Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-01-2022, 10:42   #21
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,649
Domyślnie Odp: Nietypowe wskazania naładowania akumulatora

Dziala. Przedniej również.
Dzisiaj znalazłem dodatkowy ciekawy pid. Mianowicie prąd ładowania akumulatora.
I ten śmieciowy BMS przy poziomie naładowania 53% bił w akumulator 0.5-.06A Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisiaj wrzucę sobie na wyświetlacz sync3 pid od prądu ładowania a następnie wyłączę bms. Zobaczymy jak to się będzie zmieniać.

cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2022, 10:56   #22
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,480
Domyślnie Odp: Nietypowe wskazania naładowania akumulatora

na PIDy w BCM od aku obserwuję od dawna

wyłączysz BMS
-wtyczką przy klemie
-konfiguracją w AsB?

Ostatnio edytowane przez Antej ; 14-01-2022 o 09:36
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2022, 11:19   #23
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,649
Domyślnie Odp: Nietypowe wskazania naładowania akumulatora

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wyłączysz BMS
-wtyczką przy klemie
-konfiguracją w AsB?
A to jakaś różnica? Mogę zrobić i tak i tak.

Bump:
Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co to za fajny sofcik?
Customowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W dziale moje auto obczaj sobie temat kolegi kompiler Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2022, 11:24   #24
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,480
Domyślnie Odp: Nietypowe wskazania naładowania akumulatora

IMO nie ma żadnej różnicy
ale przez problemy z brakiem ogrzewania szyb, spryskiwaczy, lusterek

szukam zależności kiedy BCM głupieje i odcina odbiorniki prądu

a wiadomo, że każda zmiana w konfiguracji wymaga "pojeżdżenia"

Ostatnio edytowane przez Antej ; 13-01-2022 o 11:28
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2022, 11:25   #25
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,649
Domyślnie Odp: Nietypowe wskazania naładowania akumulatora

Tak więc wyłączę programowo i sprawdzę czy wszystko co trzeba działa.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2022, 11:28   #26
Waterspoon
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 06-02-2021
Model: Focus Turnier
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 356
Domyślnie Odp: Nietypowe wskazania naładowania akumulatora

Jak ja się cieszę, że jestem na tym forum i mogę czytać tak wartościowe posty wyżej aktywnych kolegów. Otóż dzięki Wam Panowie wyrwałem chwasta w postaci BSM i jeszcze ten shit S&S wyrwałem w pakiecie, co mnie chyba bardziej cieszy. Kupiłem na wiosnę nowy aku i wymieniłem, ponieważ przy dość długich trasach miałem napięcie na aku na poziomie 12,20 V co często kontroluje właśnie z uwagi na trasy. To był już trzeci aku, bo drugi wytrzymał niecałe 3 lata i zdechł jak poprzedni. Nic się nie działo ale jakoś bałem się gdzieś jechać z takim aku, wiec w ramach testu co by nie wymieniać jeszcze w miarę dobrego, podłączyłem prostownik żeby sprawdzić ile będzie się ładował do całkowitego naładowania. Trwało to około 1,5 godziny prądem 8 A więc aku można powiedzieć prawie trup. Nabyłem nowy, podłączyłem, zresetowałem BSM i niczego nie świadomy jeździłem do wczoraj. Wczoraj przeczytałem post w tym temacie i dzisiaj z rana dzida do garażu, mierzę ............ znowu 12,20 V a wczoraj trasa. I decyzja była natychmiastowa, wyrywam chwasta. Sprawdziłem ładowanie po wyjęciu wtyczki i jest na wolnych 14,75 V normalnie baja. Żadnych błędów na zegarach, a czy gdzieś indziej będą to mi lata. Za jakiś czas zmierzę co się dzieje. Mam nadzieję, że już nie zarżnął mi ten BSM prawie nowego aku. Więc dzięki Wam Panowie jeszcze raz za te posty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Waterspoon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2022, 11:34   #27
Stawaz
ford::amateur
 
Imię: STANISŁAW
Zarejestrowany: 24-07-2012
Skąd: POZNAŃ
Model: FOCUS MK3
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 1
Domyślnie Odp: Nietypowe wskazania naładowania akumulatora

FOR Focus MK3 1.6 tdci 115 KM. Jakie powinno być prawidłowe napięcie po nocy, bez włączonego silnika, a jakie po jego uruchomieniu? Nie mam systemu Start Stop. Czy 11,5 V oznacza, że akumulator do wymiany (w nocy z temp. ok. 1* C)? Po uruchomieniu 15V, a po 2-3 minutach 14,7-14,8 V na BMS. Po 10 minutach pracy silnika i ponownym wyłączeniu napięcie 11,9-12,0 V.
Stawaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2022, 11:38   #28
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,480
Domyślnie Odp: Nietypowe wskazania naładowania akumulatora

uprzedzam że u mnie w aucie
fabrycznie brak ASS
od zawsze był zwykły kwasiak
obecnie jest ukraiński kwasiak
także ja sobie mogę świadomie pozwolić na traktowanie aku "w starym stylu" bez konsekwencji

12.2-12.6V miałem na "zimnym" aucie
po otworzeniu drzwi (bez zapłonu) i statycznym odpaleniu się całego oświetlenia bywało i 10.5V a mimo to odpalał

12V było po zgaszeniu silnika, ale zapalonym oświetleniem, po otwarciu drzwi

Ostatnio edytowane przez Antej ; 13-01-2022 o 11:41
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2022, 11:47   #29
Waterspoon
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 06-02-2021
Model: Focus Turnier
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 356
Domyślnie Odp: Nietypowe wskazania naładowania akumulatora

Ja bym akumulatorów EFB nie demonizował. EFB jak kwasiak tylko ma więcej cykli ładowania i nie ulega tak dewastacji na skutek częstego ładowania. Nad prawidłowym ładowaniem powinien czuwać regulator w alternatorze, więc chyba nic aku nie grozi.

Bump:
Cytat:
Napisał Stawaz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
FOR Focus MK3 1.6 tdci 115 KM. Jakie powinno być prawidłowe napięcie po nocy, bez włączonego silnika, a jakie po jego uruchomieniu?
Moim zdaniem nowy prawidłowo ładowany aku spoczynkowo po trasie powinien mieć 12,75 V to się równa 100% naładowania. Napięcie z powodu poboru na postoju zapewne będzie spadać, ale o ile tego nie wiem. W mirę degradacji płyt ołowianych w akumulatorze sprawność aku spada, to znaczy uzyskuje on szybko napięcie 12,80-12,75 V ale nie trzyma go długo, z powodu spadającej pojemności i w konsekwencji powoduje to szybki spadek napięcia. Czyli im aku w lepszym stanie, tym dłużej się ładuje, dłużej trzyma napięcie i ma większą sprawność. Jak bym miał 12 V na aku po wejściu do niego rano prz 1* C to spokojnie bym nie spał.

Ostatnio edytowane przez Waterspoon ; 13-01-2022 o 12:32
Waterspoon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2022, 12:36   #30
Slawko
ford::professional
 
Avatar Slawko
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus 3 kombi
Silnik: 1.6 TDCi DV6C
Rocznik: 2012
Postów: 1,357
Domyślnie Odp: Nietypowe wskazania naładowania akumulatora

Cytat:
Napisał cezarg1410 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mianowicie prąd ładowania akumulatora. I ten śmieciowy BMS przy poziomie naładowania 53% bił w akumulator 0.5-.06A
tyle pokazuje PID, a jak jest w rzeczywistości?
Slawko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.