Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-02-2020, 17:32   #471
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Webasto - samodzielny montaż

Cytat:
Napisał metmusic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. Czy pianka która jest między błotnikiem a nadkolem nie powinna być jakoś zabezpieczona przed temperaturą? Jest dość blisko tłumika. Jak to wygląda fabrycznie?
Fabrycznie jest blaszka miedzy tłumikiem a rurką-tak jak na foto.
Ten płaskownik praktycznie się nie nagrzewa-sprawdzone organoleptycznie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg WP_20141106_001111.jpg (98.4 KB, 77 wyświetleń)

__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2020, 18:26   #472
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,665
Domyślnie Webasto - samodzielny montaż

Ok, dzięki. To temat nr 1 z głowy.

Ad. 2. Dostałem tez fotki od spodu z 2.0 EB z fabrycznym Webasto i też nie ma tej osłony pod podwoziem na wysokości fotela pasażera (chyba że zginęła w pomrokach dziejów). Chętnie bym potwierdził jeszcze u kogoś w EB kto ma fabryczne Webasto. Ktoś, coś?

No i nadal aktualne pytanie nr 3:
Ze względów logistycznych planuję elektrykę zrobić na końcu, czy obieg wody może być puszczony przez pompkę i piec które nie są elektrycznie podłączone? Nie zablokuje to cyrkulacji? Było by to nielogiczne ale na wszelki wypadek sprawdzam. Piec i pompka są domyślnie otwartymi obiegami pozwalającymi na swobodną cyrkulację wody w układzie?

Ostatnio edytowane przez metmusic ; 19-02-2020 o 18:29
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2020, 19:45   #473
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Webasto - samodzielny montaż

Cytat:
Napisał metmusic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Piec i pompka są domyślnie otwartymi obiegami pozwalającymi na swobodną cyrkulację wody w układzie?
Tak dokładnie jest i nie wyobrażam sobie,by mogło być inaczej,bo w przeciwnym razie cały czas musiałaby działać pompka wody-ta od webasto.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2020, 20:21   #474
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,665
Domyślnie Odp: Webasto - samodzielny montaż

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak dokładnie jest i nie wyobrażam sobie,by mogło być inaczej,bo w przeciwnym razie cały czas musiałaby działać pompka wody-ta od webasto.
Dzięki. Też tak myślałem ale wolałem się upewnić.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - a jak u Ciebie wyglądał temat osłony na wysokości fotela pasażera? Miałeś? Wycinałeś?
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2020, 23:13   #475
pgrob
ford::professional
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4 kombi ghia
Silnik: 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 1,103
Domyślnie Odp: Webasto - samodzielny montaż

U mnie nie ma tej osłony pod spodem.
pgrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2020, 09:34   #476
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,665
Domyślnie Odp: Webasto - samodzielny montaż

Cytat:
Napisał pgrob Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie nie ma tej osłony pod spodem.
ok dzięki. Czyli wygląda że tylko ja i @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] mamy ją fabrycznie... Zaglądnąłem pod podwozie też paru przypadkowym napotkanym na ulicy. W przedliftach nie widzialem osłony, w 2 poliftach 2.0 TDCi i 2.0EB były. Obecność w 2.0 TDCi obala teorie że osłona przeszkadza DPF @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Niemniej jednak w aucie z Webasto nie widzialem w żadnym póki co tej osłony. Coś się inżynierowie nie popisali, po prostu nie założyli zamiast zrobić osłonę z otworem.

Cytat:
Napisał Adam_Zd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Praktycznie cała instalacja elektryczna była gotowa, włącznie z przewodami do pompy paliwa dochodzącymi do ostatniej wtyczki przed bakiem. To znacznie ułatwiło sprawę.
Pompa wody też była już zamontowana (po co?) i działa z Webasto.
Czyli w Twoim wypadku była to kwestia dołożenia pieca, tłumika, doprowadzenia paliwa i zmiany węży wodnych bo oryginalne wraz z pompką działały w zamkniętym obwodzie pomijając nieistniejący piec, tak?

Wałkując dalej temat osłony pod podłogą na wysokości fotela pasażera. Miałeś u siebie fabrycznie taką czy nie?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez metmusic ; 20-02-2020 o 11:13
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2020, 23:16   #477
pgrob
ford::professional
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4 kombi ghia
Silnik: 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 1,103
Domyślnie Odp: Webasto - samodzielny montaż

Cytat:
Napisał metmusic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w wątku przewijało się pytanie o nitonakretki pieca / tłumika. Ciekawe czy są w zestawie 1451358
Cytat:
Napisał metmusic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja zamówiłem ten zestaw śrub. Zobaczymy co w nim jest. Do montażu zmieniarki CD były w katalogu części nitonakretki jako osobne numery. Może tu tez są ale w komplecie.
Tak z ciekawości zapytam - co z tymi nitonakrętkami? Możesz wrzucić zdjęcie co było w tym zestawie śrub?
pgrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2020, 12:00   #478
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,665
Domyślnie Odp: Webasto - samodzielny montaż

Cytat:
Napisał pgrob Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak z ciekawości zapytam - co z tymi nitonakrętkami? Możesz wrzucić zdjęcie co było w tym z
Nie było. Ten zestaw śrub jest do samego pieca i jego elementów, a nie montażu w pojeździe. Kupiłem osobno dedykowane nitonakrętki 1382019 i śruby 1117723
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_1114.jpg (96.3 KB, 50 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez metmusic ; 21-02-2020 o 12:13
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2020, 21:35   #479
Adam_Zd
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-05-2015
Skąd: Eindhoven, Holandia
Model: Mondeo mk4 Platinium
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 93
Domyślnie Odp: Webasto - samodzielny montaż

Cytat:
Napisał metmusic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli w Twoim wypadku była to kwestia dołożenia pieca, tłumika, doprowadzenia paliwa i zmiany węży wodnych bo oryginalne wraz z pompką działały w zamkniętym obwodzie pomijając nieistniejący piec, tak?

Wałkując dalej temat osłony pod podłogą na wysokości fotela pasażera. Miałeś u siebie fabrycznie taką czy nie?
Odnośnie zmian to tak jak napisałeś, dodatkowo odbiornik pilota. Pompka już była ale nie jestem pewien czy przed założeniem Webasto kiedykolwiek się włączała (teraz ją słyszę, kiedyś nie).
Takiej osłony jak na zdjęciu u mnie nie było.

Cytat:
Napisał metmusic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
5. Czy przewody paliwa na baku idą tak samo w benzynie jak i w dieslu (jak na tym zdjeciu)?
U mnie bak z przewodami paliwa wygląda tak:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 51 Bak 1.jpg (95.1 KB, 29 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 52 Bak 2.jpg (31.6 KB, 41 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Adam_Zd ; 25-02-2020 o 23:23 Powód: Dodany załącznik
Adam_Zd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2020, 22:30   #480
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,665
Domyślnie Webasto - samodzielny montaż

Cytat:
Napisał Adam_Zd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie bak z przewodami paliwa wygląda tak:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki, masz może fotkę o lepszej jakości? Nic prawie nie widać.
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.