Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-12-2019, 08:19   #1911
semax
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-05-2017
Model: s-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 1
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Nie wiem jak w Fokusie ale w większości anteny są w tylnych szybach bocznych i jeśli masz dwie wtyczki to też tak masz i jest to system "antena Diversity" i są dwa oddzielne wzmacniacze jeden jest zasilany poprzez wtyczkę a drugi kabelkiem w wiązce radia więc najłatwiej dołączysz (znajdziesz ten co ma we wtyczce używając adaptera din-fakra podłączając ten niebieski kabelek do niebieskiego wychodzącego z radia lub do +12 czerwonego. Jeśli dołączysz właściwą antenę to odczujesz na odbieranych stacjach.
Adapter jest to nic innego jak przelot zasilania w stronę anteny z separacją elektryczną w stronę radia(dławik i dwa kondensatory w ekranie) i bardzo często mylnie przez wielu nazywany wzmacniaczem musi mieć jedno wejście fakra, nie stosuj z dwoma bo będzie gorzej nawet gdy podłączysz ten drugi plus dla drugiego wzmacniacza anteny. Wzmacniacze są w okolicy anten(w mondeo i s-max pod tymi bocznymi szybami) i oczywiście pozbawione zasilania nie działają więc jest tylko słaby odbiór jak na uszkodzonej antenie. System diversity który jest stosowany od kilku lat w wielu markach działa tylko z oryginalnymi radiami i nie będę się tu rozpisywał jak to działa, w każdym razie chińczyki tego nie mają żadne i do tego działają zawsze gorzej jeśli chodzi o czułość czyli łapanie i trzymanie stacji radiowych szczególnie te na TDA7786 i każdy po zamontowaniu prędzej czy później to w trasie bardzo odczuje.

semax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2019, 08:46   #1912
ajdjdj
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-08-2019
Model: focus mk3
Silnik: 1.6 PB
Rocznik: 2011
Postów: 29
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał semax Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem jak w Fokusie ale w większości anteny są w tylnych szybach bocznych i jeśli masz dwie wtyczki to też tak masz i jest to system "antena Diversity" i są dwa oddzielne wzmacniacze jeden jest zasilany poprzez wtyczkę a drugi kabelkiem w wiązce radia więc najłatwiej dołączysz (znajdziesz ten co ma we wtyczce używając adaptera din-fakra podłączając ten niebieski kabelek do niebieskiego wychodzącego z radia lub do +12 czerwonego. Jeśli dołączysz właściwą antenę to odczujesz na odbieranych stacjach.

Adapter jest to nic innego jak przelot zasilania w stronę anteny z separacją elektryczną w stronę radia(dławik i dwa kondensatory w ekranie) i bardzo często mylnie przez wielu nazywany wzmacniaczem musi mieć jedno wejście fakra, nie stosuj z dwoma bo będzie gorzej nawet gdy podłączysz ten drugi plus dla drugiego wzmacniacza anteny. Wzmacniacze są w okolicy anten(w mondeo i s-max pod tymi bocznymi szybami) i oczywiście pozbawione zasilania nie działają więc jest tylko słaby odbiór jak na uszkodzonej antenie. System diversity który jest stosowany od kilku lat w wielu markach działa tylko z oryginalnymi radiami i nie będę się tu rozpisywał jak to działa, w każdym razie chińczyki tego nie mają żadne i do tego działają zawsze gorzej jeśli chodzi o czułość czyli łapanie i trzymanie stacji radiowych szczególnie te na TDA7786 i każdy po zamontowaniu prędzej czy później to w trasie bardzo odczuje.
Semax dzieki za odpowiedź, u mnie jest jedną antena ,nie ma drugiej anteny w bocznej tylnej szybie. A z wnęki w której umieszczone jest radio wychodzi tylko jeden wtyk do anteny "fakra" planuje zakup separatora i podłączenie go po +12 do czerwonego kabelka . Mam nadzieję że takim sposobem fabryczny wzmacniacz zostanie zasilony. Cały czas mam jednak wątpliwości czy w focusie przed liftem wogle on jest ?
Chyba wyjdzie w praniu bo zdania są podzielone
ajdjdj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2019, 10:18   #1913
sabaciontko
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-09-2015
Skąd: wherever
Model: Focus MK3, Mondeo MK5
Silnik: 1,6 TDCI(115KM) 2,0(180KM)
Rocznik: 2013,2015
Postów: 1,684
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

U mnie Twój sposób sposób niestety niewiele zdziałał . Separator niewiele polepszył odbiór.
sabaciontko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2019, 10:26   #1914
ajdjdj
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-08-2019
Model: focus mk3
Silnik: 1.6 PB
Rocznik: 2011
Postów: 29
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał sabaciontko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie Twój sposób sposób niestety niewiele zdziałał . Separator niewiele polepszył odbiór.
A coś go polepszyło?
ajdjdj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2019, 15:18   #1915
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał ajdjdj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Semax dzieki za odpowiedź, u mnie jest jedną antena ,nie ma drugiej anteny w bocznej tylnej szybie. A z wnęki w której umieszczone jest radio wychodzi tylko jeden wtyk do anteny "fakra" planuje zakup separatora i podłączenie go po +12 do czerwonego kabelka . Mam nadzieję że takim sposobem fabryczny wzmacniacz zostanie zasilony. Cały czas mam jednak wątpliwości czy w focusie przed liftem wogle on jest ?
Chyba wyjdzie w praniu bo zdania są podzielone
Powiedz mi jedno w jaki sposób zasilisz separatorem wzmacniacz antenowy Forda???
Zapodasz tylko na kabel sygnałowy nic więcej.
Żeby dać prąd na wzmacniacz musisz się do niego dostać i bezpośrednio podłączyć .

