Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-12-2019, 23:50   #21
karoolpl
ford::advanced
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 282
Domyślnie Odp: Wymiana lamp ksenonowych na H7 (downgrade)

Cytat:
Napisał Python013 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
xcode zamiast męczyć się samemu to nie łatwiej by było podjechać na pobliską stację diagnostyczną i dać ustawić świeczki za 15 PLN ?

karoolpl też mam soczewki skrętne na H7, ale zamiast wysilonych żarówek 1000000% PLUS myślę nad zamiennikiem LED. Miałem już takie nawet z Ali w innych samochodach nawet H4 i bez problemu przechodziły OBT, zerkali tylko czy nie mam tam siakiego czajna HID Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To był temat który również rozważałem i z wątku widać że to fajnie świeci, nawet myślałem nad wymiana soczewek na te LEDowe, gdzie jest też*wątek na forum, jednak problem w tym wszystkim jest jeden. Pomimo tego że led nie wymaga sprysków etc. to rzecz która może kopnąć nas w tyłek w tym wszystkim to brak homologacji i póki diagnosta nie widzi problemu bo faktycznie nie masz żadnych
elementów "wystających" to niestety już same żarówki H7 LED w UE póki co nie mają żadnej homologacji, i tak jak przejdziesz przegląd, wszystko cacy, to jednak przy zdarzeniu drogowym i bardzo dociekliwym rzeczoznawcy mogą sprawdzić co miałeś za żarówki w aucie, a jak dopatrzą się że są bez homologacji to mogą np. regresem ściągnąć z Cb cała kwotę szkody, a co gorsza przy uszczerbku na zdrowiu również wszelkie odszkodowania/leczenie może iść z Twojej kieszeni.
To był*chyba ostateczny argument za kupowaniem H7 z homologacja ale za to jak najbardziej jasnych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Soczewki bardzo fajnie odcinają światło i takie ledy w środku sprawowałyby się super jak i również nie oślepiałbyś innych ludzi, no ale niestety przepisy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

karoolpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2019, 09:59   #22
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,072
Domyślnie Odp: Wymiana lamp ksenonowych na H7 (downgrade)

Cytat:
Napisał xcode Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem jak powinny świecić światła drogowe, potocznie zwane "długimi". Jak powinny świecić względem poprawnie ustawionych świateł mijania.
A co za problem znaleźć tą informację w Internecie? Np. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2019, 11:06   #23
Python013
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-03-2017
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo MK4 Titanium X
Silnik: 2,0 SCTi 203KM powershift (już jest 240KM)
Rocznik: 2010
Postów: 113
Domyślnie Odp: Wymiana lamp ksenonowych na H7 (downgrade)

karoolpl
Jestem w pełni świadom tego iż takie LED-y nie posiadają homologacji europejskiej o ile jakąkolwiek posiadają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pomimo wszystko zaryzykuję ponieważ nie przemawia do mnie fakt o rzeczoznawcach chcących mnie udoopić, których możesz mieć jedynie na głowie jeśli dojdzie do wypadku zamiast kolizji.
Dla dopełnienia całości dodam, że zgodnie z rozumieniem przepisów o homologacji to w samochodzie muszą być wsadzone takie żarówki z jakimi był on homologowany i w przypadku szukania winnego wypadku z ofiarami w ludziach za żarówki +xxx% również bekniesz ponieważ mają znacznie więcej lumenów co wpływa na poprawność pracy danego odbłyśnika.
Nawet zamiana pozycyjnej na LED-owy zamiennik jest podstawą do zatrzymania dowodu rejestracyjnego. Tak dokładnie stanowią przepisy prawa w Polsce.


A tak swoją drogą to nie wiem czy wiesz, ale LED-owe zamienniki mają dwie wady i nie we wszystkich samochodach występują.
-tak sieją, że radio w większości szumi podczas jazdy (wiele nowych niemarkowych ładowarek USB robi to samo).
-te bez silniczka za radiatorem nie ogrzewają na tyle szkła reflektora by zimą śnieg topniał.

Ostatnio edytowane przez Python013 ; 27-12-2019 o 11:13 Powód: uzupełnienie
Python013 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2019, 12:18   #24
malatxxx
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 07-04-2017
Skąd: Okolice Głogowa
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 350
Domyślnie Odp: Wymiana lamp ksenonowych na H7 (downgrade)

Cytat:
Napisał kordyl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kup regenerowane oryginalne soczewki lub używki w dobrym stanie i jeździj dalej. Wtedy nie tracisz homologacji. Nie baw się w jakieś zamiany na h7.
witam,podpinam się pod temat ,u mnie xenony to porażka nic nie widać jak jadę jedyny plus to taki że poruszam się po drogach gdzie 80 % trasy jadę na długich
zastanawiam się nad regeneracją odbłyśników ,niestety znalazłem tylko jednego gościa na olx (Budy Kaleńskie, gostyniński, Mazowieckie) podpowiedzcie jak wiecie czy dobrze robi albo dajcie inny namiar ?
malatxxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2019, 13:15   #25
xcode
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-07-2019
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 Ecoboost 203PS@260
Rocznik: 2011
Postów: 27
Domyślnie Odp: Wymiana lamp ksenonowych na H7 (downgrade)

Cytat:
Napisał darmodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co za problem znaleźć tą informację w Internecie? Np. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Dzięki! 😊 Szukałem pod różnymi hasłami, ale o dziwo google nie wyrzucał mi (ani duckduckgo) tej strony, teraz jak ją otwarłem już mam ją w wynikach 😅 Czyli mają świecić na wprost ze spadkiem 0% (ew. jakimś mikroskopijnym, żeby jednak kiedyś wiązka z przodu spadała na asfalt, a nie leciała w powietrze w nieskończoność). Pora wymierzyć oś od ściany i ustawiać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
xcode jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2021, 20:02   #26
Bllade
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 02-02-2021
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 8
Domyślnie Wymiana lamp soczewkowych na zwykłe.

Witam, posiadam lampy przednie soczewkowe skrętne z doświetleniem przedlift, świecą jak w " 126p z prądnicą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.", czy mogę je zmienić na zwykłe, czy trzeba coś kombinować w instalacji i w configu.

Z góry dziękuje za pomoc
Bllade jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2021, 20:18   #27
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,516
Domyślnie Odp: Wymiana lamp soczewkowych na zwykłe.

Wystarczy chyba zdezaktywowac elmconfig i przełożyć lampy
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2021, 20:37   #28
Bllade
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 02-02-2021
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 8
Domyślnie Odp: Wymiana lamp soczewkowych na zwykłe.

A czy warto zmieniać na nowe lampy czy lepiej zregenerować odblaski w soczewkach jak to wygląda w świeceniu ???
Bllade jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2021, 22:24   #29
atari
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140KM -> 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,097
Domyślnie Odp: Wymiana lamp ksenonowych na H7 (downgrade)

trzeba jeszcze przelacznik zmienic na taki z regulacja wysokosci. Tyczy sie to zmiany z xenona, Zregeneruj sobie odblysniki i bedzie ok
atari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2021, 22:36   #30
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,016
Domyślnie Odp: Wymiana lamp soczewkowych na zwykłe.

Cytat:
Napisał Bllade Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
posiadam lampy przednie soczewkowe skrętne z doświetleniem
Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wystarczy chyba zdezaktywowac elmconfig i przełożyć lampy
Niestety nie wystarczy. Przeróbka instalacji - niewielka, ale jednak - jest konieczna.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bezpiecznik , elmconfig , ksenony , lampy , montaż



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.