Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-02-2020, 17:13   #141
szneider
ford::advanced
 
Avatar szneider
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 30-04-2015
Skąd: Bydgoszcz
Model: S-MAX MK1
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 208
Domyślnie Odp: Szarpanie w trakcie przyspieszania 2.0 tdci

U mnie jakiś czas temu pojawiło się delikatne szarpanie podczas jazdy i dłuższe poranne odpalanie. Wymieniłem zawór ciśnienia paliwa na pompie. Szarpanie tak jakby ustało, choć nie zawsze, ale z odpalaniem nic za bardzo się nie zmieniło. Ostatnio wymieniłem wężyk od filtra do pompy i niestety króciec przy pompie diabli wzięli, ułamał się zatrzask. Po wymianie wężyka efekt był jeszcze gorszy, nie mogłem rano na zimnym silniku normalnie się rozpędzić, dopiero w miarę rozgrzewania auta wkręcał się lepiej na obroty. Pojawił się błąd niskiego ciśnienia. Dzisiaj postanowiłem wkręcić z powrotem swój stary zawór i po wymianie zacząłem odpowietrzać układ pompką próżniową. Po kilku naciśnięciach usłyszałem syczenie w okolicy filtra paliwa. Na razie wyłamałem trochę ten ząbek w obudowie i dokręciłem mocniej, syczenie ustało. Mam zamiar wymienić filtr na nowy, chociaż ten ma dopiero 10tys. i zobaczę jaki będzie efekt. Mam nadzieję, że to tylko ta ****iana obudowa filtra powodowała takie problemy.

szneider jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2020, 18:46   #142
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Szarpanie w trakcie przyspieszania 2.0 tdci

Cytat:
Napisał szneider Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie jakiś czas temu pojawiło się delikatne szarpanie.
Po wymianie filtra się zaczęło?
Ja bym zaczął od wymiany filtra, a dokładniej o-ringu pokrywy filtra
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2020, 13:16   #143
szneider
ford::advanced
 
Avatar szneider
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 30-04-2015
Skąd: Bydgoszcz
Model: S-MAX MK1
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 208
Domyślnie Odp: Szarpanie w trakcie przyspieszania 2.0 tdci

Dzisiaj wymieniłem filtr paliwa, po 10 tysiącach nie wyglądał najlepiej. Założyłem Knechta, takie zazwyczaj montowałem w grupie VAG. Pierwsze testy wypadły pomyślnie, żadnego szarpania itp., auto normalnie się rozpędza. Ciekaw jestem jak teraz będzie odpalał po dłuższej przerwie. Wychodzi na to, że bez potrzeby kupowałem zawór ciśnienia.
szneider jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2020, 13:30   #144
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Szarpanie w trakcie przyspieszania 2.0 tdci

Problemem nie był raczej filtr sam w sobie lecz błąd przy montażu. Każdy o-ring musi być dobrze ''zwilzony'' a zwłaszcza w przypadku takiego montażu jak ten
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2020, 13:32   #145
szneider
ford::advanced
 
Avatar szneider
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 30-04-2015
Skąd: Bydgoszcz
Model: S-MAX MK1
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 208
Domyślnie Odp: Szarpanie w trakcie przyspieszania 2.0 tdci

Może i błąd przy montażu, chociaż robię to od prawie 20 lat
szneider jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2020, 13:40   #146
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Szarpanie w trakcie przyspieszania 2.0 tdci

Heh. A kto ich nie popełnia. Sztuką jest ich nie powielać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2020, 16:49   #147
szneider
ford::advanced
 
Avatar szneider
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 30-04-2015
Skąd: Bydgoszcz
Model: S-MAX MK1
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 208
Domyślnie Odp: Szarpanie w trakcie przyspieszania 2.0 tdci

Radość z tego, że to tylko oring przy obudowie filtra sprawiał problemy i po wymianie będzie ok, była niestety przedwczesna. Było ok, ale tylko na rozgrzanym silniku i jeśli nie był gaszony na dłuższy okres czasu. Wszystko już było sprawdzane po kilka razy, poza pompą CR. Dzisiaj więc postanowiłem wymienić pompę na inną, wyciągniętą z anglika. Odpukać po wymianie jak na razie wszystko jest ok, odpala dużo lepiej, ładnie ciągnie, nic nie szarpie itp. W mojej pompie podmieniany był zawór wysokiego ciśnienia i nic to nie dawało. Nie ruszaliśmy tylko elektrozaworu niskiego ciśnienia VCV i to właśnie on był po części winowajcą. Po odkręceniu go od pompy od razu w oczy rzucił się wystający drucik długości ok. 5mm i grubości chyba z 1mm.
Raczej to nie jest fabryczny patent Forda na działanie tego zaworu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Musiałem go wyciągnąć szczypcami.
Pytanie skąd to dziadostwo się tam wzięło, od czego się urwało?
Pompa ma przejechane aktualnie 334tys. km

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez szneider ; 10-02-2020 o 16:53
szneider jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2020, 16:38   #148
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Szarpanie w trakcie przyspieszania 2.0 tdci

Patent Forda to na pewno nie jest. Ale co to takiego może być to nie mam pojęcia. Wygląda na to że zawór się wykukał i coś takiego wypluł z siebie
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2020, 09:05   #149
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,648
Domyślnie Odp: Szarpanie w trakcie przyspieszania 2.0 tdci

Cytat:
Napisał szneider Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Radość z tego, że to tylko oring przy obudowie filtra sprawiał problemy i po wymianie będzie ok, była niestety przedwczesna. Było ok, ale tylko na rozgrzanym silniku i jeśli nie był gaszony na dłuższy okres czasu. Wszystko już było sprawdzane po kilka razy, poza pompą CR. Dzisiaj więc postanowiłem wymienić pompę na inną, wyciągniętą z anglika. Odpukać po wymianie jak na razie wszystko jest ok, odpala dużo lepiej, ładnie ciągnie, nic nie szarpie itp. W mojej pompie podmieniany był zawór wysokiego ciśnienia i nic to nie dawało. Nie ruszaliśmy tylko elektrozaworu niskiego ciśnienia VCV i to właśnie on był po części winowajcą. Po odkręceniu go od pompy od razu w oczy rzucił się wystający drucik długości ok. 5mm i grubości chyba z 1mm.
Raczej to nie jest fabryczny patent Forda na działanie tego zaworu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Musiałem go wyciągnąć szczypcami.
Pytanie skąd to dziadostwo się tam wzięło, od czego się urwało?
Pompa ma przejechane aktualnie 334tys. km

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dużo roboty z podmianka pompy? Pod maską wygląda że to dość proste.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2020, 10:14   #150
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Szarpanie w trakcie przyspieszania 2.0 tdci

Cytat:
Napisał cezarg1410 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dużo roboty z podmianka pompy?.
Trzy śrobki do odkręcenia .
Dobrze jest kupić sobie uszczelkę i ewentualnie ''sprzęgło '' napędu pompy CR
Po zabiegu odpowietrzenie pompy i tyle
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.