Zrobiłem może 8 km i już się nie uruchomił :/ Zbiorniczek na płyn chłodniczy pusty... miałem 121 tyś. Zobaczymy co jutro aso powie...mam niby gwarancje 12 ale za chiny ludowe nie pamiętam czy dobiłem do magicznych 1000 km kiedy gwarancja zaczyna działać. Możliwe że zabranie mi 50 km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. masakra. Wygląda na to że chyba kupie używkę 1.5 i spróbuję chipa.

Bump:
Cytat:
Napisał tombalt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko że poza silnikiem i skrzynią może się okazać że jeszcze pół auta trzeba wymienić....
Zawieszenie, hamulce, chłodnice, wiązki elektryczne....
W dodatku ktoś to jeszcze musi poskładać.
Domyślam się że cierpisz ale potem mogłoby być jeszcze gorzej...
Daruj sobie i szukaj nowego auta jak chcesz 2.0 i automat.
Właśnie obawiam się że lista pierdułek do wymiany może być dluga :/ tutaj auto mam od nowości i znam każdą ryskę i kamyczek w oponie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
WoojO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2021, 02:09   #7
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,516
Domyślnie Odp: Przekładka 1.5 na 2.0 eb

Cytat:
Napisał WoojO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie po uruchomieniu pojawił się biały dym, zaczął poszarpywać ale tylko na początku. Zrobiłem może 8 km i już się nie uruchomił :/ Zbiorniczek na płyn chłodniczy pusty... miałem 121 tyś. Zobaczymy co jutro aso powie...mam niby gwarancje 12 ale za chiny ludowe nie pamiętam czy dobiłem do magicznych 1000 km kiedy gwarancja zaczyna działać. Możliwe że zabranie mi 50 km masakra. Wygląda na to że chyba kupie używkę 1.5 i spróbuję chipa.
Myślę, że duzo łatwiej było by ogarnac 2.0eb z manualem (jezeli obecnie masz skrzynie mmt6, niestety z mk5 nie mam do czynienia), dokładanie automatu może być sporym wyzwaniem. No i w mk5 nie było w 2.0eb manuala wiec tez unikatowa wersja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ogólnie temat ciekawy no ale nasze auta to nie stare beemki gdzie mozna wszystko łatwo przekładac i na wszystko sa już patenty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez klocolus ; 06-04-2021 o 02:14
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2021, 06:25   #8
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,487
Domyślnie Odp: Przekładka 1.5 na 2.0 eb

Nie wspominając o najważniejszej kwestii....
Kto to potem odkupi? Takiego /przepraszam/ ulepa....
__________________
S-MAX: Sync3.4 /DAB+ /ACC /PCA /HUD /BLIS /CTA /FrontCAM /AmbientLED /AntySS /TCU /BOX
FOCUS: FullAmbientLED /TSR /DAS /AHB /BLIS /CTA /iACC /PCA /AntySS /NAVI / Alarm z czujnikami /BOX /FrontCAM /hak
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2021, 13:00   #9
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,516
Domyślnie Odp: Przekładka 1.5 na 2.0 eb

Cytat:
Napisał WoojO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Właśnie obawiam się że lista pierdułek do wymiany może być dluga :/ tutaj auto mam od nowości i znam każdą ryskę i kamyczek w oponie
Czy ja wiem, taki 2.0eb w manualu to może być trochę rarytas. Albo od razu grubo 2.3eb ze szperą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jednak czytałem, że skrzynia jest IB6 w 1.5eb to trochę komplikuje sprawę ale jest do zrobienia.

Wszystko jest do weryfikacji ale wg mojej wiedzy potrzeba by było:
-Półośki od 2.0tdci
-Skrzynia manual od focusa st 2.0eb
-Wybierak biegów i linki od 2.0 tdci (możliwe że będze pasować to co jest obecnie)
-Silnik 2.0eb (albo 2.3eb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
-Poduszka prawa od eb z mk5, poduszki skrzyni od 2.0 tdci
-Wydech od 2.0eb

Oczywiście wszystko do zweryfikowania

Komputer 1.5eb powinien po odpowiednim podłączeniu i remapie obsłużyć 2.0eb/2.3eb, sam samochód nie powinien nawet zauważyć podmiany silnika. Może wypaść łożysko podpory prawej półosi w trochę innym miejscu (w mk4 ecoboosty mają dłuższy o chyba 4cm wałek wychodzący ze skrzyni do przegubu wewnętrznego niż diesle ale w mk5 nie orientuje się), być może trzeba będzie pokombinować z mocowaniem albo jakiś mix z prawą półosią od focusa mk3 st. Pewnie jeszcze trochę zabawy z podłączeniem chłodzenia i klimy. Upgrade hamulców przednich jeżeli są różne. Przód też może trochę usiąść, być może trzeba wymienić sprężyny zawieszenia (1.5/1.6eb to bardzo lekkie silniki a 2.0/2.3 już mają przeciętną wagę).

Jakbyś miał gdzieś to zlecać to pewnie temat totalnie nieopłacalny ale jak jesteś w stanie sam pogrzebać może wyjść coś ciekawego.

Ostatnio edytowane przez klocolus ; 06-04-2021 o 13:05
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2021, 13:39   #10
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,449
Domyślnie Odp: Przekładka 1.5 na 2.0 eb

Szybkie liczenie w pamięci i wychodzi ok 30tys zł. Jeśli chcesz moge sie podjąć.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ecoboost , mondeo mk5 , swap


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.