Bump:
Cytat:
Napisał semax Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem jak w Fokusie ale w większości anteny są w tylnych szybach bocznych i jeśli masz dwie wtyczki to też tak masz i jest to system "antena Diversity" i są dwa oddzielne wzmacniacze jeden jest zasilany poprzez wtyczkę a drugi kabelkiem w wiązce radia więc najłatwiej dołączysz (znajdziesz ten co ma we wtyczce używając adaptera din-fakra podłączając ten niebieski kabelek do niebieskiego wychodzącego z radia lub do +12 czerwonego. Jeśli dołączysz właściwą antenę to odczujesz na odbieranych stacjach.
Adapter jest to nic innego jak przelot zasilania w stronę anteny z separacją elektryczną w stronę radia(dławik i dwa kondensatory w ekranie) i bardzo często mylnie przez wielu nazywany wzmacniaczem musi mieć jedno wejście fakra, nie stosuj z dwoma bo będzie gorzej nawet gdy podłączysz ten drugi plus dla drugiego wzmacniacza anteny. Wzmacniacze są w okolicy anten(w mondeo i s-max pod tymi bocznymi szybami) i oczywiście pozbawione zasilania nie działają więc jest tylko słaby odbiór jak na uszkodzonej antenie. System diversity który jest stosowany od kilku lat w wielu markach działa tylko z oryginalnymi radiami i nie będę się tu rozpisywał jak to działa, w każdym razie chińczyki tego nie mają żadne i do tego działają zawsze gorzej jeśli chodzi o czułość czyli łapanie i trzymanie stacji radiowych szczególnie te na TDA7786 i każdy po zamontowaniu prędzej czy później to w trasie bardzo odczuje.
A co do rzeczy ma TDA7786???
Problem jest tylko jeden brak możliwości bezpośredniego zasilania wzmacniacza po przez radio a nie chip.
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2019, 18:59   #1916
ajdjdj
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-08-2019
Model: focus mk3
Silnik: 1.6 PB
Rocznik: 2011
Postów: 29
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał yaris1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powiedz mi jedno w jaki sposób zasilisz separatorem wzmacniacz antenowy Forda???
Zapodasz tylko na kabel sygnałowy nic więcej.
Żeby dać prąd na wzmacniacz musisz się do niego dostać i bezpośrednio podłączyć .

Bump:


A co do rzeczy ma TDA7786???

Problem jest tylko jeden brak możliwości bezpośredniego zasilania wzmacniacza po przez radio a nie chip.
Tzn wg ciebie fabryczne radio ford podaje napięcie na wbudowany wzmacniacz poprzez jakiś dodatkowy kabelek +12V?
Wydawało mi się że separator jest wbudowany w radio ford i zasilą wzmacniacz kable antenowym. (Mogę się myslic, to są tylko moje przypuszczenia)
Jeśli możesz proszę o opis jak wg ciebie jest zasilany wzmacniacz w focusie MK3
ajdjdj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2019, 22:43   #1917
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Odpowiedz sobie na pytanie co to jest separator i do czego służy?
I co to jest wzmacniacz i do czego służy?
Podpowiedź z mojej strony same nazwy o tym mówią.
Jeszcze nie przerabiałem Focusa MK3 nie miałem okazji ale jeśli nie ma we WTYCZCE pinu do zasilania wzmacniacza to są dwie opcje nie masz wzmacniacza w co bardzo wątpię lub zasilanie idzie po CAN. W mondeo gdy są dwie wtyczki to jedna jest od radia druga też tylko że DAB.
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2019, 07:55   #1918
sabaciontko
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-09-2015
Skąd: wherever
Model: Focus MK3, Mondeo MK5
Silnik: 1,6 TDCI(115KM) 2,0(180KM)
Rocznik: 2013,2015
Postów: 1,684
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Czy jest sposób na to by po naciśnięciu klawisza przy kierownicy " Wybieranie głosowe " włączał się Asystent Google a nie aplet Sync ? Pacjent to Isudar PX5. Modyfikacja ROM Hal9k.
Mam zainstalowany Android 8 czy jest sposób na wgranie wersji 9 Androida na to radyjko ?

Ostatnio edytowane przez sabaciontko ; 13-12-2019 o 08:09
sabaciontko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2019, 08:27   #1919
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał sabaciontko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy jest sposób na to by po naciśnięciu klawisza przy kierownicy " Wybieranie głosowe " włączał się Asystent Google a nie aplet Sync ? Pacjent to Isudar PX5. Modyfikacja ROM Hal9k.
Mam zainstalowany Android 8 czy jest sposób na wgranie wersji 9 Androida na to radyjko ?
Tak w ustawieniach hal jest opcja przypisania przycisków.
I tak jest możliwe przejście na androida 9 hal9k v4

Ostatnio edytowane przez yaris1 ; 13-12-2019 o 08:30
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2019, 10:14   #1920
sabaciontko
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-09-2015
Skąd: wherever
Model: Focus MK3, Mondeo MK5
Silnik: 1,6 TDCI(115KM) 2,0(180KM)
Rocznik: 2013,2015
Postów: 1,684
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Dziękuję za info. Będę próbował pozmieniać przypisanie przycisku.
Czy jedyna opcja upgradu radia na Androida 9 to płatna wersja Hal9k lub Malayk ?
Znalazłem taką wersję i jestem ciekawy czy mozna ją zainstalować bez problemu na radiu z Android 8 [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez sabaciontko ; 13-12-2019 o 10:29
sabaciontko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
radioodbiornik



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.